Eğitim-İş; Tunceli’de pkk tarafından kaçırılan öğretmen hemen bulunmalı

Seminer çalışmasının birinci haftasını tamamladıktan sonra mesleki çalışmanın geri kalan kısmını memleketinde almak için yola çıkan ve arabası kurşunlanarak ateşe verilen müdür yetkili öğretmen halen bulunamadı. Sendikalar konuyla ilgili açıklama yapmayı sürdürüyor.

Eğitim-İş; Tunceli’de pkk tarafından kaçırılan öğretmen hemen bulunmalı

Eğitim-İş; Tunceli’de pkk tarafından kaçırılan öğretmen hemen bulunmalı

Eğitim-İş tarafından yapılan açıklamada Tunceli-Pülümür yolunda arabası ateşe verilen ve arabasında kurşun izleri olan öğretmenin pkk tarafından kaçırıldığı ifade edildi. Sendika açıklamasında öğretmenlerin terörün hedefi olmasına tepki gösterirken, kaçırılan öğretmenin biran önce bulunması istendi. Terör örgütü pkk’nın tekrar öğretmenleri hedef aldığı belirtilirken, öğretmenlere yapılan bu saldırıların şiddetle kınandığı vurgulandı.

TERÖR ÖĞRETMENLERİ HEDEF ALDI

Geçtiğimiz hafta Batman’da şehit edilen Aybüke öğretmenin durumu Eğitim-İş sendikasının açıklamasında yer alırken, Tunceli Pülümür karayolunda pkk tarafından kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz’ın durumu hakkında Milli Eğitim Bakanlığının sessi kalması eleştirildi. Öğretmen kaçırılmasının sıradan bir olay olarak görülemeyeceği açıklanırken, örgütünün amacının bu şekilde korku salmak eğitim öğretimi aksatmak olduğu belirtildi. Öğretmenlerin her açıdan korunmasının devletin başlıca görevi olduğu ifade edilirken, öğretmenlerin terörün ve terör örgütlerinin hedefi olmasının kabul edilemeyeceğinin altı çizildi.

DERS OLMAMIŞ

Eğitim-İş sendikası Diyarbakır Hazro’da okul lojmanından pkk tarafından kaçırılan öğretmenlerin olayından ders çıkarılmadığını vurgularken, hükümetin ve MEB’in teslimiyetçi suskun tavrının kabul edilemez olduğu açıklandı. Kaçırılan sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz’ın da en kısa sürede bulunması ve sağ salim ailesinin yanına dönmesi temenni edildi.

Eğitim-İş sendikası tarafından kaçırılan öğretmen hakkında yapılan açıklamanın tamamı için Tıklayın

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM