Eğitim-Sen birden fazla nöbet, öğle arası nöbet ve angarya için eylem kararı

Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada sendika genel merkez yürütme kurulu tarafından 26.02.2018 tarihinde alınan eylem kararları için bilgi verilirken eylemler için dilekçe örnekleri yayınlandı.

Eğitim-Sen birden fazla nöbet, öğle arası nöbet ve angarya için eylem kararı

Eğitim-Sen birden fazla nöbet, öğle arası nöbet ve angarya için eylem kararı

Sendika tarafından yapılan açıklamada “Eğitim Emekçileri Olarak Her Türlü Baskı ve Angaryayı Reddediyoruz! Emeğimize ve Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz!” vurgusu yapılırken sendikanın farklı konularda 8 adet eylem kararı aldığı görülmektedir. Sendikal eylem kararları için dilekçe örnekleri de yayınlandı.

EĞİTİM-SEN SENDİKAL EYLEM KARARLARI

26.02.2018 tarihinde Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan başkanlığında yapılan toplantıda genel merkez yürütme kurulu tarafından 8 başlıkta eylem kararı alındı. Eğitim-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada Anayasada angarya yasağının açıkça belirtildiği hatırlatılırken MEB’in baskıcı ve dayatmacı uygulamalarına karşı örgütlü gücümüzle karşı durmayı sürdüreceğiz ifadesine yer verildi.

Eğitim-Sen Genel Merkez Yürütme Kurulu tarafından 26.02.2018 tarihinde alınan karar;

Eğitim-Sen sendikal eylem kararları

RESEN GÖREVLENDİRİLEN KURSLAR, SEMİNERLER

Eğitim-Sen tarafından alınan eylem kararında; “Anayasada ifade edilen angarya yasağının ihlal niteliğinde, sendikamız üyesi öğretmenlerin istekleri dışında resen görevlendirildikleri hizmet içi eğitimlere, kurslara, seminerlere ve protokollere ve projelere bağlı olarak planlanan etkinliklere 2017-2018 öğretim yılı sonuna kadar katılmamaları kararı alınmıştır.” açıklaması yapılarak Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerin istekleri dışında zorunlu olarak kurs ve seminerlere katılmayacakları kararı alınmıştır.

Eğitim-Sen resen görevlendirmeler için alınan sendikal eylem kararı için okula verilecek dilekçe TIKLAYINIZ

İYEP ZORUNLU GÖREVLENDİRMELERİ

Eğitim-Sen İYEP kapsamında aldığı sendikal eylem kararı için; “Milli Eğitim Bakanlığı’nca pilot illerde başlatılan İlkokullarda Yetiştirme Programı kapsamında yapılan resen görevlendirmelerin sendikamız üyesi öğretmenler tarafından  kabul edilmeyerek, kurs görevinin 2017-2018 Öğretim Yılı sonuna kadar yapılmaması kararı alınmıştır.” açıklamasını yapmıştır.

Eğitim-Sen İYEP öğretmen görevlendirmeleri sendikal eylem kararı dilekçe örneği TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN EV ZİYARETİ, EĞİTİM KOÇLUĞU

Son dönemde sık sık duyulan öğretmen ev ziyaretleri ve eğitim koçluğu hakkında da Eğitim-Sen tarafından sendikal eylem kararı alınmış olup aşağıdaki açıklama yapılmıştır; “Öğretmenlere istekleri dışında yapılan, ev ziyaretleri ve eğitim koçluğu gibi görev tanımlarıyla uygun olmayan hukuka aykırı görevlendirmelerin sendikamız üyesi öğretmenler tarafından  kabul edilmeyerek 2017-2018 Öğretim Yılı sonuna kadar yerine getirilmemesi kararı alınmıştır.”

Eğitim-Sen eğitim koçlu, ev ziyareti eylem kararı okula verilecek dilekçe örneği TIKLAYINIZ

REHBER ÖĞRETMEN GÖREV TANIMLARI

Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği 10.11.2017 tarihinde yayımlanmıştı. Eğitim-Sen tarafından alınan eylem kararına da “Rehber öğretmenlerin, görev tanımlarına uygun olmayan işleri ve istekleri dışında yapılan görevlendirmeleri kabul etmeyerek, bu görevleri 2017-2018 Öğretim Yılı sonuna kadar yerine getirmemeleri kararı alınmıştır.” açıklaması yapılmıştır.

Eğitim-Sen üyesi Rehber Öğretmenler için alınan eylem kararı dilekçe örneği TIKLAYINIZ

TAM GÜN EĞİTİMDE ÖĞLE ARASI NÖBET GÖREVİ

“Tam gün eğitim yapılan okullarda, sendikamız üyesi öğretmenlerin öğle tatillerinde,  temel gereksinimlerini karşılayabilmeleri için, nöbet görevlerini 2017-2918 Öğretim Yılı sonuna kadar yerine getirmemeleri kararı alınmıştır.” açıklaması yapılarak tam gün eğitim yapılan okullarda nöbetçi öğretmenlerin öğle arasında nöbet tutmama eylem kararı alındığı belirtilmiştir.

Eğitim-sen tam gün eğitim yapılan okullarda öğle arasında nöbet tutmama eylem kararı dilekçe TIKLAYINIZ

HAFTADA BİRDEN FAZLA NÖBET GÖREVİ EYLEM KARARI

Eğitim-Sen öğretmenlere haftada birden fazla verilen nöbet görevleri için eylem kararı aldı. Sendika açıklamasında “Sendikamız üyesi öğretmenlere, aynı hafta içerisinde verilen ikinci ve daha fazla nöbet görevlerinin 2017-2018 Öğretim Yılı sonuna kadar tutulmaması kararı alınmıştır.” eylem kararını belirtmiştir.

Haftada birden fazla nöbet görevi için Eğitim-Sen eylem kararı okula verilecek dilekçe örneği TIKLAYINIZ

İSTEK DIŞI VERİLEN PANSİYON NÖBETLERİ

“Pansiyonlu okullarda görev yapan, sendikamız üyesi öğretmenlere istekleri dışında verilen pansiyon nöbetlerinin 2017-2018 Öğretim Yılı sonuna kadar tutulmaması kararı alınmıştır.” açıklaması yapılırken pansiyon nöbetleri için de eylem kararı alınmıştır.

Pansiyonlu okullarda istek dışı verilen nöbet görevi eylem kararı dilekçe örneği TIKLAYINIZ

TAŞIMALI SERVİS ARAÇLARINDA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLMESİ

Sendika açıklamasında “Öğretmenlerin nöbet görevleri arasında yer almayan ancak yapmaya zorlandıkları okul servis araçlarının plakasının not edilmesi; servis aracının sürücüsünün ve servis aracının kontrol edilmesi; öğrencilerin servis aracından inmesi ve araca binmesine nezaret edilmesi ve servis araçlarının gelmesine kadar geçen süre içerisinde öğrencilerle beraber beklenmesi şeklinde okul idarelerince verilen görevlerin sendikamız üyesi öğretmenlerce 2017-2018 Öğretim Yılı sonuna kadar yerine getirilmemesi kararı alınmıştır.” ifadelerine yer vererek bu hususta da eylem kararı alındığını açıkladı.

Taşımalı okullarda servis araçlarında öğretmenlere verilen görevler için eylem kararı dilekçe örneği TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM