Eğitim-Sen eş durumu ve sağlık özrü mağdurlarına il/ilçe emri istedi

Sendika “Aile Birliği ve Sağlık Mazeretinden Ataması Yapılmayanlara İl/İlçe Emri Hakkı Verilmesi İçin Bakanlığa Başvurduk” açıklamasında bulundu.

Eğitim-Sen eş durumu ve sağlık özrü mağdurlarına il/ilçe emri istedi

Eğitim-Sen eş durumu ve sağlık özrü mağdurlarına il/ilçe emri istedi

2018 yılı Ağustos dönemi özür grubu atama yer değiştirmelerinde eş durumundan ve sağlık özründen ataması çıkmayan öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi için il/ilçe emri istendi. Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığına konuyla ilgili bir resmi yazı gönderdi ve gerekçeleri belirtti.

İL/İLÇE EMRİ VERİLMESİ İÇİN TALEP

Anayasanın 12, 17, 41, 49, 56. Maddelerine, BM Çocuk Hakları Sözleşmesinin 3. ve 18. maddesine değinen Eğitim-Sen özür grubundan atanamayan öğretmenlere il ve ilçe emri istedi. Sendika açıklamasında birçok öğretmenin kontenjan yetersizliği ve/veya hizmet puanı yetersizliği gerekçesiyle özür grubundan atamasının yapılmadığını hatırlatırken bu öğretmenlerin mağdur olmaması, aile birliği ile sağlık durumu özrü yer değiştirmeleri taleplerinin yerine getirilmesi için il/ilçe emri istedi.

Eğitim-Sen resmi yazı;

Eğitim-Sen İl/İlçe Emri
İl/İlçe Emri

Eğitim-Sen açıklamasında “Aile Birliği ve Sağlık Mazeretinden Ataması Yapılmayanlara İl/İlçe Emri Hakkı Verilmesi İçin Bakanlığa Başvurduk” bilgilendirmesinde bulunurken MEB Personel Genel Müdürlüğüne gönderilen yazıda talepte bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Lütfen ilçe emri verilsin . Evıme 100 km uzakta iş yerım. Eşimin iş yerinden dolayı Çok zorlanıyorum. Lütfen ilçe emri verilsin.

  2. Lütfen il ilçe emri verilsin.madem bu tayinin adı mazerete bağlı ozur grubu ataması,ne olursa olsun insanların mağdur edilmemesi gerekir.mazeretimiz varki müracat etmişiz.lutfen umutla bekliyoruz hayırlı haberi

  3. Her yıl il emri verilip ilçe emri verilmediği için il içi özürde hiç yer gosterilmiyor.10 yıldır tayin istiyorum.ilçe emri de verilsin. Mağdureyitimiz giderilsin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM