Eğitim-Sen ihraç edilen sendikalı öğretmen sayısında yanlış bilgi veriyor

Meslekten ihraç edilen MEB personelinin sendikal dağılımları konusunda Eğitim-Sen Mersin Şubesi tarafından yapılan gerçeği yansıtmayan afiş sosyal medyada tepkilere yol açtı.

Eğitim-Sen ihraç edilen sendikalı öğretmen sayısında yanlış bilgi veriyor

Eğitim-Sen ihraç edilen sendikalı öğretmen sayısında yanlış bilgi veriyor

Meslekten binlerce kamu personeli ihraç edildi. İhraç edilenler arasında FETÖ bağlantısı nedeni ile ihraç edilenler ağırlıklı olmak üzere terör örgütü PKK bağlantıları nedeni ile ihraç edilenler de bulunmaktadır. İhraçlarda konuşulan hususlardan birisi meslekten ihraç edilen öğretmenlerin, kamu personellerinin sendikal dağılımları olmuştur. Bu husus konusunda şimdiye kadar sendikalardan gelen açıklamalarda diğer sendikaları da belirterek bir ifade kullanılmamıştır. Eğitim-Sen Mersin Şubesine ait olduğu belirtilen sosyal medya hesabından yapılan açıklamada görüldüğü kadarıyla gerçekten uzak, yanlı bir sendikal dağılım yapılmış.

İHRAÇLARDA SENDİKAL DAĞILIM

Meslekten ihraç edilenlerin sendikal dağılımlarının yer aldığı afişte 15 Temmuz’dan sonra meslekten ihraç edilenlerin sendikal bilgisi verilmiş. KESK ve KESK’e bağlı sendikalara üye olup meslekten ihraç edilenlerin sayısı 2 bin 77, Türkiye Kamu-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalara üye olup meslekten ihraç edilenlerin sayısı 16 bin, Memur-Sen ve Memur-Sen’e bağlı sendikalara üye olup meslekten ihraç edilenlerin sayısı ise 52 bin olarak açıklanmış. Ayrıca yapılan açıklamada KESK hariç diğer sendikaların ihraç edilen üyelerine sırt çevirdiği, kapıdan içeri dahi almadığı açıklamasına yer verilmiştir. Eğitim-Sen tarafından yapılan bu açıklama kesinlikle gerçekleri yansıtmayan yanlı bir açıklamadır.

Öğretmenler İçin sitesi olarak sitemizde yer alan haber yorumlarına yapılan binlerce açıklamada Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Türk Eğitim-Sen yetkililerine sürekli teşekkür edilmekte ve desteği vurgulanmaktadır. Ayrıca Türk Eğitim-Sen yetkilileri tarafından da teyit ettiğimiz bilgilere göre Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen üyesi olup meslekten ihraç edilen kişi sayısı 2 bin civarıdır. Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen üyesi olup meslekten ihraç edilen üye sayısı ise 4 bin civarıdır. Eğitim-Sen tarafından geçtiğimiz günlerde hükümetin tetikçiliğini yapmakla suçladığı kamu personel haber sitelerini eleştirerek Eğitim-Sen konusunda sayısal verilerde bilerek yalan haber yapıldığını belirtmişti.

EĞİTİM-SEN GERÇEKLERİ YANSITMIYOR

Eğitim-Sen tarafından paylaşılan afişe yapılan yorumlarda Eğitim-Sen logosu ile paylaşılan açıklamanın yalandan ibaret olduğu vurgusu yapılmıştır. Türk Eğitim-Sen Samsun 1 No’lu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu tarafından da belirtilen açıklamada Kamu-Sen üyelerinden 16 bin kişinin ihraç olduğunun doğru olmadığı belirtilmiş, ihraç edilen üye sayısının 2 bin olduğu vurgulanmıştır. Kuruoğlu aynı zamanda Eğitim-Sen üyeleri dahil binlerce kişinin Türk Eğitim-Sen’e gelerek destek aldığını da ifade etmiş.

Afişe yorum yazan diğer kişiler ise Eğitim-Sen’in resmen iftira attığını vurgulayarak bu açıklamadan dolayı Türkiye Kamu-Sen’in gerekli hukuki adımlarını atacağını belirtmişler. Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarda Eğitim-Sen’in son dönemde izlediği politikalardan dolayı üye kayıpları yaşamasına dikkat çekilmiş, Eğitim-Sen üyelerinin Türk Eğitim-Sen’den destek aldığı belirtilmiş.

Eğitim-Sen Mersin

 

Eğitim-Sen Açıklama

 

Eğitim-Sen Açıklama Yorum

EĞİTİM-SEN AÇIKLAMA YAPMALI

Eğitim-Sen Mersin Şubesi tarafından paylaşılan ve Eğitim-Sen üyeleri arasında hızla paylaşılarak yayılan bu afişe Eğitim-Sen nasıl bir açıklama yapacak bilemiyoruz. Facebook sayfası bize ait değil mi diyecekler yoksa haberimiz yoktu mu diyecekler göreceğiz. Öğretmenler İçin olarak tarafımıza gönderilecek sendikaların resmi açıklamalarını yayınlamaya hazırız.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Eğitim Bir Sen sendika olsa idi İsmail koncuk gibi konuşurdu konuşmakta çekildileri neleri olabilir eğitim bir sen ilgililerinin

  2. Sabah kalkınca ilk işim bu siteyi açıp okumak oluyor.Düştüğümüz karanlık kuyuda bize ışık olan herkesten Allah razı olsun. Sayın Koncuk teşekkürler.

  3. Ama Eğitimbirsenin hem kendi üyelerine hem de başkasına destek vermediği doğrudur. Gidin aklanın gelin diyor:) Nerede aklanacaklarsa? Hemen suçlu muamelesi yapıyor. Bence bunun sebebi Eğitimbirsendeki herkesin fetöcü yaftası yemekten korkmasından kaynaklanıyor. İnanıyorum ki oradaki bir çok insan mağdur edildiğimizin farkındadır. Bunun sıkıntı ve mahcubiyetini de taşıyorlar. İnşallah en yakın zamanda daha fazla destek olurlar.

  4. Eğitimbirsen üyesiyim. Fetönün mağduriyeti sonucu suçsuz yere ihraç edildim sendikamda resmi bir mücadele yardımı alamadım fakat Türk Eğitimsenin ve Sayın İsmail Koncuk Bey’in sendika ayrımı yapmadan herkese sahip çıkan açıklamalarını türk eğitimsenin ilk günden beri ihraç olan öğretmenleri suçlu veya suçsuz ayrımı yapmadan dinlediğine şahit oldum. İlk ihraç kararını duyduğumda çaresiz bir şekilde ne yapabilirim diye araştırma yaparken tüm sendikaların istanbul şube başkanlarıı ile telefonla görüştüm bir sendkika başkanın söylediğini : “Hocam düşünceniz ne olursa olsun, adalet herkes için vardır. Sizin sendikanız, düşünceniz farklı olması mağdur edilmeniz gerçeğini değiştirmez” demişti. Bende oluşan tahribat için ilk umut ışığı olmuştu. Sonra bu siteyi keşfettim. Uzun süredir sayfanızda okuduklarım, editörün olumlu açıklamaları hayata daha olumlu bakmazı sağladı. Arkadaşların burada yazdıkları yorumları suçlu veya suçsuz ayrımı yapmadan tarafsız bir şekilde yayınlamanız ve ADALET HERKES İÇİN OLMALI MÜCADELESİNİ GÖSTERMENİZ VE BU ŞEKİLDE DÜŞÜNEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

  5. Ben kahrolası fetöden ihraç edildim
    İlk günden beri sayın İsmail Koncuk ve sendikası Türk Eğitim senin desteğini gördüm. Darbeden dokuz ay önce istifa etmiş ve bağımsızdım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM