Eğitim-Sen kamudan haber yapan MEB haber sitelerine dava açıyor

Eğitim-Sen üyelerinin göreve iadesinden sonra sendika tarafından yapılan açıklamaya göre açığa alınan üyeleri hakkında yalan haber yapan içeriklerinde kamudan haberler, bilgiler öğretmenlere yönelik haberler, MEB’den haberler barındıran bazı haber sitelerine dava açılacak.

Eğitim-Sen kamudan haber yapan MEB haber sitelerine dava açıyor

Eğitim-Sen kamudan haber yapan MEB haber sitelerine dava açıyor

9 Eylül tarihinde açığa alınan 10 bin öğretmenin soruşturmaları 2 Aralık tarihine kadar tamamlanmış oldu. 25 Kasım tarihinde göreve iade edilen 6 bin 7 öğretmenden sonra 2 Aralık tarihinde de yaklaşık 3 bin 592 öğretmenin göreve iade edilmesi ile birlikte toplamda 9599 MEB personeli göreve iade edilmiş oldu. Açığa alınan öğretmenlerin büyük kısmı Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerden oluşmaktaydı, şu ana kadar göreve iade edilen öğretmenlerin de neredeyse tamamı Eğitim-Sen üyesi. Kısaca açığa alınan Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerin hemen hemen tamamı görevlerine iade edildi. İhraç edilen ve açıkta bekleyen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler azınlık durumdadır.

ÜYELERİMİZE İFTİRA ATILDI

Eğitim-Sen göreve iadelerin ardından yaptığı açıklamada açığa alınan üyelerine iftira atıldığını, üyelerinin suçlu olarak gösterilmeye çalışıldığını vurguladı. Eğitim-Sen üyelerine yargısız infaz yapıldığını belirten sendika, meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyelerinin de açığa alınıp göreve iade edilen Eğitim-Sen üyeleri gibi görevlerine döneceğini açıkladı.

TAZMİNAT KAZANACAĞIZ

Sendika yaptığı açıklamasında içeriklerinde öğretmenlere yönelik haberler, kamu haberleriMEB haberleri ve kamudan haberleri barındıran bazı haber sitelerini kastederek bu sitelerin tetikçi site olduğunu ifade etti. Eğitim-Sen üyelerine ve kendilerine saldıranları mahkemeye vererek kazanacakları tazminatları da meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyelerine vereceklerini açıkladı.

OLDU OLACAK DEVLET YETKİLİLERİNİ MAHKEMEYE VERİN

Eğitim-Sen yaptığı bu açıklamada kazanacaklarını sandıkları tazminatları da ihraç edilen üyelerine vereceğini açıklamış. İhraç edilen öğretmenler neden ihraç edildi?  Bunun sorgulanması lazım. Suçlu suçsuz buna mahkemeler karar verir ancak şu anda Devletin aldığı karar bu yönde. Ayrıca Eğitim-Sen haber siteleri ile uğraşacağına 9 Eylül açığa almalardan önce Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarını tekrar okusun, dinlesin. Yine aynı şekilde MEB Bakanı İsmet Yılmaz, MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Müsteşar Yusuf Tekin, Bakan Müezzinoğlu ve onlarca devlet yetkilisinin açıklamalarına baksın. 8 Eylül tarihinde MEB tarafından atılan twitter mesajında yazan ifade aşağıdadır;

egitimsen-meb

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Ben söyleyeceğimi söyledim Sayın editör. Lafı uzatmaya gerek yok. Ricalarımın çerçevesinde yayın hayatınızda başarılar dilerim.

 2. Sayın Editör. Ben hukuka, adalete ve masumiyet karinesine bağlı kalın diyorum. Hukuken, bağımsız mahkemelerce suçlu olduklarına hükmedilmemiş insanları töhmet altında bırakacak haberler ve yorumlara tenezzül etmeyin diyorum. Siz ise yanlışta ısrar ediyorsunuz. Eğitim-sen hemen hemen tüm üyelerini göreve iade ettirdi. Az sayıda henüz göreve iade olmayan üyesini de iade ettirecek bu süre boyunca bu üyelerin maaşları sendika tarafından ödenecek. Bizi linç etmeye kalkan medya ve internet organlarına davalar açılacak, üyelerimizi hukuksuz şekilde mağdur eden tüm disiplin amirleri ve teftiş kurulu üyeleri yargılanıp hem idari hem adli ve hem de tazminat cezaları alacaklar. Bu benim değil Sendikanın yetkili kurullarının aldığı bir karardır. Süreç başlamıştır. Eğitim-sen sadece kendi üyelerine değil FETÖ suçlamasıyla mağdur edilen öğretmenlere de hukuki destek verme kararı almıştır. Bu arkadaşlarımız da Eğitim-sen’e başvurmaları halinde sendikanın gücü ve etkinliği herkesçe malüm olan hukuk kurullarının yardımını alacak ve masum olmaları halinde gaspedilen haklarına kavuşacaktır. Sendika denilen şey de zaten böyle bir şeydir. Yandaş veya göstermelik sarı sendikaların dostlar alışverişte görsün misali periyodik aralıklarla attıkları boş nutuklar mağdur öğretmenlere bir fayda sağlamayacaktır. Bırakın şu suçlayıcı, tetikçi dili de çoluğuna çocuğuna ekmek götürme derdindeki, hayatı karartılmış meslektaşlarımıza, kardeşlerimize hep beraber destek olalım. Bırakalım kimin suçlu olup olmadığını hukuk belirlesin, bağımsız mahkemeler belirlesin. Ortada bir yargı süreci yokken, bir hukuk hükmü yokken ne hakla çoluk çocuk sahibi bunca insanı hedef gösterecek imalarda bulunuyorsunuz? Bakınız yukarıda “şahin” adını kullanan bir yorumcu neler yazmış. Hitap ettiğiniz zihniyet, gaz verdiğiniz kesimler bu kesimler mi? Emin olun bu şahıslarla aynı mahallede, aynı sokakta bile yaşamak istemezsiniz. Biraz erdem, biraz sağduyu rice edeceğim. Lafı uzatmak istemiyorum. Yanlışa prim vermeyin lütfen.

  • Yorumlar kişileri bağlar. Kişileri verirsiniz savcılığa savcılık gerekeni yapar. Savcılık bizden kişilerin ip adreslerini vs ister (daha önceden benzer durumlar yaşandı) Bizim sitemizle ilgili bir sorununuz var mı? Sorununuz varsa iletin, eğer sorununuz yoksa burada aynı cümleleri tekrarlamanız sendika propagandasından öte gidemez.

  • Tebrik ediyorum Tarkan…Hukukun üstünlüğü,adalet ve hakkaniyet…Türkiye’mizin ihtiyacı bu üç kavram. Maalesef hukuk devletiyiz diyoruz ama kalem silahşÖrleri kanundan ve hukuktan önce davranıp suçluyu suçsuzu aynı torbaya koyup kamuoyunda algı operasyonu yapıp elini kolunu sallayarak geziyorlar. Mağdur edilen öğretmenlerin ve memurların kendisi de ailesi de hakkı da hukuku da linç ediliyor. Ne buna dur diyen bir basın,ne de seslerini duyacak bir merci var. Kanunların izin verdiği yasal kurumlarla ilişkili diye insanları ‘terörist’ diye etiketlemek ve bu insanların itibarıyla oynamak hem halka hem de ‘Hakk’a dokunur.On dokuz yıldır çalıştığım MEB’ de beni tanıyan, seven ya da sevmeyen bir tek şahıs yalan konuştuğumu; ülkeme, devletime, milletime, bayrağıma veya başka bir mukaddesatıma zarar verecek bir eylemimi, söylemimi, yazılı veya görsel mesajımın olduğunu sadece iddia etsinler ihraç edilmeme gerek bile kalmadan ben kendim istifa ve intihar ederim. Ne demişler: İLAHİ ADALET VAR, eden bulur. Elbet bir gün hukuk ve adalet vicdanlı ve insaflı vatan evlatlarının nefesiyle yeniden dönecek hayat bulacak…Hukuksuzluk yapanlar,birgün,hukukun önünde hesap vermeye çağrılacaklar. İster 15 Temmuz’da bu ülkenin tankına,uçağına binip masum insanların kanını döken hainler olsun isterse de 15 Temmuz sonrası suçsuz günahsız insanları işinden, onurundan, huzurundan ve hayatından eden hak-hukuk tanımazlar olsun hesap verecekler.İLAHİ ADALETTEN KAÇIŞ KURTULUŞ ZATEN YOK…

 3. bir de ben sizin sitenizde rastlamadım ancak bazı haber siteleri tarafından bu insanlar daha açığa alınmadan hedef tahtasına konuldular. Atılmalılar, yetmez cezaevine konulmamılar gibi cümleler dahi kullanan sitler oldu, olmaya devam ediyor. Ama sizler bu insanların soruşturma sürecinin görev baındaykende yapılabileceğini, bu insanların kurum içi soruşturmalar sonucu görevden uzaklaştırmanın daha makul olmasının herkese daha hayırlı olduğuna dair tek söz söylemediniz. Rica ediyorum insanların eşleri, çocukları, anneleri ve babaları var. Geçim derdi çok zor. İnsanları açlıkla sınamak hiç de toplum için hayırlı bir durum değildir. dedim ya keşke sadece doğruyu söylemek le yetinseydiniz.

 4. şimdi hakikkat(alethia) ile unutkanlık(lethe) arasındaki farkı yazıp buraya bırakacağım. ondan sonra sayın editörün bütün dünyevi olanı epokhe yani askıya almasını rica edeceğim.Antik yunanda hakikat doğrudan varlıkla ile ilgili olup zor durumda olan egemen olan yardıma muhtaç olana dairdir.hakikat doğruyu söylemekle ilgilidir bir anlamda. doğruyu söylemek kamusal alanda zorda kalanın söz hakkı sahibi olmasıdır. onun karşısında lethe(unutkanlık), Türkçe karşılığı olan yalan yani. islami terminolojide de yalan en büyük günahlar arasındadır. hele ki yalanlar üzerinden kul hakkına girmek bilirsiniz ki affedilmesi en zor olanlardandır. bu güzergahtan bir devletin içinde yaşayan insanların toplumsal, ekonomik ve kültürel ilişkilerini düzenleyen hukuk kuralları vardır değil mi? yani hukuk herkes için vardır. yalan ve iftira teolojik açıdan kul hakkına girer,bir de bunun hukuki bir yaptırımı vardır. sayın editör üç aydır bu insanlar çok zor durumlar yaşadılar.varsayalım ki meb böyle bir cümle sarfetti bu sizin aynı cümleyi tekrar etmeniz mi gerekirdi. hiç sormadan araştırmadan bu insanlar hakkında her şey yazıldı.bağımsız gazetecilik denilmez. varsa nefret ve linç odaklı haberleriniz buna yargı karar verecektir.

 5. Sayın editor gèrcekten sizi takdir ediyorum. Haberlerinizi takip ediyorum.ilk başta ben de biraz on yargıyla yaklaşıp bir kaç yorum yaptim ama gördüm ki hep adaletten yana haber yapıyorsunuz.cumlelerinizi seçerek yazıyorsunuz…. Kimseyi yargilamiyorsunuz. Allah razı olsun. Merak etmeyin siz doğrudan yana oldukça bütün davalardan alanınız ak çıkarsınız.

 6. Sayın editör kesinlikle haklısınız ve sayın hocalarım vardı bizi dinleyen haber yapan sadece bu site var, çok sağolun

 7. NOT: Sayın Editör. İhraç edilen az sayıdaki Eğitim-Sen üyesi öğretmen hakkında henüz bir yargı kararı yoktur. İhrac edilmeleri tamamen hükümetin hukuk dışı bir tasarrufudur. Siz hala hukuku bir kenara bırakıp iktidarın emrindeki görevlilerce ihrac edilmiş öğretmenlerin sanki yargı yoluyla suçları sabit görülmüş gibi bir mantıkla haberi yorumluyorsunuz. Bu tetikçi ve linççi bir anlayıştır. Açığa lınmışsa elbet suçludurlar anlayışı hukuk dışıdır. Eğitim-sen haklı olarak bu tetikçi zihniyete karşı da hukuk mücadelesi başlatma kararı almıştır. Bu konuda daha önce de size fikir beyan etmiştim. Lakin müsbet bir cevap alamamıştım. Her dönem tetikçiler çıkmıştır. Fakat dönemler değiştikçe eskiyen tetikçiye ağababası bile sahip çıkmamıştır. Tıpkı Ergenekon davalarının tetikçilerinin akıbeti gibi… Lütfen hukuk ve adalete dikkat ediniz.

  • İşte sitemiz işte haberler işte mahkeme. Her dediğimizi tekrar diyoruz; Hangi sendikada hangi grupta PKK lı varsa cehenneme kadar yolu var atılsın, kollamak korumak vatan hainliğidir. Suçsuz olanlarda göreve dönsün meslekleri annelerinin sütü kadar onlara helaldir.

   • Sayın editör kesinlikle haklı bu hainlerin hepsi ihraç edilmeli pkkyı savunmak tamamıyla hainlikten başka birşey değildir zaten bunların sendikalarıda aynı pkk çizgisinde yürüyen bir sendika biz çocuklarımızı pkklılara teslim etmeyiz bunlarda zerrecik kadar vatan sevgisi yok sadece devletin maaşını alırlar altanda kuyusunu kazarlar.

 8. EDİTÖR NOTU: Gidin başka yerde yazın artık yazılarınızı. İki de bir burada sendika propagandası yapmayın.

  • Sayın editör. Siz burada Eğitim-sen aleyhine propaganda yapmayı bırakıp doğru dürüst haber yayınlasaydınız ben de karşı yazılar yazmak zorunda kalmazdım.

  • Siz burada Eğitim-sen aleyhine propaganda yapmayı bırakıp doğru dürüst haber yayınlasaydınız ben de karşı yazılar yazmak zorunda kalmazdım.

   • Şu anda yazı yazdığınız haberi bizden başka yapan site var mı? İşte size adalet işte size hukuk. Gidin dava açın. Davayı kaybedince o zaman nasıl haber yapılıyormuş görüşürüz.

 9. Açığa alınan bu insanların maddi manevi bir sürü mağduriyetleri oluştu.Herkesin kendi hikayesi var bu insanlarla birlikte anne baba kardeş abla enişte gelin herkesin hayatı etkilendi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM