Eğitim-Sen; öğretmenlere 3600 ek gösterge seçimden önce verilmelidir

Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada öğretmenlere 3600 ek göstergenin seçimden sonra değil seçimden önce verilmesi talebinde bulunuldu.

Eğitim-Sen; öğretmenlere 3600 ek gösterge seçimden önce verilmelidir

Eğitim-Sen; öğretmenlere 3600 ek gösterge seçimden önce verilmelidir

Sendikanın yazılı açıklamasında “Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge Seçimden Sonra Değil, Derhal Verilmelidir!” vurgusu yapılırken AK Parti’nin geçtiğimiz günlerde açıklanan seçim beyannamesinde yer alan öğretmenlere 3600 ek gösterge seçim vaadinin hemen gerçekleşmesi istendi.

MEB TARAFINI BELLİ ETTİ

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi seçim vaadinin açıklanmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığının ve yetkililerinin bu vaadi duyurmasının taraf tutmak olduğuna dikkat çeken Eğitim-Sen açıklamasında “Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seçime katılacak diğer partilerin aynı konudaki vaatlerini görmezden gelirken, AKP seçim beyannamesinde yer alan ‘3600 ek gösterge’ vaadini internet sitesinde ve sosyal medya hesabında yayınlayarak, 24 Haziran seçimindeki tarafını bir kez daha açıkça belli etmiştir.” ifadesine yer verdi.

EMEKLİLİK HALİNDE 3600 UYGULANACAK

3600 ek gösterge uygulamasının sadece ‘emeklilik halinde’ uygulanacak olmasının vaat edildiği Eğitim-Sen açıklamasında belirtilirken açıklamada AK Parti iktidarında 16 yıl süresince 3600 ek gösterge taleplerinin defalarca olmasına rağmen hükümetin bunu görmezden geldiği vurgulandı. “3600 ek göstergenin sadece ‘emeklilik’ kapsamında ele alınması, hali hazırda çalışan öğretmenler açısından hiçbir anlam ifade etmemektedir.” denilen açıklamada “3600 ek gösterge uygulaması çalışan ya da emekli ayrımı yapılmaksızın, 24 Haziran seçiminden sonra değil, derhal hayata geçirilmelidir.” ifadesine yer verildi. 3600 ek gösterge ile ilgili yapılan açıklamada”3600 ek gösterge öğretmenlerin sosyal ve ekonomik yapısını düzeltmesinin yanı sıra, atamalarda, özlük hakların iyileşmesinde ve emeklilik açısından önemli sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Öğretmenlere 3600 ek gösterge uygulaması bütün öğretmenleri olumlu etkileyecek ve mesleklerine daha çok yoğunlaşmalarını sağlayacak sonuçlar ortaya çıkaracaktır.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM