Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Eğitim-Sen üyeleri gözaltına alındı

Meslekten ihraç edilen bir öğretmen için açıklama yapmak isteyen Eğitim-Sen üyeleri polisin müdahalesi ile karşılaştı. Polis aralarında meslekten ihraç edilmiş öğretmenlerin de yer aldığı kişileri gözaltına aldı.

Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Eğitim-Sen üyeleri gözaltına alındı

Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Eğitim-Sen üyeleri gözaltına alındı

Ankara’nın Altındağ ilçesinde meslekten ihraç edilen bir öğretmen için Eğitim-Sen üyeleri ve yetkilileri açıklama yapmak istediler. Altındağ Halim Şaşmaz Ortaokulu önünde toplanarak açıklama yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Aralarında Eğitim-Sen şube başkanının da olduğu grup gözaltına alındı.

İHRAÇ AÇIKLAMASI

29 Ekim tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 675 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilmiş kişilerin de olduğu grup okul önünde toplanarak meslekten ihraç edilen öğretmen için açıklama yapmak istedi. Eğitim-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Sultan Saygılı’nın da aralarında olduğu grup polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Ankara Şube Başkanı Murat Çeşme’nin de olduğu açıklandı.

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Eğitim-Sen ve KESK yakınlığı ile dikkat çeken Evrensel isimli internet sitesinin haberine göre polis tarafından gözaltına alınan kişi sayısı yedi olarak belirtildi. Yedi kişiden üç kişinin de meslekten ihraç edilmiş öğretmen olduğu açıklandı. Geriye kalan dört kişiden birisi Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Ankara Şube Başkanı Murat Çeşme diğeri Eğitim-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Sultan Saygılı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM