Eğitim Sen üye sayısı ve Eğitim-Sen üye sayısı geçmiş istatistikleri

Başbakan’ın açıklamalarından sonra gözlerin çevrildiği Eğitim Sen’in son yıllardaki üye sayılarını inceleyeceğiz.

Eğitim Sen üye sayısı ve Eğitim-Sen üye sayısı geçmiş istatistikleri

Eğitim Sen üye sayısı ve Eğitim-Sen üye sayısı geçmiş istatistikleri

14 bin terör bağlantılı öğretmen ifadesi Başbakan Sayın Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz günlerde kullanılmış ve bu öğretmenlerin durumu gündemini korumaya devam etmektedir. Yıldırım’ın ilk önce 14 bin öğretmenin görev yerleri değiştirilecek açıklamasından sonra dün yapmış olduğu 14 bin öğretmen açığa alınacak açıklaması dikkat çekmiştir.

EĞİTİM-SEN 

Eğitim-Sen tarafından bugün yapılan açıklamada kamudan haber yapan siteler ile bazı basın organlarının kendilerini hedef göstermeleri eleştirilmiş, kendilerini hedef gösteren siteleri hükümetin yandaşcısı olarak nitelemiştir. Siyasi iktidarın bilinçli bir şekilde bunları yaptığını belirten Eğitim-Sen, bu yapılanlarla eğitim emekçilerine göz dağı verildiğini savunmuştur.

KOBANİ OLAYLARI

Eğitim-Sen Genel Merkezine 2015 yılının Temmuz ayında yapılan baskında sendika genel merkezinde Kobani’den gelen yaralıların bulunduğu ifade edilmişti. (Kaynak http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/07/25/egitim-sen-genel-merkezine-polis-baskini) Terörle Mücadele ekiplerinin sendika genel merkezinde yaptığı aramalarda Kobani’den gelen PYD’li yaralıların görüntüleri basında uzun bir süre yer edindi.

EĞİTİM-SEN ÜYE SAYISI

Eğitim sendikalarının üye sayılarında Eğitim-Sen üye sayılarına geçmişe doğru baktığımızda aşağıdaki istatistik çıkmaktadır.

2016, Eğitim-Sen üye sayısı; 119 bin 876 üye

2015, Eğitim-Sen üye sayısı; 127 bin 214 üye

2014, Eğitim-Sen üye sayısı; 129 bin 259 üye

2013, Eğitim-Sen üye sayısı; 124 bin 380 üye

2012, Eğitim-Sen üye sayısı; 125 bin 316 üye

2011, Eğitim-Sen üye sayısı; 115 bin 949 üye

Son altı yılın Eğitim Sen üye sayısı verilerine baktığımız zaman Eğitim Sen üye sayısında en büyük üye kaybının bu yıl yaşandığı görülmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
eğitim-sen

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM