Eğitim-Sen ve KESK 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamadı

Eğitim-Sen ve KESK 30 Ağustosu kutlamadı. Sendika ve konfederasyonun internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından şu ana kadar kutlama mesajı paylaşılmaması dikkatleri çekti. Yüzlerce üyesi sürgün edilen Eğitim-Sen ve bağlı olduğu konfederasyon bu konu ile ilgili nasıl bir açıklama yapacak ogretmenlericin.com olarak takip edeceğiz.

Eğitim-Sen ve KESK 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamadı

Eğitim-Sen ve KESK 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamadı

Memur sendikaları arasında en çok üyeye sahip dört sendikadan üç sendika dün ve bugün yayınladıkları 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajlarını resmi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından paylaşırken, Eğitim-Sen tarafından an itibari ile (30.08.2017 tarihi saat 22:00) şu ana dek bir mesaj, metin, görsel yayınlanmadı. Eğitim-Sen ile bağlı olduğu konfederasyon olan KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) için bu durumla ilgili binlerce üyesinin düşüncelerini ogretmenlericin.com olarak merak ediyoruz.

YÜZLERCE ÜYESİ SÜRGÜN EDİLDİ

Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Tunceli başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu bölgesi ağırlıklı olmak üzere Eğitim-Sen üyesi yüzlerce öğretmen il dışına sürgün edildi. Sendika tarafından yapılan açıklamada da bu bilgiler doğrulanırken son birkaç gündür Eğitim-Sen’in internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda il dışına yer değiştirme kararına tepkiler arka arkaya geliyor. İl dışına sürgün edilen öğretmenler hakkında CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol ise açıklamasında bu kararın hukuksuz ve adalet ile bağdaşmadığı bilgisi verilmiş, Eğitim-Sen üyesi öğretmenlere desteklerinin süreceği vurgusu yapılmıştı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANMADI

Öğretmenler İçin öğretmen MEB haber sitesi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle eğitim kolu sendikaları tarafından yayınlanan kutlama mesajlarını incelemek istediğimizde şu saate kadar ne Eğitim-Sen tarafından ne de KESK tarafından 30 Ağustos mesajı yayınlanmadığını gördük. Gün içsinde birkaç kez kontrol etmemize rağmen yayınlanmayan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajının bahanesinin olamayacağını da vurgulayalım. Sendikanın sosyal medya hesapları dakikalar öncesine kadar aktif olarak kullanılırken, farklı konularda mesajlar atılırken 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınlanmamasını da kınadığımız belirtelim.

Eğitim-Sen’in resmi twitter hesabından bugün ve dün twitler atılmasına rağmen 30 Ağustos Zafer Bayramına dair bir mesaj bulunmamaktadır;

Eğitim-Sen Twitter

Twitter;

Eğitim-Sen Twitter

KESK’in twitter hesabından görüntüler;

KESK Twitter

KESK Twitter;

KESK Twitter

KESK ve Eğitim-Sen’in internet sitelerinde de 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir yazı, görsel yer almamaktadır. KESK veya Eğitim-Sen yetkilileri konu ile ilgili tarafımıza mesaj gönderebilirler. Elimizde 22.00 itibari ile internet sitelerinin ve sosyal medya hesaplarının ekran görüntüleri de mevcuttur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM