Eğitim-Sen’de açığa alınan üye sayısı artıyor, Şube Başkanı açığa alındı

8-9 Eylül tarihlerinde açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında bir netlik kazanmamışken bazı illerde açığa almaların sürdüğü bilgisini almaktayız. Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı’da açığa alınan Eğitim-Sen üyeleri arasına katıldı.

Eğitim-Sen’de açığa alınan üye sayısı artıyor, Şube Başkanı açığa alındı

Eğitim-Sen’de açığa alınan üye sayısı artıyor, Şube Başkanı açığa alındı

Eğitim-Sen açığa alınan binlerce üyesinin göreve iade edilmesi için birçok ilde protesto ve eylemler yaparken diğer taraftan Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanının açığa alındığını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde ise İzmir 1 No’lu Şube Başkanı ve şube yöneticileri gözaltına alınmışlardı. Ayrıca Eğitim-Sen Aydın Şube Sekreteri’de polis müdahalesi ile gözaltına alınan Eğitim-Sen yöneticilerinden birisiydi.

MANİSA ŞUBE BAŞKANI MARDİN’DE AÇIKLAMA YAPMIŞ

Açığa alınan Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanının soruşturması yeni değil. 2015 yılında Mardin Nusaybin’de yapılan basın açıklamasına katılan Eğitim-Sen Şube Başkanı daha sonra hakkında yürütülen soruşturma sürecine tabii olmuş ve sonuçlanan soruşturma neticesinde ise açığa alınmış. cumhuriyet.com.tr’nin haberine göre Manisa Şube Başkanı Metin Demirel geçtiğimiz yıl Mardin’de yapılan basın açıklamasında yer aldığından dolayı soruşturma sonucunda açığa alındı.

MARDİN BASIN AÇIKLAMASI: 22 ARALIK 2015

ogretmenlericin.com olarak Eğitim-Sen’in önceki dönemlerde yaptığı başlıca eylemleri takipçilerimizle paylaşmıştık. KESK ve Eğitim-Sen tarafından yapılan eylemlerden birisi de geçtiğimiz dönemlerde Mardin’de yapılmıştı. Mardin Nusaybin’de Eğitim-Sen yöneticilerinin ve şube başkanlarının da katılımlarıyla bölgede yaşanan durumla ilgili açıklama yaparak tepki göstermişlerdi. Yapılan açıklamaya bölgede görev yapan birçok MEB personeli de katılmıştı. 22 Aralık 2015 tarihinde Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ve yüzün üzerinde şube temsilcisi ile şube yöneticilerinin yer aldığı grup Mardin Karayolu Parkı’nda açıklama yapmıştı. Basın açıklamasında bölgede çatışmaların durdurulması vurgusu yapılmış ve yapılan operasyonlar eleştirilmişti.

egitim-sen-22-aralik-mardin-basin-aciklamasi

ŞUBE BAŞKANI AÇIĞA ALINDI

22 Aralık 2015 Eğitim-Sen basın açıklamasına katılan Manisa Şube Başkanı hakkında açılan soruşturma neticesinde Manisa Eğitim Müfettişleri tarafından hazırlanan soruşturma raporunu Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü sonuçlandırarak kararını verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Başkanı Metin Demirel’in soruşturma sonucunu Valilik onayıyla birlikte Şube Başkanının meslekten atılması için Yüksek Disiplin Kurulu’na sevketti. Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı açığa alındı.

EĞİTİM-SEN YÖNETİCİLERİ GÖZALTINDA

Geçtiğimiz günlerde ise Eğitim-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Bahri Akkan ve şube yöneticileri gözaltına alınmıştı. Eğitim-Sen Aydın Şube Sekreteri Savaş İlhan’da gözaltına alınmıştı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM