Eğitim-Sen’de İstifalar Sürüyor

Eğitim-Sen’de İstifalar Sürüyor Nabi AVCI’nın bölgede yaşanan olaylardan dolayı bazı sendikaların grev kararı aldığını, bu kararın uygun olmadığını, gereken inceleme/soruşturmanın yapılacağını Öğretmenler İçin olarak aktarmıştık. Aşağıda paylaşacağımız haber, Sayın AVCI’nın kastettiği sendikadan üye istifalarının gerçekleştiğinin göstergesidir. KESK’e Tepki İstifa Getirdi KESK’e bağlı Eğitim Sen’in sık sık bölgede yaptığı eğitim boykotu sendikaya bağlı öğretmenleri isyan noktasına […]

Eğitim-Sen’de İstifalar Sürüyor

Eğitim-Sen’de İstifalar Sürüyor Nabi AVCI’nın bölgede yaşanan olaylardan dolayı bazı sendikaların grev kararı aldığını, bu kararın uygun olmadığını, gereken inceleme/soruşturmanın yapılacağını Öğretmenler İçin olarak aktarmıştık. Aşağıda paylaşacağımız haber, Sayın AVCI’nın kastettiği sendikadan üye istifalarının gerçekleştiğinin göstergesidir.

KESK’e Tepki İstifa Getirdi

KESK’e bağlı Eğitim Sen’in sık sık bölgede yaptığı eğitim boykotu sendikaya bağlı öğretmenleri isyan noktasına getirdi. Sendika üyesi bazı öğretmenler Eğitim Sen’in boykot kararlarının ‘militanca kararlar’ olduğunu niteleyerek sendikadan istifa etti.

KESK’in sık sık yaptığı eğitim boykot çağrılarından sonra sendikaya bağlı bazı öğretmenler de boykot kararlarına karşı seslerini yükselterek Eğitim Sen üyeliğinden istifa ettiler.

Diyarbakır ve ilçelerinde öğretmenler Eğitim Sen’in eğitimi boykot çağrılarının öğrencileri mağdur ettiğini belirterek söz konusu boykot kararlarını ‘Militan tavır’ olarak nitelediler. İsmini vermek istemeyen öğretmenler üyesi bulunduğu sendikadan istifa gerekçe kararlarını ise “ Sendika bu konuda sürekli bize mesaj göndererek eğitimi boykot edip yapılacak olan yürüyüşlere davet ediyor. Biz de anlamadık eğitimci miyiz yoksa militan mıyız” şeklinde belirterek başka sendikaya üye olacaklarını söylediler.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünde sendika işlerinden sorumlu yetkililer de Eğitim Sen’den çok sayıda öğretmenin istifa ettiğini belirtiler. Yaşanan çatışmalardan dolayı eğitim ve öğretimdeki aksaklıklar ve KESK’in eğitim boykotlarından dolayı Diyarbakır ve ilçelerinde on binlerce öğrenci eğitim ve öğretim görmüyor.

Eğitimciler, KESK’in eğitim boykotları tavrının gençleri cahilleştirmek için yaptığına dikkat çekerek eğitim destek evlerinde, Marksist, Leninist ideolojisinin çocuklara empoze etmek istendiği ve örgüte hem şehir içinde hem de dağ kadrosuna eleman kazandırma olarak yorumladılar.

Kaynak: Tıklayınız

 

Sendika Haberleri
Eğitim Sen ve Diğer Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM