Eğitim-Sen’den Aybüke öğretmenin ailesine ziyaret

Batman’da terör saldırısı sonucu şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın ailesine Eğitim-Sen Genel Merkez yöneticileri tarafından taziye ziyareti gerçekleştirildi.

Eğitim-Sen’den Aybüke öğretmenin ailesine ziyaret

Eğitim-Sen’den Aybüke öğretmenin ailesine ziyaret

Batman Kozluk’ta terör saldırısı sonucu şehit olan Müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın Çorum’daki baba ocağına taziye ziyaretleri devam ediyor. Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aydoğan ile sendika MYK üyeleri Aybüke öğretmenin ailesini ziyaret etti ve taziyelerini iletti.

ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÇOK HAYALİ VARDI

Aybüke öğretmenin babası Sadık Yalçın yaptığı açıklamada kızı Aybüke’nin öğrencileri için çok hayali olduğunu belirtti. Yalçın, Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan ile yaptığı konuşmada aile olarak eğitime çok önem verdiklerini, ailede okuyan ve öğretmen olan çok sayıda aile fertleri olduğunu açıkladı. Aybüke’nin de öğretmen olmasına çok sevindiklerini Aybüke’nin eğitimciler arasına büyüdüğünü belirten baba Yalçın, Aybüke’nin öğrencileri için çok hayali olduğunu ve hep ben farklı bir öğretmen olmalıyım dediğini açıkladı.

ACISINI İÇİMİZDE HİSSEDİYORUZ

Eğitim-Sen heyeti aileye yaptıkları ziyaretten önce şehit öğretmenin kabrini ziyaret etti. Sonrasında yapılan açıklamada ise Aybüke öğretmenin acısını içlerinde hissettiklerini açıkladılar. Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan\ Aybüke öğretmen ile ilgili şunları söyledi;

Eğitim Sen olarak tüm çabamız, geçmişten bugüne ülkenin her yerinde şiddetin, ölümün, katliamların olmadığı; yaşamı ve yaşatmayı savunan, barışın hakim olduğu bir ülkede hep birlikte huzur içinde yaşamak oldu. Bu nedenle ölüm nereden ve kimden gelirse gelsin kabul etmiyoruz. Aybüke’nin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Ailesinin acısını paylaşıyor, ailesine, tüm dostlarına, sevdiklerine ve eğitim emekçilerine başsağlığı diliyoruz.

KAMU HABER SİTELERİNDEN TEPKİ

Aybüke öğretmenin şehit olmasından sonra bazı kamu ajans haber siteleri tarafından Eğitim-Sen’in yaptığı açıklamalar gündeme getirilmişti. Aybüke öğretmenin şehit olmasını farklı açıklamalar ile yayınlayan sendikanın bu tavrı kısa süre içerisinde dikkat çekmişti. Sendika ise bu konuda bir açıklama yapmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM