Eğitim-Sen’den Kamudan Haber internet sitelerine tetikçi benzetmesi

Kamudan haber siteleri için tetikçi benzetmesi yapıldı. Eğitim-Sen resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada kamudanhaber internet sitesi ve benzerleri için tetikçi site ifadesini kullandı. Eğitim-Sen’in üye kaybı, son verilere göre üye sayısı açıklanmalıdır.

Eğitim-Sen’den Kamudan Haber internet sitelerine tetikçi benzetmesi

Eğitim-Sen’den Kamudan Haber internet sitelerine tetikçi benzetmesi

Son dönemde kamuda yaşanan açığa almalardan en zararlı çıkan sendika Eğitim-Sen oldu. Üye kaybı da yaşayan sendikanın 9 bine yakın üyesi 8-9 Eylül tarihlerinde açığa alınmıştı. Eğitim-Sen üyeleri hala açıkta olup, bu konuda yaşanan bir gelişme bulunmamaktadır. Eğitim-Sen çeşitli açıklama ve eylemlerle üyelerinin suçsuz olduğuna dikkat çekerken görevlerine iade edilmesini her fırsatta dile getirmektedir. Eğitim-Sen’de açığa alınan üyelerin göreve iade edilmesi için HDP ve CHP girişimlerde bulunmuş, özellikle CHP milletvekilleri her fırsatta açığa alınan Eğitim-Sen üyelerinin önümüzdeki hafta göreve iade edilecek söylemlerinde bulunmuşlardı. Bu konuda ise haftalar geçmesine rağmen resmi bir açıklama yapılmamış olup, açığa alınan Eğitim-Sen üyeleri için ihraç ya da iade hususunda resmi bir karar alınmamıştır.

BİNLERCE ÜYE KAYBI VAR

Eğitim-Sen Genel Başkanı Karaca, 8-9 Eylül açığa almalardan sonra yaptığı açıklamada Eğitim-Sen üyelerinin korkutulmaya çalışıldığını ifade etmiş ve sendikadan bir hafta içerisinde 3 bin üyenin istifa ettiğini açıklamıştı. Karaca’nın 3 bin MEB personelinin istifa etti açıklamasından sonra Eğitim-Sen cephesi durulmadı. Sendika ülkede yaşanan terör olayları, belediyelere yapılan operasyonlar, milletvekillerinin tutuklanması, kayyum atamaları gibi durumlara sessiz kalmadı ve sendika tarafından ortaya konan bu refleks yeni istifaları getirdi. KESK başta olmak üzere, KESK’e bağlı Eğitim-Sen 8-9 Eylül tarihinden şu ana kadar yaşanan istifa istatistiklerini basınla paylaşmalıdır.

EĞİTİM-SEN: TETİKÇİ SİTELER İŞ BAŞINDA

Kamudan haber sitelerini işaret eden Eğitim-Sen, kamudanhaber adlı internet sitesinde yapılan haberi ve bu haberi paylaşan diğer siteleri tetikçi olmakla suçladı. İlgili sitelerde yer alan haberlerde kamuda yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 50 bin Eğitim-Sen üyesinin soruşturmaya konu olduğu belirtilmiş, bu içeriklerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklaması olarak sunulmuştu. Eğitim-Sen yaptığı açıklamada 120 bin üyeye sahip olduklarını, soruşturmalar sonucunda meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üye sayısının 800 olduğunu vurgulayarak kamu haber sitelerinde yer alan bilgilerin bilerek, karalama amaçlı servis edildiğini açıkladı.

EĞİTİM-SEN ÜYE KAYBEDİYOR

ogretmenlericin.com olarak son dönemde yaşananları analiz ettiğimizde Eğitim-Sen’in üye kaybettiğini görmek mümkün. Sendikanın üye kaybı ne kadardır bilinmez, bunun resmi rakamlarını sendika bilir. KESK’in, Eğitim-Sen’in son üç aylık dönemde üye kaybının beş bin mi, on bin mi olduğunun açıklanması sendikanın insiyatifindedir. Sendikaların üye sayılarının 15 Mayıs 2017’ye kadar büyük değişiklikler göstereceği aşikârdır. Tahminimize göre en büyük üye kaybının yaşanacağı sendika Eğitim-Sen olacaktır.

HABER YANLIŞ ANCAK TETİKÇİ ARAMAYA GEREK YOK

Kamudanhaber internet sitesinin ve bezner içerikli MEB haber sitelerinin vermiş olduğu içerikler Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamalarından farklıdır. Zaten ilgili site de Eğitim-Sen’in bu açıklamasını yayınlamıştır. Ancak bölücü terör örgütü bağlantıları ile hapis cezası alan belediye başkanları, milletvekilleri terör örgütünün üyeleri olmak gerekçesi ile ceza almadılar mı, terör örgütünün tetikçileri değil midir? Eğitim-Sen ve KESK hala bunları savunmakta, demokrasi kılıfı adı altında eylem yapmakta neden ısarcıdır? Kamu haber sitelerinin yaptığı bu haberler yanlıştır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim