Eş durumu mağduru sözleşmeli öğretmenlerin iftar sofraları zehir oluyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin yaşadığı özür grubu mağduriyetine dikkat çekti.

Eş durumu mağduru sözleşmeli öğretmenlerin iftar sofraları zehir oluyor

Eş durumu mağduru sözleşmeli öğretmenlerin iftar sofraları zehir oluyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlere eş durum özür grubu yer değiştirme tayin hakkı verilmesi taleplerini yineledi. Sosyal medya hesapları üzerinden konuya dikkat çeken açıklamalarda bulunan Geylan, iftar sofralarının sözleşmeli öğretmenlere zehir olduğunu vurguladı ve konuyla ilgili olumlu adımların atılmasını istedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN EŞ DURUMU

2018 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme ve arkasından iller arası yer değiştirme atama işlemleri gerçekleşecek. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2018-2019 eğitim öğretim yılı başlamadan önce Ağustos 2018 döneminde özür grubundan atama yer değiştirme sürecini tamamlayacak. Ancak sözleşmeli öğretmenler özür grubundan gerek il içi gerekse de iller arasında tayin başvurusu yapamayacaklar. Sözleşmeli öğretmenlere eş durumu hakkı verilmesi konusunda talepler her geçen gün artıyor olsa da Milli Eğitim Bakanlığı şu ana kadar sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı verilmesi yönünde olumlu bir adım atmadı.

İFTAR SOFRALARI ZEHİR OLUYOR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Talip Geylan yaptığı açıklamada eş durumunda mağdur durumda olan öğretmenlere iftar sofralarının zehir olduğunu ifade ederken bu durumdan dolayı çocukların, eşlerin, ailelerin mağdur olduğunu vurguladı. Talip Geylan;

“Şu mübarek Ramazan günlerinde, eş durumu mağduru sözleşmeli öğretmen ailelerinin iftar sofraları zehir oluyor. Eşler birbirinden ayrı, çocuklar annesinden, babasından uzakta. Yazıktır, günahtır! Vicdanlar sağır, idraklar kör mü?”

açıklamasında bulunurken öğretmen değişimin çok olduğu yerlerde öğretmen tutmanın çözümünün sözleşmeli öğretmenlik olmadığını, zorunlu hizmet tazminatı ile bu soruna çözüm bulunabileceğini ifade etti.

“İstediğimiz atla deve değil! Türk ekonomisi, Zorunlu Hizmet Tazminatı’nı verebilecek güçtedir. Getirin bakın göreceksiniz; zorunlu hizmet bölgelerinde öğretmen ihtiyacı nasıl çözülüyor, öğretmen istikrarı nasıl sağlanıyor. Yani; öğretmeni ESİR etmeyin, TEŞVİK edin!”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı açıklaması ile Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çalışan öğretmenler başta olmak üzere zor şartlardaki yerlerde görev yapanlara zorunlu hizmet tazminatı getirilmesi tekliflerini hatırlatmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. nişanlıyım sırf bu yüzden evlenemiyorum , eşimin kadro almasını bekliyorum yoksa evlensek gelgit yaparak yaşayacağız çocuğumuz olsa kimin yanında kalacak devlet bu soruna biran önce el atmalı,imkan versin bana doğuda iş hakkı versin geleyim ama yok, sırf bu yüzden 3 yıl nişanlı kalacağım ve ailevi bir sürü problemler oluşacak bunun hesabını kim verecek ben bu devletin vatandaşıysam beni neden düşünmüyor

  2. öğretmenlerin eşi bilmiyorum ülkemizde ne olarak görülüyor bunu en iyi eşinden ayrı olan öğretmenler anlar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM