Ey MEB, bu drama daha ne kadar sağır yatacak ve kör bakacaksın?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Milli Eğitim Bakanlığına seslendi ve sözleşmeli öğretmenlerin yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi talebini yineledi.

Ey MEB, bu drama daha ne kadar sağır yatacak ve kör bakacaksın?

Ey MEB, bu drama daha ne kadar sağır yatacak ve kör bakacaksın?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğünün sağlanamamasına değindi. Talip Geylan 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte 8 Haziran 2018 Cuma günü milyonlarca öğrencinin karne aldığını ancak bazı çocukların bu karne heyecanını buruk geçirdiğini vurguladı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER MAĞDUR

Dün milyonlarca öğrencimiz karne sevinci yaşadı. Ama biliyor musunuz; bazı çocuklarımız buruk bir duygu halindeydi. Çünkü sözleşmeli öğretmen olarak çakılı çalıştırılan anne ve babalarından ayrı bırakılmışlardı. Ey MEB, bu drama daha ne kadar sağır yatacak ve kör bakacaksın?” açıklamasında bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğü, eş durumu için gerekli olumlu çalışmaların yapılması taleplerini tekrar gündeme taşıdı.

ÖĞRETMEN İHTİYACI

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı konuşmada öğretmen ihtiyacı olmadığı yönünde beyan vermesini hatırlatan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve  Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan; “Sayın Başbakan Türkiyede öğretmen ihtiyacı yok demiş. Sayın Yıldırım, danışmanlarınızı gözden geçirmelisiniz. Milli Eğitim Bakanlığı, şu an bu ülkede 63.656 ücretli öğretmen çalıştırıyor. Ne yani; ihtiyaç olmadığı halde MEB bu geçici istihdamla fantezi mi yapıyor?” ifadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. üniversiteyi oku deli gibi çalış , hayat kurmaya çalış , birgün denilsin 6 sene çakılı kal, sonra birisini sev , her zorluğa rağmen evliliği kabul et , hayatının hapsini yaşa, çocuklarından ayrı eşinden ayrı, işte öğretmen hayatı,ülkenin her karışı bizim ancak heryerinde aynı şartları sagla bana iş bul bende güle oynaya gideyim doğuda gelişsin, yatırım yap beni zorlayarak değil teşvik ederek gönüllü gönder, bak o zöaann ailemin tüm bireylerinin faydasını, beni yanlızlaştıryorsun MEB!!!, bunu ancak benim gibi eşinden ayrı olanlar anlar!!!

  2. Öğretmen ülkenin geleceğini saglayan bireydir, öğretmenini düşünmeyen devlet , öğretmen nasıl düşünsün geleceğini, eşinden çoluğu çocuğundan ayrı , nasıl gelecek nesilleri sağlıklı şekilde yetiştirecek, ülkeyi batırmaya devam et MEB!!!

  3. Teşekkürler Türk Eğitim Sen siz de olmasanız sozlesmeli ogretmenin mağduriyet kimsenin aklına gelmiyor.

  4. Bu konuya tek sahip çıkan sizsiniz ama maalesef MEB yetkilileri 40 bin öğretmenin mağduriyetine kör ve sagır

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim