Feray Aytekin Aydoğan Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı oldu

Eğitim-Sen Genel Başkanını seçti. Eğitim Sen’in yeni Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan oldu.

Feray Aytekin Aydoğan Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı oldu

Feray Aytekin Aydoğan Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı oldu

Eğitim-Sen Genel Kurulu 26-27-28 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılmıştı. Merkez Genel Kurulda yapılan seçimler sona ermiş, Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı için Feray Aytekin Aydoğan ismi ön plana çıkmıştı. Eğitim Sen 10. Dönem Merkez Yürütme Kurulu açıklandı.

FERAY AYTEKİN AYDOĞAN YENİ GENEL BAŞKAN

Eğitim-Sen’in yeni Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan olurken sendikanın merkez yürütme kurulu görev dağılımı da açıklandı. Yapılan yazılı açıklamada Eğitim-Sen’in yenilenen merkez yürütme kurulu ve kişilerin görevleri;

  1. Feray Aytekin Aydoğan     Genel Başkan
  2. Keskin BAYINDIR              Genel Sekreter
  3. Ahmet KARAGÖZ               Genel Mali Sekreter
  4. İsmail SAĞDIÇ                    Genel Örgütlenme Sekreteri
  5. Özgür BOZDOĞAN             Genel Yükseköğretim ve Eğitim Sekreteri
  6. Derya YULCU                      Merkez Kadın Sekreteri
  7. Ebru YİĞİT                           Genel TİS – Hukuk Sekreteri
SENDİKANIN YENİ BAŞKANINDAN İLK AÇIKLAMALAR

Feray Aytekin Aydoğan yaptığı açıklamada çok zor bir dönemden geçildiğine dikkat çekti. Sendikalarında tüm temsilcilikler ve şubeler tarafından kendilerine büyük bir görev verildiğinin altını çizen Aydoğan yapacakları planlama ile birlikte mücadele hattı oluşturacaklarını vurguladı. Eğitimin her alanında MEB personelleri için haklı olan sesi çıkartmaya devam edeceklerini belirten Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, kamudan ihraçlar, OHAL süreci, Kanun Hükmünde Kararnameler konularında da arkadaşlarının sesine ses olacaklarını ifade etti.

Feray Aytekin Aydoğan

Eğitim-Sen’in yeni genel başkanı Aydoğan, kadın emekçileri hakkında da açıklama yaptı. Kadın emekçilerinin en büyük sesi olarak sendikalarını gösteren Aydoğan, kadın emekçilerinin sesi olmaya devam edeceklerini ifade etti. KHK’lar gidecek biz kalacağız açıklamasını yapan Aydoğan, OHAL ve KHK konularında tepkilerini yineledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM