Feshedilen Aktif Eğitim-Sen 17-25 Aralık sonrasında neden tekrar kuruldu?

Aktif Eğitim-Sen kuruluş tarihi üzerinden kısa süre geçmesine rağmen feshedildi. Daha sonra sendika yeniden kuruldu. Bu süreçte 17-25 Aralık süreci yaşandı. Cemaat Cihan-Sen Konfederasyonunu kurdu. Aktif Eğitim-Sen üye sayısı her geçen yıl artış gösterdi. 667 sayılı KHK ile cemaat bağlantılı tüm sendikalar kapatıldı. Aktif Eğitim-Sen’de 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 23 Temmuz’da OHAL’in ilk kararnamesi ile kapatıldı.

Feshedilen Aktif Eğitim-Sen 17-25 Aralık sonrasında neden tekrar kuruldu?

Feshedilen Aktif Eğitim-Sen 17-25 Aralık sonrasında neden tekrar kuruldu?

Bir önceki yazımızda Aktif Eğitim-Sen’in kuruluş tarihini, sendikanın kurulma aşamasındaki yaşananları anlattığımız haberimizde sendikanın kısa sürede 35 bin üyeye ulaşması hemen arkasından ise bir anda feshedilmesine değinmiştik. 01.03.2012 tarihinde kurulan Aktif Eğitim-Sen 31 Mart 2013 tarihinde feshedildi ve kapandı. Sendika kapandıktan sonra otomatik olarak 35 bin üyenin sendikal üyelikleri düşmüştür. Sendikaya üye kişiler sendikasız kalmıştır. Bu süreçte Aktif Eğitim-Sen üyelerinin büyük bir kısmı Eğitim Bir-Sen’e geçmiştir. Bir kısım üye Türk Eğitim-Sen’e ve diğer sendikalara geçmiş olup, üyelerin geri kalan kısmı ise sendikasız kalmayı tercih etmiştir.

SENDİKANIN ÜYE SAYISI

Aktif Eğitim-Sen’in kuruluş tarihinden itibaren cemaat tabanından gelme kişilerin büyük çabaları sayesinde sendika kısa sürede azımsanamayacak bir üye sayısına ulaşmıştır. Aktif Eğitim-Sen yöneticileri ve cemaat üyeleri MEB personelleri içerisinde en çok öğretmenler üzerinde etki oluşturmaya çalışmıştır. Bu süreçte yeni atanan öğretmenlere ev bulma, eşya temin etme, ulaşım konularında yardımcı olma, görevlendirme gibi torpil (!) ayarlama hususlarına kadar sendika öğretmenlere destek olmuş ve bunun karşılığında da sendikaya üye olmaları istenmiştir. Vicdani olarak yapılanlara bir nevi teşekkür etmek adına sendikaya üye olan yüzlerce öğretmen bulunmaktadır. Aktif Eğitim-Sen’in cemaatin sendikası olduğunu bilmeyen arkadaş hatırı, okul müdürü ricası (!) üzerine üye olan çok öğretmen vardır. Bir öğretmen üye olduğu sendikanın neye hizmet ettiğiniz nasıl bilemez? Eleştirileri haklı eleştirilerdir ancak ogretmenlericin.com olarak gelen yorum ve mesajlarda üyelik gerekçeleri okuyanları hayrete düşürecek niteliktedir. İlk kurulduğu tarihten itibaren kısa sürede binlerce üyeye ulaşan sendika kendisini feshederek kapısına kilit vurmuştur.

SENDİKAL DENGELERDE SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTEDİ

Öncelikle 2011-2012-2013 yılları sendikaların üye sayılarını incelememiz gerekecek. 2011 yılı sendikaların üye sayıları 7 Temmuz 2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Öğretmen sendikaları (eğitim) arasında en çok üye sayısına sahip sendikaların üye sayılarına baktığımız zaman;

2011 YILI SENDİKA ÜYE SAYILARI

Nu

Sendika Adı

Konfederasyon

Üye Sayısı

1

EĞİTİM -BİR – SEN

MEMUR-SEN

195.695

2

TÜRK EĞİTİM-SEN

TÜRKİYE
KAMU – SEN

179.300

3 EĞİTİM – SEN KESK

115.949

Yetkili sendika belirleme sürecinde 2011 yılında Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen arasında üye sayısı farkı 16395 kişidir. Bu rakam öğretmen sayısı düşünüldüğünde çok az bir rakamdır. 2012 yılı sendikaların üye sayısını inceleyelim;

2012 YILI SENDİKA ÜYE SAYILARI

Nu

Sendika Adı

Konfederasyon

Üye Sayısı

1

EĞİTİM -BİR – SEN

MEMUR-SEN

231.472

2

TÜRK EĞİTİM-SEN

TÜRKİYE
KAMU – SEN

205.724

3

EĞİTİM – SEN

KESK

125.316

4

AKTİF EĞİTİM-SEN

BAĞIMSIZ

402

10 Ağustos 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 2012 yılı sendikaların üye sayıları değerlendirildiğinde yetkili sendika Eğitim Bir-Sen’dir. Yetkili sendika EBS ile Türk Eğitim-Sen arasında üye sayısı farkı ise 25 bin civarıdır. 25 binlik üye farkı 2011 yılı sendika üye sayıları değerlendirmemizde bahsettiğimi üzere büyük bir fark değildir.

AKTİF EĞİTİM-SEN KURULDU

Öğretmen camiası, eğitim camiası şunda hem fikir; Eğitim Bir-Sen hükümete yakın bir sendikadır. Eğer hükümete karşı bir hamle yapmak isteniyorsa ve bu hamle eğitim camiasında yapılacaksa yetkili sendikanın yetkisini düşürmek için yapılan hamle güçlü bir hamle olur. 01.03.2012 tarihinde kurulan Aktif Eğitim-Sen üye kazanma çalışmalarına başlamadan çok kısa süre içerisinde 402 üyeye ulaşmıştır.  Sendikanın asıl çalışmaları 2013 yılı yetkili sendika belirleme süreci için yapılacaktır. Daha önceki yazımızı okuduğunuzu farz ederek o konulara tekrar girmiyoruz. Okumayanlar aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirler.

Eğitim Bir-Sen’in üye profili Aktif Eğitim-Sen’e geçiş yapacak üye profillerine uymaktadır. Aktif Eğitim-Sen kurulduktan sonra Eğitim Bir-Sen’den yaklaşık 23 bin üye Aktif Eğitim-Sen’e geçmiştir. FETÖ lideri Fethullah Gülen’in çağrısı üzerine cemaat yöneticileri sendikayı harekete geçirmiştir. 23 bin üyenin Eğitim Bir-Sen’den yaklaşık 7 bin üyenin de Türk Eğitim-Sen’den Aktif Eğitim-Sen’e geçtiği o dönemde kamu haber sitelerinde dile getirilmişti.

2011 yılı ve 2012 yılı sendikaların üye sayılarına baktığımız zaman 20-30 binlik bir üye farkının önemli olmadığını vurgulamıştık. Şu anda Aktif Eğitim-Sen dengeleri değiştirmiş durumdadır. Bir anda 35 bin üyeye ulaşan sendika yetkili sendika dengelerini değiştirmek üzeredir. 2013 yılı yetkili sendika belirleme çalışmalarının sonuçlanmasına az bir süre kalan Aktif Eğitim-Sen üye sayısı 35 bini geçmiştir. Bu Eğitim Bir-Sen adına ve hükümet adına öğretmenler camiasında, eğitim camiasında açık bir tehdit olmuştur. 2013 sendikaların üye sayıları belirleme çalışmalarının netleşmesine iki ay kala Aktif Eğitim-Sen sendikayı kapatmıştır. O dönemde yapılan kamudan öğretmen haber sitelerinin analizlerinde Aktif Eğitim-Sen/Eğitim Bir-Sen/Hükümet arasında gereken adımların atıldığı ve bir nevi gerginliğin ortadan kaldırıldığı belirtilmiştir. Sendikanın feshedilmesinden sonra üyelerin büyük kısmı Eğitim Bir-Sen’e geçmiştir.

2013 yılı sendika üye sayıları 6 Tem 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. 2013 yılı yetkili sendika Eğitim Bir-Sen olmuştur. Sendika üye sayılarına baktığımızda;

2013 YILI SENDİKA ÜYE SAYILARI

Nu

Sendika Adı

Konfederasyon

Üye Sayısı

1

EĞİTİM -BİR – SEN

MEMUR-SEN

251.110

2

TÜRK EĞİTİM-SEN

TÜRKİYE
KAMU – SEN

225.250

3

EĞİTİM – SEN

KESK

124.380

 X

AKTİF EĞİTİM-SEN

BAĞIMSIZ

35 BİN

2013 yılı sendika üye sayıları kapsamında baktığımızda resmi verilere göre yetkili sendika Eğitim Bir-Sen ile en yakın üye sayısına sahip Türk Eğitim-Sen arasında 25860 üye farkı vardır. Eğitim Bir-Sen içerisinde yer alan 251110 üyenin arasında feshedilen Aktif Eğitim-Sen’den geçiş yapanların da olduğu değerlendirildiğinde Aktif Eğitim-Sen’in fesih edilmeyip 2 ay daha faaliyette kalması durumunda yetkili sendika Eğitim Bir-Sen yerine Türk Eğitim-Sen olacaktı.

17-25 ARALIK SÜRECİ

17-25 Aralık nedir? 17 ve 25 Aralık 2013 tarihlerinde yaşanan olaylardır. Öğretmenler İçin olarak biz siyasi, politik olaylar yerine sendikal olayları inceleyelim. FETÖ’nün hükümet ile arasındaki açık olarak hamleleri kamuya 17-25 Aralık sürecinde yansıdı. 17-25 Aralık sürecine kadar hükümet ile cemaat arasında yaşananları herkes göremedi. Ancak 17-25 Aralık süreci cemaat ile hükümet arasında duvarın resmi olarak örülmesine yol açtı. 17-25 Aralıktan sonra hükümete yakın ve cemaat içindekiler cemaat ile bağlantılarını kesti. Aynı şekilde cemaat tabanından gelen ve hükümet içerisinde yer alanlar cemaat safına katılıp hükümete açık ve net şekilde düşmanlık etmeye başladılar. 17-25 Aralık sürecinden sonra öğretmenler odasında cemaati savunanların söylemleri, hükümete olan düşmanlıkları dile getirilmeye başlandı. Bu yüzden Eğitim Bir-Sen’e üye olan cemaatçilerin büyük bir kısmı Eğitim Bir-Sen’den istifa ettiler. Büyük bir çoğunluğu sendikasız kalmayı tercih etti.

Aktif Eğitim-Sen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onayı ile 217 nolu dosya numarası ile yeniden kuruldu;

Yeniden Kuruldu

01.03.2012 tarihinde kurulan Aktif Eğitim-Sen 31 Mart 2013 tarihinde kapandı ve 2 ay sonra yetkili sendika belirlendi akabinde ise cemaat-hükümet arasında 17-25 Aralık süreci patlak verdi. 17-25 Aralık 2013 sürecinde ise Aktif Eğitim-Sen tekrar kuruldu. Aktif Eğitim-Sen feshedildikten 8 ay sonra resmi olarak tekrar kuruldu ve bir ay geçmeden 17-25 Aralık süreci yaşandı.

Aktif Eğitim-Sen 22.11.2013 tarihinde 217 nolu dosya açılarak yasal olarak ikinci kez kuruldu. Sendika genel merkezi kurulduklarını Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere, üniversitelere, kamu kurum ve kuruluşlara gönderdiği yazı ile iletmiştir.

Kuruluş Duyurusu

22.11.2013 tarihinde resmi olarak yeniden kurulan cemaat sendikası Aktif Eğitim-Sen kurulduğunu Milli Eğitim Bakanlığı’na yaklaşık bir ay sonra 18.12.2013 tarihinde iletmiş ve sendikanın yeniden kurulduğunun tüm MEB birimlerine iletilmesini istemiştir. Milli Eğitim Bakanlığı, MEB Personel Genel Müdürlüğü (İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü-İKGM) de 02.01.2014 tarihinde 18295 sayılı Aktif Eğitim-Sen Kuruluş Duyurusu konulu yazı ile tüm merkez ve taşra birimlerine resmi yazı göndermiştir.

Aktif Eğitim-Sen

AKTİF EĞİTİM-SEN NEDEN 17-25 ARALIK SÜRECİNDE KURULDU?

Cemaatten yeni hamle yaparak Aktif Eğitim-Sen’i faaliyete geçirmesi dönemin en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. MEB haber basınında cemaatin eğitim sendikası yeniden kuruldu haberleri yapılmaya başlandı. Gülen grubunun sendikası olan Aktif Eğitim-Sen 2012 yılında kurulduktan sonra 9 ayda 35 bin üyeye ulaşma potansiyelini tekrar gösterebilecek miydi sorusunun cevabı merak edilenler arasındaydı. Peki Aktif Eğitim-Sen neden şimdi, neden ortalık karışıkken alel acele tekrar kuruldu? Madem sendika tekrar açılacaktı neden feshedildi? Bu soruların cevabını bir önceki haberimizde ve bu haberimizde şu ana kadar verdiğimizi düşünüyoruz. Fethullah Gülen Aktif Eğitim-Sen’i hükümete karşı kurdu. Sendikanın feshedilip tekrar kurulmasında sendika yetkililerince yapılan yenilenme açıklamaları inandırıcı açıklamalar değildir.

Cihan-Sen Kuruldu

Cemaatin tabanına sahip üyelerin barındığı sendikalar birleşerek Cihan-Sen’i kurdular. 17-25 Aralık sürecinde Aktif Eğitim-Sen’in tekrar kurulması arkasından Aktif Eğitim-Sen, Ufuk Tarım-Orman Sen, Ufuk Enerji Sen, Ufuk Sağlık Sen, Ufuk Büro Sen ve Ufuk Yerel Sen tarafından Cihan Sendikalar Konfederasyonu (Cihan-Sen) kurulması tesadüf değildir.

2014 YILI SENDİKA VERİLERİ

2014 yılı sendika üye sayıları 4 Tem 2014 tarihinde Resmi Gazete yayımlandı. Açıklanan verilere göre Eğitim Bir-Sen yetkili sendika oldu.

2014 YILI SENDİKA ÜYE SAYILARI

Nu

Sendika Adı

Konfederasyon

Üye Sayısı

1

EĞİTİM -BİR – SEN

MEMUR-SEN

279.722

2

TÜRK EĞİTİM-SEN

TÜRKİYE
KAMU – SEN

230.994

3

EĞİTİM – SEN

KESK

129.259

4

AKTİF EĞİTİM-SEN

CİHAN-SEN

23.489

2012 ve 2013 yıllarında konfederasyonu olmayan ve bağımsız olan Aktif Eğitim-Sen 2014 yılında Cihan-Sen çatısı altında yeniden kurulduktan sonra 5-6 ay içerisinde 23 bin üyeye ulaşmıştır. Aktif Eğitim-Sen ilk kurulduğu dönemde olduğu gibi yeniden kurulduğunda da kısa sürede üye sayısını arttırmıştır. 17-25 Aralık sürecinden dolayı sendikaya katılım beklenenden az olmuştur.

2015 yılı sendika üye sayıları;

2015 yılı memur sendikaları üye sayılarına bakıldığında Cihan Sendikaları Konfederasyonu yani cemaatin Cihan-Sen üye sayısı 29000 üye olarak resmiyet kazanmıştır. Aktif Eğitim-Sen üye sayısı ise 23 bini geçmiştir.

2015 YILI SENDİKA ÜYE SAYILARI

Nu

Sendika Adı

Konfederasyon

Üye Sayısı

1

EĞİTİM -BİR – SEN

MEMUR-SEN

340.365

2

TÜRK EĞİTİM-SEN

TÜRKİYE
KAMU – SEN

220.041

3

EĞİTİM – SEN

KESK

127.214

4

AKTİF EĞİTİM-SEN

CİHAN-SEN

23.700

2015 yılında üye sayısını koruyan Aktif Eğitim-Sen Cihan-Sen içerisinde en büyük üye sayısına sahip sendikadır. 2015 yılında Eğitim Bir-Sen yetkili sendika olmayı korumuştur.

2016 yılı sendika üye sayıları;

2016 sendika üye sayıları Resmi Gazete’de 4 Temmuz 2016 tarihinde yayımlanmıştır. Yayınlanan verilere göre;

2016 YILI SENDİKA ÜYE SAYILARI

Nu

Sendika Adı

Konfederasyon

Üye Sayısı

1

EĞİTİM -BİR – SEN

MEMUR-SEN

402.171

2

TÜRK EĞİTİM-SEN

TÜRKİYE
KAMU – SEN

210.951

3

EĞİTİM – SEN

KESK

119.876

4

AKTİF EĞİTİM-SEN

CİHAN-SEN

18.015

Aktif Eğitim-Sen’in üye sayısı 2015 yılına göre azalmıştır.

15 TEMMUZ SONRASI YAŞANANLAR

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra FETÖ ile yapılan mücadelede ve soruşturmalarda cemaat bağlantılı tüm sendikalar kapatıldı. Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edildikten sonra ilk çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Aktif Eğitim-Sen başta olmak üzere tüm FETÖ bağlantılı sivil örgütler kapatıldı. 23 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete’de 667 sayılı KHK ile kapatılan sendikaların kurumların listesi;

667 SAYILI KHK İLE
KAPATILAN SENDİKALAR

CİHAN-SEN KONFEDERASYONUNA BAĞLI SENDİKALAR

1

AKTİF EĞİTİM-SEN

2

UFUK BÜRO-SEN

3

UFUK YEREL-SEN

4

UFUK SAĞLIK-SEN

5

UFUK HABER-SEN

6

UFUK ULAŞTIRMA-SEN

7

UFUK BAYINDIR-SEN

8

UFUK KÜLTÜR-SEN

9

UFUK ENERJİ-SEN

10

UFUK TARIM ORMAN-SEN

Aktif Eğitim-Sen’in yaklaşık 4 yıllık sendikal süreci 23 temmuz KHK ile kapatılarak sona ermiştir. Aktif Eğitim-Sen ile birlikte cemaate yakın tüm sendikalar kapatılmıştır. Sonraki yazımızda ogretmenlericin.com olarak sendika üyeliği ve Aktif Eğitim-Sen’den ihraçlar konusuna değinmeye çalışacağız.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Allah masumların yardımcısı olsun ama 17-25ten sonra hala daha bu sendikaya üyeliğe devam eden, sözüm ona faizsiz bankasya peşinde koşanlar boşuna ağlamasın. neyin ne olduğu meydandaydı. koskoca öğretmen 17-25in ne demek olduğunu, arkasında kimin olduğunu görememişse zaten baştan kaybetmiştir.

 2. Yaptığınız haberde üye sayıları verilirken özellikle Eğitim-iş sendikasını yok saymanız ilginç…

 3. SAYIN EDİTÖR SİZE TEŞEKKÜR EDERİM.İSTİFA ETTİĞİMİZ SENDİKA YÜZÜNDEN ÖĞRETMENLİK MESLEĞİMDEN OLDUM.HAYATIMDA EN KORKTUĞUM BAŞIMA GELDİ ASLINDA EN BÜYÜK KORKUM BİRİ BENDEN BİR ŞEY İSTEDİĞİ ZAMAN ONU REDDETMEKTİ. İNSANLARI REDDEDEMEDİĞİM İÇİN MALUM SENDİKAYA ÜYE OLDUM.KEŞKE OLMASAYDIM DİYORUM AMA NE YAPALIM. 3 ÇOCUKLA DEVLETİMİZ BİZİ MEMURİYETTEN ATTI. KEŞKE BENİ İHRAÇ ETMEDEN ÖNCE ARAŞTIRSALARDI. YÜCE RABBİM MAZLUM VE MAĞDURLARIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN. BÜTÜN HEPİMİZE SABIR VERSİN. HZ PEYGAMBER ONA SONSUZ SALAT VE SELAMLAR OLSUN. “BAŞINA MUSİBET GELMEYEN KİŞİDE HAYIR YOKTUR.” SABIR SABIR SABIR

  • evet reddetmek lazım bunu öğreniyoruz ama geç oluyor hayatımızı mahvettikden sonra öğrendik

 4. SAYIN EDİTÖR İLLA herkesin yaşaması mı gerek bu absürdlükler bu haksız hukuksuzlukları anlaması için??? Çok mu Zor ya bi insanın emek emek didinerek kazandığı HAKLARInı geri iade etmek?? CANIM YANIYOR ÖĞRENCILERIMI ISTIYORUM GERÇEKTEN BİR ALAKAM OLSA VAAY BE BUNLAR NEYMIŞ BİZDE KANDIRILDIK DİCEM AMA ODA YOK YA ALLAHIM YETİŞ!!!

 5. Sadece bu sendikanın açılmasına izin veren yönetici lere değil kapı kapı gezip sendikalarına üye toplayan kişilere de hakkımı helal etmiyorum. Ben Türk eğitim sen üyesi idim. Evime gelen arkadaşım bunu gayet iyi bildiğin den hem istifa dilekçesini hem de aktif sen üyelik formunu yanında getirmişti. Bir hatır gönül için emekler im silinip gitti.sendikaya üye yapan kişi beni bir kez bile aramadi. Benim yüzümden işinden oldun mu desin ne desin. ama benim ahım onları yakar.ben masumum.

 6. Sayın editör iyi niyetiniz için sağolun.Ben o zaman sendikalı olarak suçlumuyum.masum değil miyim.allah o sendikayı açaninda izin vereninde binbir belasını versin.bu kış günü çok sevdiğim öğretmenlik mesleğimden işimden oldum.söylemler değişmediği takdirde işimiz ahirete kaldı.6 aydır iş yok haber okuyup duruyoruz.saygilar sunarım

 7. Gerçekten söylenecek çok şey var ama ne söylesek boş.Sendika üyesi olmakla fetöye nasıl destek oldum bilmiyorum.Oyumu hep iktidar partisine kullandım.Sendika aidatımı meb verdi.Şimdi ihracım.İş de yok 3 çocukla kaldım.Allaha havale ediyorum.

 8. İkinci kez hepimizin ocağını yakmak için açılmış bu kesin.Bir sendika atılan üyelerine 2 bin TL maaş veriyor.Biri yüzünden atılıyoruz kadere bak.Yazınızdaki ünlem işaretleri her şeyi açıklıyor.

 9. Kayseri belediyesi tahsilat vezneleri 26 temmuz da bank asya ile anlaşmamız sona ermiştir diye yazı yazmıştı şaka değil gerçek darbeden sonra bile çalışmışlar ya zavallı öğretmen 2015 te kapattığı hesaptan ihraç olmuş garip ama gerçek şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz

 10. Gerçekten daha ne örnekler var bilseniz!!! GERÇEKTEN SUÇ İŞLEYENLERİ BİLEMEM AMA ŞU BANKA VE SENDIKA YÜZÜNDEN BİRSÜRÜ ALAKASIZ İNSAN BU HAVUZA GİRDİ.. BEN BANKA MAĞDURUYUM ve bana göre uygun gelen bir bankaydı sadece çevremdekilerin islami ölçülere uygun faizsiz dediği bir banka Sırf bu yüzden bir insanın emeklerinin yerle bir olması ne DEMEKTİR bilir misin??? Daha fazla ölmeden bu hatadan dönülsün artık… Hele ki akpli vekillerin de bizde o bankadan kredi çektik demesi ve bankadan kimseyi atmadık demeleri daha bir acı veriyor birde bu banka son yıldır devletin elindeyken de… Insanları bu şekilde yargılayamazsınız Biraz VICDAN YETERLİ SANIRIM DEVLETİMİZ BİZE BUNU YAPMAMALI…

 11. Ben tanış bir öğretmenin ricası üzerine 2014 martta (daha oncesi yok) sendikaya üye oldum. Görev yaptığım köyde herkes benim koyu Ak Partili olduğumu biliyor. Bütün seçimlerde oy verdim. 17/25 sürecinde ve sonrasinda bile hükümeti destekledim.Yasal olan üyeliğimi şubat 2016 da en ufak bir talimat veya gayri resmi düşüncem olmadan bitirdim. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi sonrasında ihraç oldum. Suçum birilerinin kurbanı olmak mı? Sendika kriteri binlerin canını boşuna yaktı. Ben her zaman devletinin yanında yer alan bir kişiyim. Umarım devletimiz gereken düzenlemeyi yapar ve bizler bu durumdan kurtuluruz.

  • Sayın hocam,ben de arkadaş hatırını kıramayarak sizin gibi Mart 2014’te sendikaya üye oldum. “Ben Harranlıyım, benim sendikayla işim olmaz.” dediğim hâlde üye olmaktan kurtulamadım. Kasım 2015’te üyelikten çıktım. 17-25 Aralık sürecinde sizin gibi hükümetimizi savundum. Yaşanılanların kumpas olduğunu söylediğim için okulumdaki arkadaşlarımla ve yakın akrabamdan kimselerle kötü oldum. Benim hükümet yetkililerinden tek isteğim hakkımda detaylı bir inceleme yapılması. Benim bu yapıyla alakamın olmadığını beni tanıyan herkes biliyor. Yanlış hesap Bağdat’tan döner, diyerek kendimi teselli ediyorum. Görevime döneceğim hususunda hiç şüphem yok. Bunun için herkesten dua istiyorum. Elmucîb olan Rabb’im dualarımıza icabet etsin inşallah. Masum olanların göreve dönmesi için bu haberleri yapan ve umudunu yitirmeyerek umudumuzu diri tutan sayın editörümüzden de razı olsun.

 12. Valla diyecek söz bulamıyorum 2013 deki 7 ay sendika yüzünden meslekten olduk.Sürekli yazıyorum size editörbey
  BIKTINIZ lakin bizde yorulduk herhalde artık ne gazete ne haber takip ediyorum arada sizin haberlere bakıyorum.Hiç umudum kalmadı.Tek zoruma giden bizi açlığa mahkum etmeleri çalışmamiza izin vermemeleği.Peki müslümanlıkır demez mi komşusu açken tok yatan bizden değildir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM