Figen Yüksekdağ ve HDP heyetinden Eğitim-Sen’e destek

Açığa alınan 11 bin öğretmenin göreve iade edilmesi için CHP’den sonra HDP’de devreye girdi. Açığa alınan öğretmenlerin ağırlıklı olarak Eğitim-Sen üyesi olması partililerin Eğitim-Sen’e ziyaretlerini arttırdı.

Figen Yüksekdağ ve HDP heyetinden Eğitim-Sen’e destek

Figen Yüksekdağ ve HDP heyetinden Eğitim-Sen’e destek

Geçtiğimiz günlerde CHP heyeti Diyarbakır’a giderek bir dizi temaslarda bulunmuştu. CHP heyetinin ziyaret nedenlerinden birisi de terör örgütü ile işbirliği içinde oldukları, örgütün çıkarlarına hizmet ettikleri gerekçesi ile açığa alınan öğretmenlere destek vermekti. Diyarbakır’da açığa alınan yaklaşık 4500 öğretmen ve ülke genelinde örgüt bağlantısı iddiası ile açığa alınan 11 bin öğretmenin görevlerine iade edilmesi CHP heyeti tarafından dile getirilmişti.

FİGEN YÜKSEKDAĞ: AMAÇ TOPLUMU ÇÜRÜTMEK

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve beraberindeki HDP heyeti Eğitim-Sen Genel Merkezini ziyaret ederek, açığa alınan öğretmenlerin görevlerine dönmeleri gerektiğinin vurgusunu yaptı ve yapılan bu açığa alma operasyonlarının amacının toplumu çürütmek olduğunu ifade etti. HDP heyetini Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ve sendika genel merkezi üst düzey yetkilileri karşıladı. Yüksekdağ, iktidarın son operasyonlarla hedeflerinin Eğitim-Sen olduğunu belirtti.

ASKER ÖĞRETMEN, POLİS ÖĞRETMEN

Açığa alınan MEB personeli sayısının 100 bini aştığı Yüksekdağ tarafından belirtilirken, son dalgada açığa alınan 11 bin öğretmenin ağırlıklı olarak Kürt nüfusun yoğun olduğu yerlerde görev yaptığını ifade etti. Yüksekdağ ağır eleştirilerde bulunurken, okul müdürlerinden terör örgütü sempatizanı olan personellerini bildirmelerini ise “gammazlık” olarak nitelendirdi. Okul müdürlerinden “gammazlık” yapmaları istediğini vurguladı.

İZİN VERMEYECEĞİZ

Eğitim-Sen’in yaptığı eylemlerin demokratik olduğunun vurgusunu yapan HDP Eş Genel Başkanı, güttükleri bu davanın zarar görmesini, yere düşmesini engellemek için ne gerekirse yapacaklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM