Hafta sonunda yapılan mesleki çalışmanın ek ders ücreti ne olacak?

Eğitim-İş sendikası Milli Eğitim Bakanlığına yazdığı resmi yazıda Haziran 2018 mesleki çalışmaların 9 Haziran 2018 Cumartesi günü başlaması durumunu belirtti ve bilgi talebinde bulundu.

Hafta sonunda yapılan mesleki çalışmanın ek ders ücreti ne olacak?

Hafta sonunda yapılan mesleki çalışmanın ek ders ücreti ne olacak?

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası 16.05.2018 tarihli 356 sayılı Mesleki Çalışma konulu resmi yazısı ile Milli Eğitim Bakanlığından 2018 yılı Haziran ayı mesleki çalışmaların durumunu iletti. Eğitim-İş sendikası MEB’den haftasonu seminerleri konusunda bilgi talep ederken 9-10 Haziran günlerine denk gelen seminer çalışmalarının ek ders ücretleri konusunda da değerlendirmede bulundu.

HAZİRAN 2018 MESLEKİ ÇALIŞMALAR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin sene sonu mesleki çalışma takvimi açıklandı. Takvime göre mesleki çalışmalar 9-13 Haziran ve 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün Haziran 2018 mesleki programlarında Cumartesi ve Pazar günlerinde de seminer çalışmaları yer aldı.

Eğitim-İş MEB’e yazdığı yazıda 9-10 Haziran tarihlerinin Cumartesi Pazar günleri olmasından dolayı hafta sonuna seminer çalışması konulmasının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 99.maddesine aykırı olduğu belirtildi. 8 Haziran 2018 Cuma günü 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle öğretmenlerin ve yöneticilerin en yoğun yaşayacakları haftanın ardından hafta tatili yapamamalarının söz konusu olacağına işaret edildi ve hafta sonu yapılacak mesleki çalışmalarda istenilen verimin de alınamayacağı vurgulandı.

Eğitim-İş resmi yazı;

haziran 2018 hafta sonu seminer ek ders ücreti
Seminer çalışması ek ders ücreti

HAFTA SONU EK DERS ÜCRETİ

Sendika bu programın gözden geçirilmesini ve mesleki çalışma takvimin hafta içine kaydırılmasını istedi. 25-29 Haziran 2018 tarihlerinde verilen idari izinde değişiklik yapılmadan 9-10 Haziran 2018 cumartesi ve pazar günlerine denk gelen programların da çıkarılması talebinde bulunan Eğitim-İş sendikası ek ders ücreti konusunda da bilgi istedi. Hafta sonu yapılacak programlarda ek ders ücretinin gece ücreti olarak ödenip ödenmeyeceği hususu ve yöneticilere ek ders ücreti ödemesinin nasıl yapılacağı konularında açıklama isteyen Eğitim-İş sendikası, MEB’den bilgi talep etti.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM