Hamza Aydoğdu; sendika MEB’i yönetemez, Milli Eğitime destek olur

Hamza Aydoğdu açıklamasında bir sivil toplum kuruluşunun MEB’i yönetemeyeceğini belirtti. Büyük bir sendika tarafından kendilerine sunulan eğitim raporunu incelediklerini, dikkate aldıklarını açıkladı.

Hamza Aydoğdu; sendika MEB’i yönetemez, Milli Eğitime destek olur

Hamza Aydoğdu; sendika MEB’i yönetemez, Milli Eğitime destek olur

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü üst düzey çalışanları Hürriyet’e açıklamalara bulundu. Aydoğdu’nun 2017 yılında öğretmenlere rotasyon uygulanacak açıklamasını sizlerle paylaşmıştık. Aydoğdu’nun yaptığı açıklamalar arasında bir diğer dikkatimizi çeken açıklama ise sendika açıklaması oldu. İKGM Müdürü Hamza Aydoğdu açıklamasında sivil toplum kuruluşlarının Milli Eğitim Bakanlığı’na destek olabileceğini, MEB ile birlikte yürüyebileceğini açıklarken, STK’ların Milli Eğitim Bakanlığı’nı yönetemeyeceğini vurguladı.

RAPOR İÇERİĞİNİ TEK TEK İNCELEDİK

Hamza Aydoğdu, geçen yıl büyük bir sendika tarafından hazırlanan MEB personel camiasını ilgilendiren eğitim raporuna değindi. Raporu ayrıntılı olarak incelediklerini açıklayan Aydoğdu, raporu çok beğendiğini ifade ederek kendileri ile ilgili olan kısımları tek tek incelediklerini belirtti. Sendikaların, sivil toplum kuruluşlarının MEB hakkında eleştiride bulunabileceğini, doğru yolu gösterme çabası içinde olarak yanlış yapılmasını engelleyebileceklerini vurgulayan Aydoğdu, sendikaların eğitimle ilgili rapor hazırlayarak kendilerine sunabileceklerini ifade etti.

SENDİKA MEB’İ YÖNETEMEZ

Milli Eğitim Bakanlığının devletin bir parçası, kurumu olduğunu ifade eden İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, bu kurumun Bakanının, Müsteşarının, üst düzey yetkililerinin, il ve ilçe müdürlerinin olduğuna değinerek herkesin sorumlulukları olduğunu vurguladı. Hiçbir sivil toplum örgütünün, sendikanın MEB’i yönetmeyeceğini açıklayan Aydoğdu, sendikalarla, STK’larla MEB’in beraber yürüyebileceğini onların MEB’e destek olabilecek konumda yer alacağını ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Evet Hamza bey sizin altında imzaniz olan sendika yüzünden ihraç edilen binlerce öğretmen den biriyim.Siz ne güzel gorevdesiniz,ama bize olan oldu inş,en kısa sürede döneceğiz.

  2. biz de inandik kul hakki yiyiciler önce su mahkeme kararlarını uygulayın ondan sonra konuşun malum sendikanın esirleri.

  3. Adam öyle açıklamalar yapıyor ki ya gerçekten saf yada gerçekten cin… öğretmen alımlarında puanları açıkladık torpil yok diyor… 68 alan adam nasıl 98 alıyor.. buradaki torpili görmüyor mu? Malum sendikadan giden isimleri herkes biliyor. bizzat tanıdıklarımız arkadaşlarımız gidiyor… birileri bu insanlara Anadolu’da olup bitenleri anlatsın artık…

    • eski Gaziantep il milli eğitim müdürü celalettin ekinci kendisinin kankası burdan sansasyonla gitti…. şimdi mugla il milli eğitim müdürü…. sem önce bunu açıkla demek geliyor bu varlığa ama ne diyeceksin hepsi aynı başkasının kızına karısına olunca hoş… peki senin kızına karına olsaydı razı olurmuydun diye sormak lazım.hesinin haberi var ama ayarları aynı

  4. Izin verdiginiz kurulusunda imzaniz ve izniniz olan sendika yuzunden isimizden olduk Sayin Genel mudur biz ihrac olduk size bir sey olmadi

  5. Mili Egitimde malum sendidan olmayip sube muduru ilce milli egitim muduru veya il milli egitim muduru olabilen var mi yok demek ki adamlar her istedigini burokratlara bakanliga yaptirabiliyor ama demek ki sayin Genel mudurun yonetmek fiilinden anladigi farkli….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM