HDP, KESK’i savundu; Sudan sebeplerle soruşturma açılıyor

Genel Kurulda milletvekilleri son dönemlerdeki sendikacılık ve sendikal faaliyetler hakkında açıklamalar yaptı.

HDP, KESK’i savundu; Sudan sebeplerle soruşturma açılıyor

HDP, KESK’i savundu; Sudan sebeplerle soruşturma açılıyor açıklaması yapıldı.

HDP’nin kamu emekçilerine yönelik araştırma önergesinin gündeme alınması önerisi kabul edilmedi, HDP öneriyi genel kurula taşıdı. Partisi adına sendikal faaliyetler hakkında açıklama yapan HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, KESK üyelerine sudan bahaneler ile soruşturma açıldığını ifade etti.

Botan, KESK üyelerine düşman muamelesi yapıldığını belirtirken, kamuda bulunan sendikalar arasında KESK’e özellikle soruşturmalar açıldığını vurguladı.

KUTUPLAŞMALAR YARATILDI

Genel kurulda söz alan MHP Milletvekili Kamil Aydın açıklamasında aynı kurumda, aynı masada çalışan memurların birbirlerine düşman edildiğini, bu ötekileştirmeden vazgeçilmediği takdirde bunun zararının büyük olacağını vurguladı.

CHP Milletvekillerinden Musa Çam, 2002 yılından başlayarak Memur-Sen’de yaşanan üye artışına dikkat çekerken, sendikaların üyeleri, memurlar için büyük hak kazanımı olduğunu, faydasının büyük olduğunu ifade etti. Çam, AKP ile birlikte Memur-Sen’in üye artışında yaşanan istatistiklerin araştırılmasını ve incelenmesi gerektiğini belirtti.

DEVLET VE MİLLET DÜŞMANLIĞI

AKP Milletvekili ve aynı zamanda Memur-Sen Eski Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise açıklamalarında devletine ve milletine düşman olan kesimlerin yaptıkları faaliyetleri sendikacılık olarak adlandırılmasının yanlış olduğuna değindi. Terör örgütü pkk sempatizanı olanların sendikacılık adı altında faaliyetlerinin tartışılması gerektiğini belirtti. Gündoğdu, 2002 yılında Türkiye’de memur sayısının 1 milyon 357 bin, sendikalı memur sayısının 657 bin, 2016 yılında ise memur sayısının 2 milyon 354 bin, sendikalı memur sayısının 1 milyon 679 bin olduğunu ifade etti.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamu Haberleri, Kamudan Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM