İl dışı atamalarda zorunlu hizmetini yapanlar için ayrı takvim belirlensin

Eğitim-İş sendikası Milli Eğitim Bakanlığına yaptığı başvuruda iller arası yer değiştirme atamalarında yaşanan mağduriyetleri dile getirdi ve çözüm önerileri sundu.

İl dışı atamalarda zorunlu hizmetini yapanlar için ayrı takvim belirlensin

İl dışı atamalarda zorunlu hizmetini yapanlar için ayrı takvim belirlensin

Sendika tarafından MEB’e yazılan talep yazısında zorunlu hizmetini tamamlamış olmasına rağmen il dışı ataması çıkmayan öğretmenler için ayrı bir il dışı atama takvimi uygulanması istendi. 05.06.2017 tarihli İsteğe Bağlı İl Dışı ve Zorunlu Yer Değiştirmeler konulu yazı ile MEB’e başvuruda bulunan Eğitim-İş sendikası il dışı atamalarda yaşanan öğretmenlerin mağduriyetlerini dile getirdi.

ZORUNLU HİZMETİ BİTENE AYRI ATAMA OLSUN

Zorunlu hizmetini bitirdiği halde zorunlu hizmet yerinde çakılı kalan ve il dışı ataması çıkmayan öğretmenlerin yaşadıkları mağduriyetin çözülmesi için öneride bulunan Eğitim-İş, bu durumda olan öğretmen sayısının her geçen yıl arttığına dikkat çekti. Zorunlu hizmetini tamamlamış MEB personelleri için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ayrı bir yaklaşım sergilenmesi gerektiği belirtilen yazıda, zorunlu hizmette çakılı kalmış ataması çıkmayan öğretmenler için ayrı bir il dışı atama takvimi belirlenmesi önerisini sundu.

İL DIŞI KONTENJAN SORUNU

İller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurularında açılan kontenjanlarda birinci bölgeden az kontenjan gösterildiği belirtilirken bu durumun zorunlu hizmetini bitirmiş ve çakılı kalmış öğretmenler ile diğer öğretmenleri mağdur ettiğine dikkat çekildi. İl dışı atamalarda mümkün olduğu kadar çok kontenjan açılması taleplerini MEB’e ileten Eğitim-İş sendikası bu konudaki kontenjan mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Eğitim-İş resmi yazı;

2017 İller Arası Atama

Emekli olmak için dilekçe veren öğretmenlerin norm kadrolarının il içi ve il dışı atamalarda gösterilmemesi Eğitim-İş tarafından eleştirilirken, emekli olacak öğretmenlerin kontenjanlarının da gerek il içi atama gerekse de il dışı atama kontenjanlarına yansıtılması istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM