İl içi atama ve il dışı atama başvuruları için baz alınan tarih 31 Aralık olsun

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada öğretmenlerin yer değiştirme dönemlerinde MEB tarafından baz alınan tarihin 31 Aralık 2017 olması için Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunulduğu açıklandı.

İl içi atama ve il dışı atama başvuruları için baz alınan tarih 31 Aralık olsun

İl içi atama ve il dışı atama başvuruları için baz alınan tarih 31 Aralık olsun

2017 il içi atama başvuruları ve il içi isteğe bağlı yer değiştirme atamaları gelecek ay içerisinde yoğun bir şekilde MEB personelleri gündeminde olacak. İl içi atama sonrası ise 2017 iller arası yer değiştirme atama süreci başlayacak. İl içi atama ve il dışı atama için MEB tarafından baz alınan tarihin değiştirilmesi için Türk Eğitim-Sen bakanlığa yazılı başvuruda bulundu. TES tarafından yapılan başvuruda 2010 KPSS iptali gerekçe gösterildi.

ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ/İL DIŞI ATAMALARINDA 31 ARALIK BAZ ALINSIN

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yapılan başvuruda  Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde yer alan 30 Eylül tarihinin baz alınması hususunun değiştirilerek 31 Aralık tarihinin baz alınması istendi. 2010 yılında yapılan KPSS’nn iptal edilmesi sonrasında ise normal atama döneminden geç yapılan öğretmen atamasından sonra göreve başlamaların uzaması durumlarından dolayı il içi atama ve il dışı atama başvurularında hizmet süresinin baz alındığı tarihin 31 Aralık 2017 olarak düzenlenmesi Bakanlığa iletildi.

İlgili resmi yazı için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM