İl içi atamada tüm kadrolar Milli Eğitimler tarafından duyurulmalıdır

Öğretmenlerin isteğe bağlı il içi yer değiştirme başvuruları başladı. Eğitim-İş sendikasından kadroların açıklanması ile ilgili açıklama geldi.

İl içi atamada tüm kadrolar Milli Eğitimler tarafından duyurulmalıdır

İl içi atamada tüm kadrolar Milli Eğitimler tarafından duyurulmalıdır

Eğitim-İş sendikası tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığına resmi yazı ile il içi atama kontenjanlarının tamamının açıklanması için talepte bulunulduğu belirtildi. Sendika Valiliklere talimat verilmesini ve il milli eğitim müdürlüklerinin il içi atamaya açılan okulların listesini yayınlamasını istedi.

TÜM LİSTELER YAYINLANMALIDIR

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurularının 20-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacağı hatırlatılırken bazı illerden gelen bilgilere göre illerin boş kontenjanları ilan etmediği ifade edildi.

Sendika tarafından yapılan açıklama;

“Gelen bilgilere göre bazı illerde boş kadrolar duyurulmamaktadır. MEB’in valilikleri uyararak tüm kadroların ilan edilmesini talep ettik. Sadece boş kadrolar değil kurumlardaki tüm kadrolar ilan edilmelidir. Böylece norm fazlası öğretmeni bulunan kurumlar da öğretmenler tarafından görülebilecek ve açık olan olmayan tüm okulların tercih edilebildiği il içi yer değiştirmelerde öğretmenlerin tercihlerini sağlıklı yapmaları sağlanmış olacaktır.”

Eğitim-İş tarafından MEB’e yazılan yazı;

İl içi atama
İl içi kontenjanlar

İl içi öğretmenlerin yer değiştirme sonuçları 29 Mayıs 2019 tarihine kadar açıklanacak olup ataması çıkan öğretmenler karneler verildikten sonra 14 Haziran 2019 itibariyle ayrılış/başlama yapabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Hem listeler geç yayınlandı,Hem de takdir edersiniz ki 4 günlük süre içinde sağlıklı bir tercih yapılamaz.Il içi atama başvuru süreleri uzatılmalıdır.Tercih yapamadık
    ..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM