İl-İlçe Emri Mağdurları Unutuluyor!

İl-İlçe Emri Mağdurları Unutuluyor! İl-İlçe Emri Mağdurları Unutuluyor! Sendikaların İnternet Sitelerinden, Bize Gönderdikleri Yazılardan, Basından, Sosyal Medyadan Tespit Ettiğimiz Öğretmenler İçin Faydalı Olduğuna İnandığımız Yazıları Sizlerle Paylaşıyoruz. Tarafız, Öğretmenler İçin Hak Savunan Sendikaların Haberlerinin Tarafındayız. Öğretmenler İçin Sendika Haberi: ÖZÜR GRUBU MAĞDURLARINA İL-İLÇE EMRİ İSTEDİK 2016 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle […]

İl-İlçe Emri Mağdurları Unutuluyor!

İl-İlçe Emri Mağdurları Unutuluyor!

İl-İlçe Emri Mağdurları Unutuluyor! Sendikaların İnternet Sitelerinden, Bize Gönderdikleri Yazılardan, Basından, Sosyal Medyadan Tespit Ettiğimiz Öğretmenler İçin Faydalı Olduğuna İnandığımız Yazıları Sizlerle Paylaşıyoruz. Tarafız, Öğretmenler İçin Hak Savunan Sendikaların Haberlerinin Tarafındayız.

Öğretmenler İçin

Sendika Haberi:

ÖZÜR GRUBU MAĞDURLARINA İL-İLÇE EMRİ İSTEDİK

2016 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme başvuru sonuçları 24.01.2016 tarihinde açıklanmıştır. Akabinde Sendikamızın 25.01.2016 tarih ve GMT.430.00/67 sayılı yazısı ile mazerete bağlı yer değişikliklerinde yaşanan mağduriyetlerden dolayı il ve ilçe emrinin uygulanması hususunda Milli Eğitim Bakanlığına talepte bulunulmuştur. Daha önceki atama dönemlerinde de sendikamızca defaatle aynı talebimizi iletmemize rağmen bugüne kadar bu hususta Bakanlık tarafından cevap verilmemiş herhangi bir gelişme olmamıştır. Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme işlemleri sınırlı kontenjanlar dahilinde ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yapıldığı için çok sayıda öğretmenimiz hizmet puanı yetersizliği ya da alanında boş kontenjan bulunmadığından dolayı mazerete bağlı yer değişikliği yapamadığından mağdur olmaktadır.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığınca daha önceki dönemlerde il/ilçe emri uygulaması yapılmakta iken son dönemde bu uygulama kaldırılmıştır. Gerek il dışı gerek il içi  eş durumu özrüne bağlı yer değiştirmelerde il/ilçe emrine atama yapılmaması sosyal ve hukuk devleti ile bağdaşmamaktadır. Bu koşullarda Anayasanın koruması altındaki aile birliği ve bütünlüğünün devamının sağlanması mümkün değildir.

Mazerete bağlı yer değişikliği işlemlerinde yer değişikliği yapamadığı için mağdur olan öğretmenlerimize il/ilçe emri hakkı verilerek mağduriyetlerin giderilmesi ve il/ilçe emri uygulamasının yönetmelik hükmü haline getirilmesi hususunda her atama döneminde olduğu gibi bu dönemde de Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa talebimiz iletilmiştir.

 İlgili yazımız için TIKLAYINIZ

 

Sendika Haberleri
Son Dakika Sendika Haberleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
il emri ilçe emri meb

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM