İş güvencesi için kararlıyız, Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın’dan açıklama

Memur-Sen Anayasa ve Başkanlık için yapılacak olan referandum için çalışmalarını sürdürüyor. Kars’ta Memur-Sen üyeleri ile bir araya gelen Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarında iş güvencesine de yer verdi.

İş güvencesi için kararlıyız, Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın’dan açıklama

İş güvencesi için kararlıyız, Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın’dan açıklama

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın iş güvencesi konusunda kararlı olduklarını açıklayarak, iş güvencesinin kaldırılmaması için gereken mücadeleyi vereceklerini ifade etti. “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” buluşması kapsamında Kars’ta üyelerine hitap eden Ali Yalçın, memurun iş güvencesini korumakta kararlı olduklarını vurguladı. Kamu çalışanlarının iş güvencesinin ne kadar öneme sahip olduğunu bildiklerini belirten Yalçın, Memur-Sen’in 16 Nisan referandumunda Evet konusunda gösterdiği kararlılığın benzerini iş güvencesi konusunda da gösterdiğini açıkladı.

EVET KARARI İŞ GÜVENCESİ İÇİN DE GEÇERLİ

Kamu çalışanlarının istikrar istediğini açıklayan Yalçın, istikrarın olduğu zamanlarda ise kamu çalışanlarının haklarını daha rahat koruduğunu ifade etti. Ezber siyasetten, ideolojik yaklaşımlardan uzakta istikrarın sürekliliği açısından da 16 Nisan’ın önemli olduğunu vurgulayan Ali Yalçın Memur-Sen’in referandum kararının sonuna kadar Evet olduğunu açıkladı.

Eğitim-Bir-Sen Kars Şubesi’nin hizmet binasının açılışının da yapıldığı programda Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey’de sendika üyelerine konuşma yaptı. Beyribey’de açıklamasında 16 Nisan referandumuna değindi ve 16 Nisan’ın hayati öneme sahip olduğunu ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Her zamanki gibi yalan söylüyor. Ve buna rağmen öğretmenler en çok onun sözde sendikasına üye oluyor. Demek ki öğretmenler de pek öğretmen olamamışlar. Kendileri öğrenememiş ki başkasına öğretebilsinler. Ya da daha vahimi biliyor olmalarına rağmen oraya üyeler. Bu durumda yurdum öğretmenlerinin önemli bir kısmında cehaleti de aşan bir ahlak sorunu var demektir. Bu durumda zaten söyleyecek bir şey yok.

  2. Adama gülerler KHK ile insanlar atılabilir orda bunun neresinde isguvencesi var.sendika olarak ne yaptınız merak ediyorum

  3. Bir koltuğa bakar iş guvencesinin kalkması. Sahi eski genel başkanı nerede şimdi bu sendikanın?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM