İsmail Koncuk; 15 Temmuz milat olsun, mağdurlara savunma hakkı tanınsın

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Koncuk Posta gazetesine özel röportaj verdi. FETÖ ihraçları, Rus diplomatın öldürülmesi ve 15 Temmuz süreci hakkında açıklamalarda bulunan Koncuk mağdur olan kişilerin durumlarına dikkat çekti.

İsmail Koncuk; 15 Temmuz milat olsun, mağdurlara savunma hakkı tanınsın

İsmail Koncuk; 15 Temmuz milat olsun, mağdurlara savunma hakkı tanınsın

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı verdiği özel röportajda gündemdeki konulara değindi. Koncuk yaptığı açıklamalarda FETÖ’den dolayı meslekten ihraç edilmiş, açığa alınmış ve suçsuz olanların mağduriyetlerini dile getirdi. Herkese FETÖcü demenin yanlış olduğunu belirten Koncuk, FETÖ’nün bir Amerikan Projesi olduğunu vurgularken, şahsının bu zamana kadar hiç bunlara olumlu bakmadığını hep uzak durduğunu belirtti. Teröre ve terör örgütlerine karşı milletçe dimdik duracaklarını, omuz omuza hareket edeceklerini açıklayan İsmail Koncuk,  Türkiye Kamu-Sen olarak meydanları da asla boş bırakmayacaklarını belirtti.

RUS BÜYÜK ELÇİ SUİKASTI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Rus Büyükelçi suiakastinin Türk-Rus ilişkilerini aksatmayacağını belirtti. Rusya’nın bu suikastle Türkiye’nin bir bağının olmadığını bildiğini belirten Koncuk, bu olayın çok endişe verici ve vahim bir olay olduğunu vurguladı. Suikastin arkasında FETÖ olduğunun iddia edildiğini, herkesin kendine göre bir sebep sunduğunu açıklayan Koncuk, teröristin olay sırasında öldürülmesini de dikkat çekici bulduğunu belirtti. Büyükelçinin korumalarının yanında olmadığına dikkat çeken Koncuk, olayın basit bir olay olmadığının altını çizdi.

14 YILLIK İKTİDAR KENDİNDEN OLMAYANLARI DIŞLADI

Koncuk, mevcut hükümetin 14 yıldır iktidarda olduğunu belirtirken, hükümetin 14 yıldır kendine yakın olan kişileri kucaklayan, kendine yakın olmayan kişileri ise dışlayan bir tutumlarının olduğunu ifade etti. Bölünmelerin olduğunu, sınıflamalara ve kategorizelere sebep olan bir siyaset izlendiğini belirten Koncuk, Türkiye Kamu-Sen üyesi yöneticilerin görevlerinden alındığını vurguladı. Okullarda, üst düzey yöneticiliklerde, hastanelerde, MEB personeli, kamu personeli içerisinde yönetim kademesinde Türkiye Kamu-Sen üyesi yöneticilerin görevlerinden alındığını ifade eden İsmail Koncuk, yapılan bu ayrımcılık politikası ile 15 Temmuz’a kadar gelindiğini belirtti.

Terörle müzakere edilemez, Akil adam olmam istendi

Çözüm sürecinin hatalarla dolu olduğunu açıklayan Koncuk, Türkiye Kamu-Sen olarak her daim terörle müzakere edilemeyeceğini açıkladıklarını belirtti. Kendisine Akil Adam olması için teklif getirildiğini de belirten Koncuk, bu teklifi kabul etmediğini söyledi.

BİZLERİ TEMİZLEDİLER, YERLERİMİZE FETÖCÜLER GELDİ

Terörle mücadelenin vatanseverlerle yapılacağını belirten Koncuk, vatansever, milliyetçi Türkiye Kamu-Sen üyelerinin kamudan yöneticilik görevlerinden alınarak yerlerine FETÖ üyelerinin getirildiğini vurguladı. Bu şekilde yapılan uygulamanın büyük hatalar barındırdığını açıklayan Koncuk, şu anda hükümete yakın bir sendikanın çatısı altında bölücü unsurların kamuda yer edindiğini iddia etti

Bölücüler kamuda yandaş sendika çatısı altında

Koncuk yandaş sendika olarak bilinen sendikanın çatısı altında bölücülerin saklandığını belirtirken, kendilerine kamufle eden bu bölücülerin ileride büyük tehlike arz ettiğini açıkladı. 15 Temmuz’dan sonra yaşanan birlik ve beraberlik mesajları Yeni Kapı Ruhu çatısı altında herkesi umutlandırdı. Kamuda ayrımcılık kalkacak, vatansever kişiler devlet kademelerinde değerlendirilecek diye düşünülürken kamuda ayrımcılığın ve ötekileştirmenin hala devam ettiğini belirten Koncuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarda umutların daha da arttığına inandıklarını vurguladı.

CUMHURBAŞKANI İNANDI BAZILARI KULAK TIKIYOR

Her yerde terörle mücadelenin inanmış vatansever kişilerle yapılacağını belirten Koncuk, Cumhurbaşkanının o dönemde yaptığı açıklamalar ve verdiği bilgilerde samimi olduğunu düşündüğünü belirtti. Cumhurbaşkanının verdiği mesajların taşrada, kamuda, kamu personelleri arasında, yönetim kademelerinde uygulanmadığını belirten Koncuk, Cumhurbaşkanının samimi yaklaşımına kulak tıkayanların olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı tarafından ilan edilen seferberliğin egosu yüksek kişilerle yapılamayacağını açıklayan Koncuk vatanını sevmeyen ayrımcılık peşinde koşanlarla bu seferberliğin, mücadelenin sürmesinin zor olduğunu belirtti.

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER UNUTULDU

Atanamayan öğretmen sayısının gün geçtikçe çığ gibi büyüdüğünü belirten Koncuk, 400 binden fazla kişinin öğretmen olma umudu taşıdığını açıkladı. Kamu personeli olmak, kamuda çalışmak için 2 milyondan fazla lise, 1 milyondan fazla meslek yüksek okulu mezunun beklediğinin altını çizen Koncuk, bütçe konusunda ve kamuya personel alım konusunda radikal kararlar alınması gerektiğini vurguladı. Atanan öğretmen sayısının sürekli önlerine getirildiğini işaret eden Koncuk, atanan sayı kadar atanmayan arkada bırakılan sayının da önem taşıdığını vurguladı.

17-25 ARALIK DEĞİL 15 TEMMUZ MİLAT OLMALI

Siyasilerin, siyasi iktidarın bile bu terör örgütü yapılanmasının gerçek yüzünü 17-25 Aralıkta gördüğünü belirten Koncuk, 79 milyonun da FETÖ’nün gerçek yüzünü 17-25 Aralıkta görmesinin zor olduğunu açıkladı. Yaşanan hain darbe girişiminde kamuda izlenimin 17-25 Aralık öncesi ve sonrası olduğunu vurgulayan Koncuk, tüm imkanlara rağmen ikdidarın 17-25 Aralıkta gördüklerini vatandaşın da görmesinin beklenmesinin yanlış olduğunu açıkladı. Tüm bunlar göz önüne alındığında milat alınacak tarihin 15 Temmuz olması gerektiğine değinen İsmail Koncuk, darbenin yanında olmayan binlerce kişinin de bu yüzden ihraç edildiğini açıkladı.

HERKESE FETÖCÜ DEMEK GÜNAHTIR, İNFAZDIR

İhraç edilenler arasında iktidar partisi Ak Partiye oy verenlerin de olduğunu açıklayan Koncuk bu süreçte Türkiye Kamu-Sen kapısının sürekli çalındığını, mağdurlara gerekli desteğin verildiğini de açıkladı. Herkese FETÖcü demenin yanlış olduğunu, herkesi aynı kefeye koymanın yargısız infaz olduğunu, günah olduğunu vurgulayan Koncuk, en basit örnekle sadece Bank Asya’da hesabı var diye kişinin ihraç edilmesinin yanlış olduğunu belirtti.

MAĞDURLAR İÇİN SAVUNMA HAKKI VERİLSİN

Meslekten ihraç edilenlerin çığlıklarına kulak tıkamanın yarar sağlamayacağını belirten Koncuk, şahsının bu yapılanmadan hep rahatsız olduğunu, hiç haz etmediğinin altını çizerken, FETÖ’nün Amerikan projesi olduğunu düşündüğünü ifade etti. Mücadele ederken mağduriyetler yaşandığını vurgulayan İsmail Koncuk, mağduriyetlerin görmezden gelinmesinin, masum insanları toptan infaz etmek anlamına geldiğini belirtti. İhraç ve açığa almalarla birlikte 100 binden fazla kişinin FETÖ ile karşı karşıya kaldığını belirten Koncuk, kişilere savunma hakkı verilmesi gerektiğini belirtti.

KPSS HIRSIZLIĞINI BİZ ORTAYA ÇIKARDIK

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 2010 KPSS hırsızlığını da kendilerinin ortaya çıkardığını belirtti. Kamuda herkes bu sınavda kopya çekilmediğini, sınavın temiz olduğunu belirttiler. İktidar da dahil herkes KPSS’de hırsızlık yapılmadığını açıkladı. Savcılığa evrak sunmalarından sonra sınavın iptal edildiğini belirten Koncuk, FETÖ medyasının o dönem hep aleyhinde yayın yaptığını vurguladı

İsmail Koncuk’un tam sayfa röportajı;  kamusen.org.tr/userfiles/images/POSTA(7).jpg

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

42 yorum

 1. Türk milletinin yarısı adına soruyorum , abd , israil , rusya hakkında ki açıklamalarınız sizi kahraman yaptı ve alkışladık sonra van minut , mavi marmara , rus uçağı ve daha bir çok olayda özür dilediniz yine alkışladık , ergenekon ve balyozda savcısı oldunuz alkışladık , olimpiyatlarda balkonda pensilvanyaya selam saldınız alkışladık , etmediğiniz hakaret kalmadı yine alkışladık , ergenekon a kumpas dediniz tahliye ettiniz yine alkışladık , kuranı elinize aldınız meydanlarda alkışladık makara geçtiniz alkışladık , çözüm deyip tüm tavizleri verdiniz alkışladık , müzakere bitti dediniz alkışladık , davutoğlu dediniz önce alkışladık sonra yuhaladık , ihraç ettiniz haklısınız diye alkışladık , iade ederseniz yine alkışlıyoruz yani bugün siz ne derseniz deyin alkışlıyoruz , yarın aksini derseniz yine alkışlıyoruz bizim gibisi dünyada var mı ?

  • yani sen şunu mu demek istedin biz asla düşünmeden yargılamadn siz ne derseniz deyin arkanızdan gelirimiz diyorsunuz…yapılan yalnışa nasıl göz göre eyvallah denir ki..Allah bunun hesabını sormaz mı? insana..

 2. Arkadaşlar istinaf mahkemesi sonuçlanan bir arkadaşımız var mı aranızda? Yani istinaf mahkemelerinden kararlar çıkmaya başladı mı acaba. Sayın Editör siz de memurlar net sitesi gibi anlık mesajlaşılabilen bir forum sitesi kurabilir misiniz? Bu site bir çok kişi gibi bana da daha güvenilir geliyor..

 3. Arkadaşlar istinaf mahkemesi sonuçlanan bir arkadaşımız var mı aranızda? Yani istinaf mahkemelerinden kararlar çıkmaya başladı mı acaba. Sayın Editör siz de memurlar net sitesi gibi anlık mesajlaşılabilen bir forum sitesi kurabilir misiniz? Bu site bir çok kişi gibi bana da daha güvenilir geliyor..

 4. İlk günden beri neden ben sırf bu insan için Türk eğitim-senli olmamışım diye hayıflanıyorum.Çok pişmanım ,son pişmanlık fayda vermez mı? Ne kadar yanlış bir yerde durmuşum.Tabiki aktifsenli olmam bence suç değildi ama böyle bir durumda aktifsen böyle tarafsız bir savunma yapmazdı tahminim.

 5. İsmail başkana ve haberi yapanlara teşekkürler.Mağduriyet ve yargılanmamak küskün psikolojisi.Ne diyeyim ki devir iktidar yandaşlığı devri imiş.Farklı olamazmışız.Farklı düşünmek vatan hainliği imiş bilememişiz.Şu saatten sonra kriter mıriter hepsi hava civa.Sen onlardan değilsin bunu biliyorlar ve seni artık neden geri alsınlar ki?Adalet için mi?Hukuk çalışmıyorki adalet olsun.Suçum varsa yargıla beni ey iktidar sahipleri yoksa da verin bana sevdiğim mesleğimi aksi hak değildir buda biline

 6. Ne olur devlet buyuklerim insafa gelin,magdurlar var gercekten,bankaya para yatirmaktan insan ihrac olmaz.insanlar bunalimda islerinden oldu.Aileler perisan.Yapmayin ne olur bu zulum bitsin

 7. Arkadaşlar bende ihraç edildim. Adalet bakanlığında çalışıyordum. Hem ıdare hem de aym ye dava açtım. Bizim dönüşümüz ya anayasa mahkemesi tarafından olacak ya da ortalık duruldugu zaman adlı ceza almadıysak( hapıs cezası) olacak. Çünkü 1 yıldan fazla ceza alanın memurluğu gıdıyor. Avrupa ınsan hakları mahkemesine gelince bu mahkeme temyiz mahkemesı değil yani verilen karara müdahale edemez. Sadece hak ihlali tespit ettiği zaman tazminat ödemeye mahkum edebiliyor.

 8. Darbe gecesi abdestimi aldım bayrağimi boynuma astım, eşimle ağlaşarak helalleştik çocuğumuza iyi bak dedim çikmasan olmaz mı dedi, bu gece çikmazsam birdaha çıkacak bir ülkemiz olmayacak dedim. Kahvehanedeki insanları sokağa çağırdım darbe oluyor lütfen oturmayin karşı koyalım diye, sabaha kadar bekleştik radyolardan her kurtarilan kamu binası haberi alinca alkiş kiyamet kopardik, ve gelinen süreçte vatan haini olarak ihraç edildim. Bir insan haykiriyor vatan haini değilim diye. Hayir sen vatan hainisin diye bastiriyorlar. Birde güzeel ülkemde terör örgütü propagandasi yapmak sucundan selahattin demirtaş 1 ila 5 yil arasinda hapsi isteniyor.eger ihraç ettikleri gerekceden terör örgütüne üyesin derlerse ben 15 ila 25 yıl hapis istemiyle yargilanacağim. Allahım yardım eyle. Bu vatan toprakları için zerre miktari hayinliği aklımdan geçirmedim. Geçirenide kahru perişan eyle.

 9. Sayın editöre ve Sayın İsmail Bey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şu dönemde dahi sesimiz olmaya devam ediyorsunuz. Fetö mağduriyeti yaşamış kişileri dinlemektense, kor ateşi elimde taşırım daha iyidir denilen bir dönemde sesi dahi çıkmayan muallimlerin sesi oluyorsunuz. Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır sözü rafa kaldırıldığı dönemde haksızlık karşısında susmayan Sayın İsmail Koncuk ve onun gibi düşünen insanlardan Allah Razı olsun ve sayılarını artırsın ki hak ve hukuk en güzel şekilde işleyebilsin. Sayın editör; Ne yapabiliriz? bir fikir sunabilir misiniz?

 10. Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim Sayın İsmail Koncuk…İnşallah her iki cihanda da mutlu olun.Merhametli, cesur, adil birisiniz…Rabbim yolunuzu açık etsin…İnşallah sayenizde döneriz…

 11. Siz bize sahip çıkıyorsunuz ya Allah’ta size sahip çıksın, Rabbim ülkemiz üzerinde oyun oynayanların oyunlarını başlarına yıksın

 12. Arkadaslar anayasa ve bolge idare mah.sonuclar geldimi…geldiyse ne yapmak lazim bana bolge idare mah.den red cevabi geldi.ne yapmaliyim bilenler yardimci olursa sevinirim tesekkurler

  • Bölge İdare mahkemesine verilen dosyada reddi halinde AYM’ye gönderilmesi.. yazıyor bizim istinaf başvurumuzda. Ayrıca AYM’ye de başvurduk ihraç tan sonraki 30 günlük sürede ama onu hala goremiyoruz en devlette. AYM sonucu çıkana kadar beklemek gerek,sonrası AİHM.

 13. Allah tüm masumlarin yar ve yardımcısı olsun ne diyelim. Allah Ismail Koncuk beyden de razi olsun gercekten de milat 15 Temmuz olmalı yoksa çok insan mağdur olacak 4 kişilik bir aileyiz 1 lira gelirimiz yok Allahım sen yardım et. Amin.

 14. 17/25 Aralık 2013te devletimiz onca istihbari imkana rağmen gerçeklerin tam manasıyla farkına varamamışken, vatandaşın olayı kavraması ve o tarihte tavır almasının beklenmesi yanlıştı elbette.Daha 30 mart2014 yerel seçimine kadar oynanan oyunu göremeyip fetö demekten kaçınan tanınmış belediye başkanları,diğer siyasetçiler en çok sesi çıkan fetösavarlardan oldular şimdilerde..

  Fetönün önünde ,yanında,arkasında durmayan 14 ekimde alınmış en az 1500 kişi vardır bizim grupta, kimi sulandırma dedi,kimi operatör hatası,kimi ters fişleme..

  Ayrıca inanıyorum ki ihraçlara uygulanan kriterler tüm vatandaşa uygulansa ülke nüfusunun yarısı vatandaşlıktan çıkarılabilirdi, şu an bize fetöcü gözüyle bakan dışarıdaki çok kişiden daha temiz insanlar var açıkta bekleyen, böyle olduğunu açığa alınınca fark ettim maalesef..

 15. Kamusen uyesiyim.kapatilmis bi banka hesabindan dolayi ihrac edildim.baska hicbirsey yok bende.birde amirlerin iftirasi

 16. İstifa edilmis bir sendika icin cok agir bir ceza.. yasal uyelikler geri donmeli..tesekkurler sayin baskan..

 17. Bu iş tamamen AİHM ye kaldı bu ülkenin mahkemeleri korkuyor halbuki sağduyulu davranılıp sendika ve bankadan atılanlar görevlerine iade edilse her şey yoluna girer bu insanlar fetöcü olsa gidip sendikaya üye olup bankaya para yatırmaz bence gerçek fetöcüler bunların hiçbirini yapmamıştır kendini gizliyordur bu ihraç olan saf insanlarla mağduriyeti artırıp ülkeyi zor duruma sokmak istiyorlar devletimizin bu duruma düşmeyip bunların oyununu bozması gerekir hayat biz mağdurlar için her gün daha zorlaşıyor yakında intiharlar ve cinnet durumları artacak ve bunun vebalı bütün siyasetçilerin omzunda olacak

 18. İsmail bey ALLAH sizden ebeden razı olsun. şu zamanda ezilmişin yanında ol. için, İNŞALLAH düşüncelerinizi başkanım da dile getirir de gelecegin iktidarı olur. sizin gibi YÜREKLİ İNSANLAR arttıkça ülkemiz SORUNLARINI aşacaktır.

 19. Sayın Başkan,göreve döndüğüm gün türk eğitim sen üyesi olacağım inşallah eğitim bir sen üyesiyim ama hiç arayıp soran derdimi dinleyen olmadı 2014 yılı şubat ağustos 6 aylık sendika ve çocuğumun okul ücretini ödediğim banka hesabı dün telefonla malum bankayı aradım hesabımda kaç lira var diye sordum 9 lira 30 kuruş varmış bunları yazarken diğer insanlara haksızlık yapmak istemem banka yasal sendika yasal…..allah razı olsun gündeme getirip bizlere umut oluyorsunuz devletime güveniyorum suçluyu suçsuzu ayıracaktır elbet devlet büyüklerimiz sesimizi duyacaktır herkese dua ediyorum

 20. Adamsın… Gerçek yüzlerini geç farkettik. Sendikadan daebeden 9 ay önce istifa etmiştim. Darbe gecesi meydanlarda beraber olduğumuz arkadaşlar beraberdik. Bu neyin nesi diyorlar. Çok üzülüyorlar. Evet tam dediğiniz gibi darbeye bulaşmayanlar için milat 15 Temmuz olmalı. Allah sizden ebediyyen razı olsun saygıdeğer İSMAİL HOCAM…

 21. cumhurbaskani olacak adamsin bence.cok yakisir.kucaklayici gercekci hamasetten uzak bir sahsiyetin var sayin baskanim

 22. Aynen öyle sayın Başkanim. Sendika yasal idi üye olduk ve çıktık. 15 Temmuz sonrası kim desteklerse suçlu odur. İnsanlar masum ve suçsuz. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun sayın Koncuk.

 23. İhraçları Sürekli gündemde tuttuğunuz için Allah razı olsun. Sizden başka herkes bizi unuttu. Tek umudumuzsunuz.Dönüşümüz sayenizde olur inşallah.

 24. su zor zamanda hep yanimizda oldunuz ismail hocam.iyiki varsiniz.idol secilecek insansiniz.adaletinizi , cesaretinizi ve merhametinizi takdir ediyorum.

 25. Ülkemizin normalleşmesi adına toptancı olarak herkesi suçlamak yerine bu yaklaşımın topluma benimsetilmesi gerek. Suçlu suçsuz demeden,mahkemeye çıkmadan, soruşturma geçirmeden ihraç edilen herkes,toplumun dışına itildi. Halbu ki bu insanlar 15 temmuz öncesi çalışan, üreten, toplumda yeri olan insanlardı. Şimdi iş vermeyerek, selamı sabahı keserek bu insanları topluma kazandırmak imkânsız. Suçu sübut bulmuş hükümlüleri bile bir şekilde topluma kazandırmaya çalışan bu devleti, sicilinde en ufak leke,hakkında en ufak şikayet bulunmayan on binlerce memuru nasıl çürümeye terk eder anlamak imkânsız.
  Feto ihanetinin bedelini en çok o gece meydanlara dökülen, tanklara direnen, canını bayrağına siper edenler ve 15 temmuz da gözü açılan,suç ve çıkar çarkından habersiz olan memurlar ödedi.
  Allah bu vatana bilerek zarar verme gayretinde olanları perişan eylesin ve hepimize basiret versin.
  Unutmayalım ki ahiret var. Kul hakkı ile gitmek istemeyen,şahsen tanımadığı on binlerce kişinin gıyabında zan ile hüküm vermemeli bence.

 26. Sizin gibi adil insanlar hep iyi yerlerde olur inşallah… ihraçlar artık ak ve kara ayrılsın, adalet yerini bulsun istiyor…

 27. Sayin başkanım Allah razı olsun sizden…istifa ettiğim sendika yüzünden ihraç edildim.Ne olur artik bize yardim edin.

 28. Teşekkürler sayın koncuk. Adamlığınız ve adaletli tutumunuz övgüye değer. İnşallah adalete ülkemiz tekrar döner, hukuksuzluklar son bulur.

 29. Allah razı olsun başkanım gerçekten şu zor zamanlarda yüreklere su serpiyorsunuz. Ben de sendikadan istifa ettiğim halde ihraç edildim. Savunma Yok soruşturma Yok yargısız infaz yapıldı. Hiçbir bağlantımız yokken bir sendikaya üye olduk diye nasıl bizi böylesi bir suçla ilişkilendirirler yazık gerçekten emeklerimize yazık

 30. Sırf istifa ettiğim bir sendika üyeliği yüzünden ihraç edildi m. Savunma alınmadan bir günde silip attılar emeklerimi.ismail koncuk allah razı olsun elinizi öpüp ağlamak Istiyorum.herkesin korkudan sustugu bu dönemde Hak hukuk adalet dediniz. Ancak bu görüşlerinizi devlet Bahçeli ye de iletin lütfen. Oy verdigimiz parti de bize sırtını dönerse ne yapalım kime gidelim. Allah Kerim deyip bekliyorum.adalet hak diyen herkese dua ediyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM