İsmail Koncuk; 2017 il dışı atamada öğretmenlere iptal hakkı verilmelidir

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk öğretmenlerin il dışı atama iptali ile ilgili MEB’e talepte bulundu.

İsmail Koncuk; 2017 il dışı atamada öğretmenlere iptal hakkı verilmelidir

İsmail Koncuk; 2017 il dışı atamada öğretmenlere iptal hakkı verilmelidir

2017 yılı öğretmenlerin iller arası yer değiştirme atama tayini geçtiğimiz haftalarda sonuçlandı. İl dışı atama sonucu ataması gerçekleşen öğretmenlerin görevden ayrılma ve yeni görev yerlerine başlama süreçleri devam ederken il dışı atama sonucundan memnun olmayan veya bir mazereti oluşan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından il dışı atamaların iptal edilebilmesi için kolaylık beklemektedirler.

İSMAİL KONCUK: İL DIŞI ATAMA İPTAL HAKKI VERİLMELİDİR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk twitter hesabından yaptığı açıklamada öğretmenlere il dışı atama iptal hakkının verilmesini istedi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürü (İKGM) Hamza Aydoğdu’nun bir eğitimci olduğunu belirten Koncuk, Aydoğdu tarafından yapılan bir açıklamaya işaret ederek il dışı atama iptalinin değerlendirilmesini istediğini vurguladı.

İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklama;

Kendisi de bir eğitimci olan Sn Hamza Aydoğdu’nun daha önce de yapmış olduğu üzere, il dışı iptal isteğini değerlendirmesini istiyoruz.
Biliyorum il dışı iptaline kızanlar da var ancak hata yapmak da insana mahsus,kaldı ki norm problemleri de var.MEB bu talebi dikkate almalı.

İL DIŞI ATAMA İPTALİ

İl dışı ataması çıkan öğretmenlerden il dışı atama iptali isteyenlerin olması, il dışından atanamayan öğretmenlerin tepkilerine neden olmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı ise il dışı atama kılavuzu çerçevesinde il dışı atamadan sonra yönetmelik gereği mazereti oluşanların atamalarının iptal edilebileceğini belirtmiş, bunun dışında il dışı tayinin iptalinin mümkün olmadığı kılavuzda yer almıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. gitmeyeceğin yeri niye yazarsın.yerine gittiğin kişinin hakkı ne olacak.bunlarıda düşünmek gerekir.saygılarımla.

  2. Mağdur olmak istemiyoruz belki hatalıyız ama bunun bedeli ağır olmamalı daha önce olduğu gibi
    bu yıl da il dışı tayin iptali hakkı verilsin . Bunu keyfiyetten değil , mecburiyetten istiyoruz. Olumlu bir sonuç çıkması için herkesin yanımızda olmasını umuyoruz. Sizlerin de bu konuda bizleri destekleyici haberler yapmasını bekliyoruz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM