İsmail Koncuk; 25 bin öğretmen ataması için duyuru bekliyoruz

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 25 bin sözleşmeli öğretmen ataması hakkında açıklamalarda bulundu.

İsmail Koncuk; 25 bin öğretmen ataması için duyuru bekliyoruz

İsmail Koncuk; 25 bin öğretmen ataması için duyuru bekliyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 25 bin sözleşmeli öğretmen ataması ile ilgili Şubat ayında yayınlanması beklenen duyuru hala yayınlanmış değil. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk atama ilanının beklendiğini MEB’e hatırlattı ve mülakat konusuna değindi.

KONCUK: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMA İLANI BEKLENİYOR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 25 bin sözleşmeli öğretmen ataması için Milli Eğitim Bakanlığından gerekli ilanın beklendiğini ifade etti. Şubat ayının sonuna yaklaşıldığını hatırlatan Koncuk; “25 bin öğretmen atamasının ilanını bekliyoruz. Şubat’ın sonuna geldik.” açıklamasında bulundu.

MÜLAKAT ENDİŞESİ SÜRÜYOR

Öğretmen atamasında kullanılan mülakat uygulamasına da değinen İsmail Koncuk, öğretmen adaylarının mülakat endişesi olduğunu belirtti. Açıklamasında “Genç öğretmenlerin mülakat endişesi konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Umarım bana söylenen ancak hala açıklanmayan yöntem hayata geçer. Alın terine saygı esas olmalıdır.” ifadelerine yer veren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı mülakat konusunda MEB tarafından kendisine verilen bilgiyi hatırlattı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK KALDIRILSIN

TES Genel Başkanı Koncuk her fırsatta sözleşmeli öğretmen istihdamından vazgeçilmesini ve tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasını açıklarken, 25 bin atama ile ilgili açıklamada da bu konuya yer verdi. “Sözleşmeli öğretmen, 4B’li memur, İHS, vekil ebe, hemşire, 5393 sayılı yasa vb tüm uygulamalar kamuda adeta habis bir ur gibidir. Bu istihdam türleri taşeron sistem gibi çöpe atılmalı, Sn Sarıeroğlu’nun dediği gibi bir çılgınlık da bu alanda yapılmalıdır. Doğrusu 4A’dır.” açıklamasında bulunan İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmen alımından vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklama;

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk

Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayında toplamda 25 bin sözleşmeli öğretmen atama duyurusuna çıkacak olup bunlardan 20 bini ilk atamaya ayrılırken yaklaşık 5 bin kontenjan da ücretli öğretmenlerin sözleşmeli öğretmen olarak atanması için ayrılacak.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. yıllarca meb in arka bahçede yükünü göğüsleyen garibim ücretli öğretmenlere ayrılan 5 bincik kontenjana ne oldu değerli yetkililer.umarım birkaçgün evvel yoğun bir şekilde ücretli öğretmene karşı yürütülen bana yar olmuyorsa istemezük adlı, algı operasyonuna kendinizi kaptırıpta emektar,garip ücretli öğretmenlere karşı yanlış bir adım atmazsınız.bundan sonra ücretli öğretmenler için her sene en az 5 yıl görev yapanlara 5 bin kontenjan ayrılarak mülakata girme hakkı tanınmalı,çünkü ücretli öğretmenlik her zaman doğum,askerlik,eş durumundan başka bir yere gitme gibi nedenlerle mecburiyetten oluyor.diğer husus ise sayın cumhurbaşkanımızın duyduğu zaman hayretler içinde kaldığı ve şartlarının iyileştirilmesini emrettiği ücretli öğretmenin aldığı ücretler ve hakları hususundaki konunun çalışmalarına umarım başlamışlardır.çünkü bu konular kamuoyu tarafından yakınen takip edimektedir.saygılarımla.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM