İsmail Koncuk; Başbakan Yıldırım’ın iş güvencesi sözünün takipçisi olacağız!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk memurun iş güvencesi konusunda açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım’ın sözünün takipçisi olacaklarını açıkladı. Başbakan Yıldırım geçtiğimiz günlerde gazetecilerin sorusu üzerine memurun iş güvencesinin kaldırılması yönünde çalışma olmadığını ifade etmişti.

İsmail Koncuk; Başbakan Yıldırım’ın iş güvencesi sözünün takipçisi olacağız!

İsmail Koncuk; Başbakan Yıldırım’ın iş güvencesi sözünün takipçisi olacağız!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk son günlerde gündemden düşmeyen memurun iş güvencesi konusunda Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamasına değindi Koncuk Başbakan Yıldırım geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada yeni KHK ile memurun iş güvencesi konusuna değinmişti. Başbakan Binali Yıldırım basında yer aldığı gibi memurun iş güvencesinin kaldırılmasının söz konusu olmadığını ve bu konuda bir çalışma olmadığını ifade etti.

BAŞBAKAN: ÇALIŞMA YOK

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Milletvekili Deniz Baykal tarafından da dile getirilen iş güvencesi kaldırılacak söylemi ile kendilerini eleştirmeye, referandum öncesi memurun taraf olmasına çalışılmasına uğraşıldığını açıklayarak, iş güvencesinin kaldırılacağının gündeme getirilmeye çalışıldığını belirtmişti. Başbakan Yıldırım memurun iş güvencesinin Anayasa’da korunduğuna dikkat çekmiş, Anayasada bu konuda bir değişiklik yapılmasının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

İSMAİL KONCUK: TAKİPÇİSİYİZ

Son dönemde kamu haber sitelerinde de sık sık yer alan memurun iş güvencesi kaldırılacak bilgilerine en büyük eleştiri Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’tan gelmektedir. Koncuk, memurun iş güvencesinin kaldırılmasının büyük hata olacağını ifade ederek, buna Türkiye Kamu-Sen olarak izin vermeyeceklerini belirtmektedir.

Mevcut memur sisteminin değiştirilmesi ve sözleşmeli memurluk sisteminin getirilmesi konusunda basında yer alan haberler ile memura getirilecek performans sistemi hakkında da sık sık açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Başbakan Binali Yıldırım’ın memurun iş güvencesi açıklaması için değerlendirme yaptı.

Koncuk açıklamasında memurun iş güvencesinin kesinlikle kalkmayacağını söyleyen Başbakan Yıldırım’ın sözünün takipçisi olacaklarını açıkladı. Koncuk’un mesajı;

Başbakan Yıldırım,”Memurun iş güvencesinin kesinlikle kalkmayacağını bu yönde bir çalışmanın da olmadığını açıkladı.”Bu sözün takipçisiyiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM