İsmail Koncuk; eğitimde en büyük sorun liyakatsiz yönetici atanmasıdır

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yönetici atama sistemi hakkında eleştiride bulundu.

İsmail Koncuk; eğitimde en büyük sorun liyakatsiz yönetici atanmasıdır

İsmail Koncuk; eğitimde en büyük sorun liyakatsiz yönetici atanmasıdır

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından zaman zaman eğitime yönelik yapılan eleştiriler olduğunu hatırlattı. Eğitimde istenilen başarıya ulaşılamaması nedenlerinin sorgulanmadığını vurgulayan İsmail Koncuk eğitimde en önemli problemin liyakatsiz yönetici olduğunu açıkladı.

EN ÖNEMLİ PROBLEM; LİYAKATSİZ YÖNETİCİLER

Eğitimde yaşanan sorunların, istenilen başarı düzeyine ulaşılamamasında ilk problemin liyakatsiz yöneticiler olduğunu açıklayan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk “bu konu ilk düğmedir ve ilk düğme yanlış iliklenmiştir” dedi.

“Esasen, sadece eğitimde değil, tüm bakanlık ve kurumlar üç aşağı beş yukarı aynı durumdadır. Atalar ‘Atalar at yiğide göre kişner’ demiş, boşuna mı demiş? Yüce dinimiz ‘İşi ehline veriniz’ diye buyuruyor. Kimin umurunda? Varsa yoksa benim adamım, ille de benim adamım”

Açıklamasında bulunan İsmail Koncuk Milli Eğitimde ve tüm kurumlarda yaşanan adam kayırmacılık hususuna değindi. Liyakate dayalı yönetici atama sisteminin olmamasından dolayı kurumlarda istenilen seviyeye ulaşılamadığına işaret eden Koncuk yönetici atama sisteminin marazlı olduğunu vurguladı.

ASIL SORUMLU BUNA GÖZ YUMAN, AHKAM KESENLERDİR

Yürürlükte olan yönetici atama sisteminin marazlı olduğunu vurgulayan İsmail Koncuk “Bu marazlı yönetici atama sistemine göz yuman, tüm yaşananlara rağmen seyretmekten, din adına, hukuk adına ahkam kesenler asıl sorumlulardır. Bu kirlilikten nemalanan sendika görünümlü çeteler de elbette işin cılkını çıkarmak için vargüçleriyle gayret ediyor, bu ayrı bir dert” dedi.

İSMAİL KONCUK: GÜN GELECEK SİZİ DE TARTACAK

Mevcut liyakatsiz yönetici atamalardan memnun olanların gün geldiğinde pişman olacağına da değinen İsmail Koncuk “Bir gün gelecek şuan bu marazlı yönetici atama sisteminden nemalananlar da ah vah edecektir.” dedi. “Ayarını bozduğun kantar gün gelir sizi de tartar” meşhur sözünü hatırlatan İsmail Koncuk, şu anda başkasının alın terini çalanların gün geldiğinde de aynı duruma düşeceklerini belirtti. “Allah kimseyi bir başkasının alınterini çalanlardan eylemesin” ifadesini kullanan Koncuk “Men dakka dukka” dedi.

Öğretmenler İçin notu; Men dakka dukka Türkçe karşılığı “Eden bulur” demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 2019 seçimlerinde akp mhp ittifakında meb mhpye verilirse ve ismail koncuk milli eğitim bakanı olursa güzel olur.

  2. Başkan haklıymış. Yönetici atamada benim adamım dönemi geride kaldı. Benim yalakam dönemi geldi. Tek geçer akçe yasallık yalakalik. Bu düzen düzen değil

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM