İsmail Koncuk, Fahrettin Yokuş, Şerafettin Deniz neden aday olmadı?

Türkiye Kamu-Sen’de yaşanan sorunların nedenleri araştırılıyor. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Şerafettin Deniz, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz aday olmadılar.

İsmail Koncuk, Fahrettin Yokuş, Şerafettin Deniz neden aday olmadı?

İsmail Koncuk, Fahrettin Yokuş, Şerafettin Deniz neden aday olmadı?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un dün yaptığı aday olmayacağım açıklamalarının yankıları sürerken Koncuk ile aynı şekilde aday olmayan iki sendika genel başkanı da bulunuyor. Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Şerafettin Deniz sendikaların Olağan Genel Kurulunda genel başkanlığa aday olmayacaklarını açıkladı.

FAHRETTİN YOKUŞ; YA BAŞKANLIK YA İTİBAR DEDİLER

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sendika genel başkanlığına neden aday olmadığını hatta Genel Başkan İsmail Koncuk ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Şerafettin Deniz’in de neden aday olmadıklarını açıkladı. ogretmenlericin.com olarak bu açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz.

VEDA EDİYORUZ SENDİKALARIMIZDA Kİ DOSTLARA..!

Evet dostlarım, Biliniz ki;

Bu ayrılış elzem oldu gayri ..! Direnecek Hal kalmadı. Kurucusu olduğum Ve her kademesinde 25 Yılı aşkın bir Süre yönetici olarak görev yaptığım Türk Büro-Sen Genel başkanlığı adaylığından çekiliyorum !

Bilindiği gibi 5 ay önce Şubelerimizin delege seçimleri başlamıştı .. O günden bugüne Şube genel kurullarımızdan , genel merkez genel kurullarına kadar SENDİKALARIMIZ BİR KISIM KİRLİ ELLERİN MÜDAHALESİNE MARUZ KALDI . Bu kirli Fitne Organizasyonuna Ne yazık ki ; sendikalarımızın içinde ki bir kısım makam Ve mevki hevesli arkadaşlarımız alet oldular ..

Bu iş birlikçilerin sendikalarımızın içinde açtıkları yoldan , bu günkü Siyasi İktidarla Yürüme kararı veren bir Siyasi partinin yöneticileri yürüdüler ..!

Bu süreçte Sendikalarımızın tüm yöneticilerine ,”Sözle başlayan tehditlerin yerini zamanla Fiziki saldırılar aldı””Delegelerimizden başlayan “kafa kol kırma işi “Şube başkanlarına , T.Kamu-Sen İl Başkanlarına ve dahası Sendika genel başkanlarına kadar sürdürüldü ..! Acımasızca Ve Alçakça MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ DAVA ADAMLARIMIZIN KANI DÖKÜLDÜ ( Bir Yıl Önce Bana Alçakça Tuzak kurdurup Evimin önünde Silahlı saldırı talimatı ile Ülkücü Çalışanımın kanını akıtmışlardı..! Bu zalim insan müsvetteleri ) . İşin ilginç yanı Saldırılarda sadece ülkü ocaklı gençler kullanılmadı , Parti il başkanları Ve Yöneticileri de Bu alçakça saldırıları yaparak MASUM DEVLET MEMURU ÜLKÜCÜLERİN KANINI DÖKTÜLER ..!

Maalesef Parti Genel sekreteri organize etti .. parti il örgütleri , bazı ocaklar Ve hatta bir kısım sözde TÜRKAV Genel Merkez Yöneticisi kuklalar da ,bu organize işlerde figüran olarak görev yaptılar ..!

Baskı Ve tehditler Öyle boyutlara ulaştı ki ; Türkiye kamu -Seni oluşturan 3 Sendikamızın genel Başkanı Adaylıkta El çektirildi. Aday olup başkanlığı tekrar kazan T. Haber -Sen Başkanı Makamında Bizzat Ankara il başkanı Ve yöneticilerince Dövüldü ..!

T.KAMU-SEN’i Yok etmek için her türlü Entrikaya baş vuran Siyasi Anlayış; Bu defa Hükümetide Yanına Alarak Sopa Sallamaya başladı.. Başkanlıktan Ayrılmak istemeyen , adaylıkta ısrar eden Genel başkanlara komplolar Hazırlayıp İTİBARSIZLAŞTIRMAK Yoluna girdiler . Ülkedeki OHALİ ‘de İşaret ederek atacakları çamurlarla Kodes yolunun göstermekten bile geri durmadılar .!

BU GELİŞMELER ÜZERİNE BU HAFTA SONU GENEL KURULU YAPILACAK OLAN T.Eğitim-Sen.( Genel Başkan İsmail koncuk )Türk Büro-Sen(Genel Başkan FAHRETTİN yokuş ) Türk Ulaşım -Sen (Genel Başkan Şerafettin Deniz ) Genel Başkanları Adaylıktan Çekildiler..! yani Hep birlikte Çekildik ..!

TÜRKİYE KAMU-SEN’imizi KEL ALİNİN BAĞINA ÇEVİRDİLER ..! Binlerce Türkiye Sevdalısının 26 YIL Boyu Dişi -Tırnağı ile Bu günlere getirdiği Türkiye Kamu -Sen’i Tarumar Ettiler ..! İşte Dostlar , kısaca Durumumuz bu , Daha iki gün önceye kadar “Adayız ” Diyorduk . Bu gün çekiliyoruz diyoruz. Biliniz ki ; Bu bir korku değildir , makam hevesi hiç değildir . Onurlu bir Direniş Çabasıdır . Ancak Bize yürüyecek başka bir yol bırakmadılar ..!

Sonuç olarak ; Ya İTİBARINIZ Ya da Sendika Başkanlığınız dediler .. 

Biz itibarımız diyerek boyun büktük . Rabbim Olanlara Şahittir . “Elbette O Neylerse Güzel Eyler ” Allah’a emanet olun Dostlar .,! Bu Yapılanlar Elbette ki Bizi Türkiye Kamu-Senli olmaktan Alıkoyamıyacaktır .. orası bizim asla Terk etmeyeceğimiz yuvamızdır .. İnşaallah Bu Tahribatı Daha çok çalışarak Tamir edeceğiz . Kuruluş Ayarlarına Tekrar Getireceğiz . Kuruluş ilkelerini Tekrar Yürürlüğe Koyacağız . Kimse Başka bir Düşünceye Kapılmasın . Binlerce Türkiye Sevdalısının 26 Yıllık Emeğini Asla heba ettirmeyiz ..!

“YÜKSEK YERLERDE HEM KUŞA VE HEMDE YILANA RASTLANIR .
KUŞ UÇARAK , YILAN İSE SÜRÜNEREK YÜKSELİR.”
(La Roche foucault)

DEĞERLİ MÜCADELE ARKADAŞLARIM

Sendikamızın 6. Olağan Genel Kurulunun Türk Büro-Sen’imize, Türkiye Kamu-Sen’imize ve büyük Türk Milletine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim. Kuruluşundan bugüne kadar her kademesinde görev yaptığım Sendikamın Genel Kuruluna katılamamamın derin üzüntüsü içindeyim.Hepinizin malumu olduğu sebeplerden dolayı aranızda bedenen olamasam da, manen ve ruhen yanınızdayım.

Elbette ki bizim ahdimiz var, bizim ahdimiz; ölünceye kadar kardeşlik, sonsuza kadar dostluk… Ben bu ahdimin dün nasıl arkasında oldumsa, bundan sonra da arkasında olacağıma bir kez daha sizlere söz veriyorum. Pek çoğunuzla uzun yıllar birlikte, omuz omuza hak, hukuk ve adalet mücadelesi verdik. Türk Büro-Sen’in ve Türkiye Kamu-Sen’in yazılacak olan tarihinde her birimiz hak ettiğimiz yeri alacağız. Elbette tarih bizi yazarken ilkeli, onurlu mücadelenin adresi, hakkı tutup kaldıranların Sendikası diyecektir.

Sözü uzatmadan söylemeliyim ki, son 10 yıldır birlikte Türkiye Kamu-Sen’de görev yaptığım Genel Başkanımız Sayın İsmail Koncuk’un almış olduğu karara bende uyuyorum. Benimle birlikte Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanımız Sayın Şerafettin Deniz Bey de aynı karara uyarak, Sendikalarımızın 6. Olağan Genel Kurullarında aday olmuyoruz.

Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sayın Sedat Yılmaz Bey’de bu görevinden ayrılarak, Sayın Genel Başkanımız İsmail Koncuk’un ayrılma kararına iştirak ediyor. Biliyorum ki bu kararlara üzülüyorsunuz. Ancak, yine biliyorsunuz ki, her şeyde bir hayır vardır. Rabbimizin bildirdiği gibi; “Sizin şer bildiğiniz şeylerde hayır, hayır bildiğiniz şeylerde şer vardır. Siz onu bilemezsiniz. Allah bilir.” Ayetine hepimiz iman etmiş insanlarız.

Bizim bu kararımızın, başta Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Sendikalarımız için olmak üzere, hayırlı bir karar olacağı kanaatindeyiz. Bu nedenle de hiçbir üzüntüye ve endişeye kapılmayınız. Bizler hücrelerine kadar Türkiye Sevdalısı ve Türkiye Kamu-Sen’liyiz. Türkiye Kamu-Sen evimiz, obamız ve otağımızdır. Öyle olmaya da devam edecektir. Ayrılığımız kopuş değildir. Yine birlikte yüreklerimiz; aynı iman, aynı ideal ve aynı dava için atacaktır.

Bu vesile ile 6. Olağan Genel Kurulumuzun bir kez daha hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz eder,

Seçilecek arkadaşlarımıza başarılar diler,

Tüm katılımcıları saygı ve sevgi ile selamlarım.

Allah’a emanet olunuz.

Ne Mutlu Türk Büro-Sen’liyim diyene..!

Ne Mutlu Türkiye Kamu-Sen’liyim diyene..!

Ne Mutlu Türküm Diyene..!

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Bize de yol göründü demek ki. Hükümete yakın sendikada olacağıma hükümet sendikasına geçerim bende.

  2. Eski başkanımız İsmail Beye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.Yeni başkanımıza da başarılar diliyorum.Sakın sakın ha MHP’nin güdümüne falan girmesin.Yoksa camiaya zarar verir.Tabanda öyle söylentiler var.

  3. Osman koltuklar sizlere dedelerinizden miras mı kaldı? Koskoca Kamusen camiasında 3 kişiden başka adam mı yok? Bugün Türk Büro Sen Kurultayında seçilen arkadaşların sizden daha mı az layıklar. Sizden daha az müktesaba haizler. Herşey size layık öyle mi. Siz Partinin işlerine burnunuzu sokarsınız ha. Kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmaz. Kimin İPine sarıldığınız ortada. Kamusen Ülkücülerin teşkilatıdır

    • Kamusen ülkücülerin teşkilatıdır ancak ülkücülük bir kişinin yada bir partinin tekelinde olamaz…

    • Seçilmediler . Tek adaya atamak denir . Ülkücülük birilerinin sen ülkücüsün demesiyle empoze edilmedi kimseye sen değilsin demesiyle de silinemez. Evet daha az layıktırlar kendileri seçilmemişlerdir çünkü bunun tartışılacak bir tarafı yok . Miras değil delegelerin iradesidir o koltuklar ülkücülük size dedelerinizden miras kalmış belli ki bi siz adamsınız bi siz konarsınız hak etmediğiniz makamlara . Yazık …

  4. Resul Akaya ve arkadaşlarina aynı muameleyi yapanlar kendi başlarına gelince feryat ediyorlar etme bulma dünyası.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM