İsmail Koncuk; kamuda sendikal kirlenme önlenmelidir, prim vermeyin

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sendikal kirlenme ve kamunun kirlenmesine dikkat çekti. Koncuk, kamunun kirletilmesine prim verilmemesi gerektiğini açıkladı.

İsmail Koncuk; kamuda sendikal kirlenme önlenmelidir, prim vermeyin

İsmail Koncuk; kamuda sendikal kirlenme önlenmelidir, prim vermeyin

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk kamudaki son durumu ve sendikal faaliyetleri değerlendirdi. Koncuk, kamunun kirlenmesinde sendika etkisine dikkat çekerek bu durumdan prim elde etmeye çalışanlara destek verilmemesi gerektiğine vurgu yaptı. TES Başkanı Koncuk, kamuda korku ortamı yaratmaya çalışanların ÖCÜ SENDİKA anlayışını hakim kılmaya çalıştıklarını ifade etti.

PARALEL SENDİKAMSI YAPIYA DİKKAT

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kamu personellerinin kendilerine güvenmeleri, inanmaları gerektiğine değinirken, ahlaksız sendikal anlayış içerisinde olanlarla aynı safta yer alınmasının hem kamu çalışanlarına hem de kamuya zarar verdiğine işaret etti. Türk Eğitim-Sen Başkanı ahlaksızlığa prim verilmemesi için korku ortamı yaratanlardan uzak durulması gerektiğini açıkladı. İsmail Koncuk yetkili ya da yetkisiz farketmez Türkiye Kamu-Sen ve bağlı sendikaların ADAM GİBİ SENDİKACILIK yaptığını belirtirken, Türkiye Kamu-Sen’in kamuda daha fazla etkili olması için kendilerinin kamu personellerinin desteğine ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

ADAM GİBİ SENDİKACILIK: TÜRKİYE KAMU-SEN

Paralel sendikamsı yapı olarak eleştirdiği yetkili sendikanın korku ortamı oluşturduğuna vurgu yapan TES Başkanı Koncuk kendilerinin adam gibi sendikacılık yapmaya devam edeceğini açıklarken kamuda korku yaratanlara DUR demek için MEB personelleri başta olmak üzere tüm kamu personellerine çağrıda bulundu. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ahlaksız ve kirli işler içerisinde olanların sendikalarına üye olunmaması gerektiğine dikkat çekerek, üye olanlarında gerçeği görme vakitlerinin geldiğini açıkladı.

KENDİNİZE İNANIN VE GÜVENİN

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk tüm kamu çalışanlarının korkmadan hareket etmeleri için kendilerine güvenmelerinin ve kendilerine inanmalarının önemine değindi. Ergenekon diyenlerin zamanında FETÖ ile beraber yürüdüğünü açıklayan Koncuk, FETÖ ile beraber yürüyenlerin gün gelince FETÖ ile korkuttuklarını belirtti. Yaklaşan referandum öncesi tehditler savurmaya çalışanların sendikacılık yerine referandum pazarlamacısı olduklarını açıklayan Koncuk, bu yapının panik havasından beslendiğini belirtti.

KAMUDA YENİ TUZAKLAR KURUYORLAR

Her dönemde farklı bir kimlik ile insanların karşısına çıkan bu yapılanmanın alıcısının olmasının da üzücü olduğuna işaret eden Koncuk, kirli davranışlar ve yöntemler içerisinde yer alanlara bilerek veya bilmeyerek kamu personelleri tarafından da destek verildiğini vurguladı. Cesaretten uzak paralel sendikamsı yapının kamuda çalışanlara yönelik yeni tuzaklarla varlığını güçlendirmeye çalıştığını ifade eden İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen olarak eksiklerin ve yanlışların yıllardır üzerine gitmekten çekinmediklerini, korkmadıklarını belirtti.

15 MAYIS YETKİLİ SENDİKA BELİRLEME TARİHİ

Türkiye Kamu-Sen Başkanı, 15 Mayıs tarihi ile yetkili sendikanın belirleneceğini açıklarken, kendilerinin yetkili de yetkisiz de olmaları halinde doğru bildikleri, kamu personeli yararına olan mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti. Adam gibi sendikacılığın adresinin Türkiye Kamu-Sen olduğunu açıklayan Koncuk, yetki ile birlikte daha da güçlü bir etki yaratmak için kamu personellerini Türkiye Kamu-Sen çatısı altında üye olmaya davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

    • Kim mi yetkili olacak? Elbette yeteneksiz, liyakatsiz taraftarlarına torpil yapabilme imkanına sahip olan yandaş sendika yetkili olacak. Sonra da hep beraber öğretmenlerin ne kadar faziletli, ne accaip kutsal insanlar olduğunu falan söyleyip kendi kendimizi kandıracağız. 🙂

  1. Bahsettiginiz sendika hangisi kurulmus bir sendikami yoksa yasal olmayan bir sendikami bizler yasal olan bir sendikadan ihrac olduk sayin baskan bizlerden hicbahsetmez oldunuz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM