İsmail Koncuk; kişilerin sendikası fark etmez, mağdurların yanındayız

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk öğretmenlerin, memurların sendikalarına bakmadıklarını kişilerin üye oldukları sendikalara göre yaklaşmadıklarını açıkladı.

İsmail Koncuk; kişilerin sendikası fark etmez, mağdurların yanındayız

İsmail Koncuk; kişilerin sendikası fark etmez, mağdurların yanındayız

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk mağdur olanların yanında olduklarını belirterek kişilerin sendikalı, sendikasız veya farklı sendikalara üye olduklarına bakmadıklarını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Sungurlu’da intihar eden öğretmenin taziyesine katılan ve acılı aileyi ziyaret eden İsmail Koncuk’un taziye sırasında ifadeleri yerel bir gazete tarafından paylaşıldı. Sungurlu’nun Sesi adlı yerel gazete Koncuk’un ziyaretine ve açıklamalarına yer verdi.

SENDİKA FARKETMEZ, MAĞDURUN YANINDAYIZ

Sungurlu Belediye Başkanı, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan, Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın tarafından canına kıyan öğretmen Ergülü Yıldız’ın evine taziye ziyaretinde bulunuldu. 24 Kasım öğretmenler gününde girdiği bunalım sonucunda kendisini asarak intihar eden Ergülü Yıldız öğretmenin taziye evinde acılı ailenin acısını paylaştığını belirten Koncuk; “Müslümanız, insanız, çevremizdeki kişilere yardım etmek görevimiz, komşusu sıkıntı yaşadığında sırtını dönmek bize yakışmaz” ifadelerini kullandı. Mağdur olanlara yardım etmenin vazifeleri olduğunu belirten Koncuk Ergülü öğretmenin canına kıymasından dolayı yaşadıkları üzüntüyü dile getirdi.

AİLESİ BİZE EMANET

Koncuk ailenin bundan sonra Türkiye Kamu-Sen ailesine emanet olduğunu açıkladı. Ergülü Yıldız’ın ailesinin her zaman ve her şartta yanlarında olacaklarını belirten İsmail Koncuk acılı aileye baş sağlığı diledi.

ÖĞRETMENLER İÇİN NOTU

Ergülü Yıldız öğretmenimiz açığa alındıktan belirli bir süre sonra intihar ederek canına kıydı. Kamu personel haber sitelerinde Ergülü Yıldız’ın sendika üyelik durumları ön plana çıkarılmaya çalışılmıştı. Vefat eden bir öğretmenin arkasından o sendikadan bu sendikadan yorumlarının gelmesi tarafımızca hoş karşılanmadı. Ancak bu konuda gelen sorulara da yanıt vermemiz gerekirse vefat eden öğretmenimiz Eğitim Bir-Sen üyesidir. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı da zaten ifadesinde öğretmenlerin sendikasına göre değil mağduriyetine göre hareket ettiklerini vurgulamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

32 yorum

 1. Akıl, mantık, vicdan, adalet, insaf susturulmazsa 15 Temmuz’un millet için milat kabul edilmesi gerektiği sonucu ortaya çıkar. Sayın Koncuk da bir konuşmasında bunu belirtmişti. Aileler zor durumda. Bu haksızlığı hazmetmek mümkün değil. Ümidimiz tükenmedi. Bekliyoruz. İade edileceğimiz günü dört gözle bekliyoruz.

 2. Ben 14 ekimde alınan 2400 ögretmendenim.Benim somut hiçbir bağım yok,ısrarla ulasmaya calismama rağmen kimse sahip çıkmadı.Sanırım bu dönemde masumlara sahip çıkmaktan dahi korkuluyor

 3. Allah razı olsun sayın Koncuk.Allah sizin gibi adaletli kişilerin sayısını arttırsın. Tam umutsuzluğum tavan yapmıştı ki yazıyı okudum.Allah ne muradın varsa versin.

 4. Helal olsun sayın koncuk.İnşallah dönünce sizin sendikanın üyesi olmak istiyorum. Bu sendika gerçek sendika uyduruk değil.

 5. Allah razı olsun sayın başkan.Yapılan bu haksızlıklara karşı tek sizin haykırışlarınızı duyuyor,biraz moral buluyoruz.22 yılımı güneydoğuda terörün içinde geçirmiş,ayrıca pkklıların kurşunuyla akciğeri parçalanmış,ölümden dönmüş ve terör mağduru olarak nisan ayında memleketime gelebilmiş biri olarak artık dayanacak gücümüz kalmadı.Tek suçumuz malum sendikaya bir ara girip çıkmak.Ev kredisi bir taraftan,oturduğumuz evin kirası bir taraftan,iki çocuğum okuyor birisi üniversitede bir taraftan,evin giderleri,kimse işe almıyor,almak ta istemiyor,bir kuruş gelirimiz yok,can sıkıntısı bir taraftan şimdiye kadar eş dost ve akrabalardan aldığımız borçlarla idare ettik.Bundan sonrası artık Allaha kalmış.Buradan yetkililere ve herkese sesleniyorum artık şu süreci hızlandırın lütfen!Yarın geç olabiir.

 6. aktifsenden 2014 kasımda istifa ettim. ülkeme 21 yıldır hizmet verdim. yapılan bu usulsüzlükleri görmez- den gelenler nasıl hesap verecekler.ALLAHa havale ediyorum, DİRLİGİMİZİ bozanları.

 7. Allah raziolsun 12 eylulde de bunlar insanlara sahip ciktilar . her birisi bir dram.sendika yasal bakanlik aidatini veriyor. Devlet vatandadina merhametli olur.
  Hani devlet bsbaydi. herbit magdur butun ailesi sulalesi sizlere dua ediyor.

 8. Sayin başkanim sizde olmasaniz bizimle ilgilenen yok…2015 te aktif eğitim senden istifa etmeme rağmen ihraç edildim.Allah büyük. ..döneceğiz inşallah. ..Dönersem ilk işim Türk eğitim sen sendikasina geçmek olacak.Bizimle ilgilenen tek bu sendika oldu.Allah Koncuktan razı olsun

 9. Bugün sağlık sigortası da bitiyor, genel sağlık sigortası için basvuralim dedik orda da bizler için normal prosedür işlemiyormuş.O da olmadı yani hadi bizi geçtim, Rabbim pahalı ilaçlar kullanmak zorunda olanların, ağır hastalığı olanların yardımcısı olsun.Neden bu suçsuz insanlar bu hale düşurülüyor bilmiyorum.Sayin yetkililer, neden bu kadar eziyet görüyoruz,gerçekten hiç bir art niyeti olmayan bizim gibi masumlar ne yapacak.Gerçekten bu vatana ihanet edenlerle bir tutulmak çok acı

 10. Allah razı olsun İsmail bey,sayın editör ve onlar gibi düşünenlerden. Kim olduğuna bakılmaksızın bu dönemde doğruları dile getirme cesareti gösteren herkesi takdir ediyoruz. İnşallah diğer yetkililerde en kısa zamanda gerçekten bir araştırma yapar ve masum olan kim varsa bir an önce görevlerine dönmelerini sağlarlar. Bir çok insan bilmeyerek veya zorla üye olduğu sendika yüzünden işinden oldu. Duyulmuyor,görünmüyor,bilinmiyor mu? Lütfen yetkililere sesimizi duyurun, bizim sesimiz ohale çarpıp geri dönüyor.

 11. Arkadaşlar ben de ihrac edildim. Sadece sendikaya üye oldum başka bir şey yok. Dönünce ki inşallah döneceğiz buna eminim, hep beraber ismail koncuk beyin yanında yer alalım.

 12. Arkadaşlar ben de ihrac edildim. Sebebini ögrenemedim ama kuru bir sendika üyeliği olduğunu tahmin ediyorum. Dönünce hep beraber ismail beyin sendikasina geçelim.

 13. Keşke Türk eğitim-senli olsaydım Aktif eğitim senli olacagima, yazık bana İsmail beyin mertligini yeni farkettigim icin.Bu sıkıntıların ilk günlerinden beri sürekli bunu söylüyorum .Allah sizden razı olsun.

  • Sayin Başkanım Allah razı olsun.Sendikacilikta “Hilful Fudul”(Erdemliler Cemiyeti) örneğinin sizinle tekrar hayata geçirilmesinin sevincini yaşıyorum. ÖZLENEN SENDİKACİLIK BUDUR.ALLAH RAZI OLSUN.KIYAMET GÜNÜNDE O CEMİYETE ÜYE OLAN (PEYGAMBER SAV)ŞEFAATCİNİZ OLSUN.AMIN.

 14. Sayın başkan allh razi olsun ben 672 ile ihraç edildim aktif senden istifa etmiştim ki sendikalı olmak suc olamaz ama yine de ihraç edildim ne yapalım allah büyüktür bu adaletsizliğin düzeltilmesi için herhalde insanların daha cok intihar etmesini bekliyorlar bu vefat eden öğretmenimiz eğitim bir sen liymis bir de bunlar sadece ktuga makama sahip çıkar bir de çıkara sahip çıkara sayın başkan sendikacılık dersi veriyor burada… Ben de yıllarca bu malum sendikada kaldım allah affetsin beni ama bugün malum sendikada olup sesi çıkmayanlar yarın size ilk tekmeyi de bunlar vurur örnek istemezsiniz herhalde çünkü binlerce örneği var su şu an yaşanıyor tabii görebilene herkes bakar ama herkes göremez…

 15. Allah’ın adaleti varmı ? Var.Mazlumun ahı öteki dünyaya kalmaz.Eşimi meb ihraç etti, banada uzun süredir çalıştığım kurumada hiç bir hakkımı vermeden önüme istifa dilekçesi koydular.Eşimin hiç bir adli soruşturması yok.Az masraf olsun diye sürekli oruç tutuyorum.ilkokula giden oğlum döner istedi avucunda bozuk paralar Anne bunlarla alırmısın diyor.Diyecek hiç bir şeyim yok.Ahhhhhhh
  Ahhhhh ahhhhhhh

 16. hocalarım eşim Prof ve açıkta, hiç üzülme dedim çok şükür alnımız ak, ya suçsuz olduklarını bile bile ihraçlara imza atmak zorunda olsaydın, bende ihracım vicdanım çok rahat, biliyorum ki adalet er geç yerini bulacak ve biz aklanacağız tek suçumuz 1 yıl önce kapattığımız ev kredisi

 17. bu adamda olmasa sendikacılık bitmişti,ben eğitimbirsenliyim.o kadar dilekçe yazdım bir dönüş olmadı ama ismail koncuk a twiterdan sorduğum soruyu tenezül edip cevapladı sağolsun

 18. Allah’a havale ettik. Cevap mutlaka ama mutlaka gelecek. Allah her kuluna en yakındır. İstifa ettiğim sendikadan dolayı ihraç edildim. Bankasya hesabım hiç olmadı. Bylockun ismini yeni duydum. Sabrettim bu şerde var bir hayır dedim. Ama çocuklarımı kırtasiyeye götürürken alayım dediğim her şeye yok baba lazım değil. Babacığım alma bu olmasa da olur deyip üzülmeyeyim diye hiçbir şey almak istememeleri çok zoruma gitti. Allahım günahsız çocuklarıma karşı beni mahcup eden herkesi sana havale ediyorum. Bana kimse acımasın hakkım olanı elimden alanları yüce Rahmana teslim ettim. Biz ne yaptık. Bunları hakkedecek ne yaptık. Bizi kavganıza neden alet ediyorsunuz. Kimsesizlerin kimsesi olan Allahımız var bu yüzden bizden korkun. Biz ondan isteyeceğiz. Unutmayın o bizi yüzüstü bırakmaz. Ey sebepleri yaratan Yüce Rabbim bizi bu zor durumdan kurtar. AMİN…

 19. Sayın Editor yeni KHK lar var mi acaba. Canikli en son khklat demişti. Düşünceniz ne. Paylaşır misiniz

 20. Cenɑp Şehɑbeddin; Genellikle dɑyɑk ɑtɑnɑ kızɑr, dɑyɑk yiyene ɑcırız. Bu ikisinden birinin yerinde olsɑydık, ɑcɑbɑ hɑngisini kɑbul ederdik.

 21. Ne zamanki insanlar bencil yaklaşımlardan sayılırsa o zaman belki mağduriyet algılanır. Suna istediğin kadar sucum yok de. Suç kriterini belirleyen hukuk olmadıktan sonra…

 22. Magduriyete muhatap yok. Bilerek görmezlikten geliniyor. Yasanan mağduriyeti Toplum konuşmuyor, görmüyor, duymuyor. Seni tanıdığı halde insanlar; Bana dokunmayan yıla bin yıl yaşasın diyor. Böyle adalet olmaz

 23. Allahına kurban başkan. Adam gibi adam. Her devrin adamı değil her devirde adam. Bizde Memur Sen liyiz ama sendikamdan 4 aydır açıkta bekliyorum 1 gram destek görmedim. Buradan bütün Memur Senlilere sesleniyorum. Zor durumda olmayabilirsiniz ama şunu bilin ki yarın dara düştüğünüzde bu sendika sizin yanınızda olmayacak. 4 aydır kendi sendikamdan çok Kamu Sen den destek aldım. Allah onlardan razı olsun. İsmail Koncuk diye yazılır ADAM diye okunur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM