İsmail Koncuk; MEB çifte standart uyguluyor, kamuda vicdanlar rahatsız

İsmail Koncuk meslekten ihraç edilmiş ve halen açıkta bekleyen öğretmenlerin durumunu değerlendirdi. Koncuk aynı zamanda 2 Aralık günü göreve iade edilen öğretmenler hakkında da açıklamalarda bulundu.

İsmail Koncuk; MEB çifte standart uyguluyor, kamuda vicdanlar rahatsız

İsmail Koncuk; MEB çifte standart uyguluyor, kamuda vicdanlar rahatsız

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 3592 öğretmenin göreve iade edildiğini açıkladı. Koncuk açıklamasında MEB’in vermiş olduğu kararlarda çifte standart uygulandığını belirtti ve eleştirilerde bulundu. Göreve iade edilenlerin sendikal eylemler kapsamında açığa alınan öğretmenler olduğunu belirten Koncuk, açıkta bekleyen binlerce öğretmenin daha olduğunu vurguladı.

5 BİN KİŞİ AÇIKTA, BİNLERCE İHRAÇ VAR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açıkta bekleyen MEB personeli sayısının 5 bin olduğunu belirtti. Koncuk açıklamasında halen MEB’de açıkta bekleyen 5000 öğretmen olduğunu, ayrıca meslekten ihraç edilen öğretmenlerin durumu hakkında da yetkililerden açıklama olmadığına değindi.

KAMU VİCDANI RAHATSIZ

İsmail Koncuk açığa alınan, ihraç edilen, göreve iade edilenlerin durumları göz önüne alındığında bu uygulamaların kamuda vicdani rahatsızlığı arttırdığını belirtti. Kamuda göreve iade edilen kamu personeli sayısının 19 bin 600 olduğunu belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, mülki idare amirleri tarafından (Kaymakamlar, Valiler) ve rektörlükler tarafından açığa alınanların durumlarının ise belirsiz olduğunu açıkladı.

KAOS VAR, NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

Koncuk, Başbakanlık’ın yaşananlara müdahale ederek düzensizliği ortadan kaldırması gerektiğini belirtti. Ancak oluşan kaosun Başbakanlık tarafından da izlendiğini belirten Koncuk, oluşan bu durumların ne zamana kadar süreceğini kimsenin bilmediğini ifade etti. Yaşanılan bu kaostan çıkmanın bu kriterlerle mümkün olmadığını belirten Koncuk, siyasi olarak miladın 17-25 Aralık olabileceğini belirtti.

FETÖ MASKESİ 15 TEMMUZ TARİHİNDE DÜŞTÜ

Siyasi olarak FETÖ’nün miladının 17/25 Aralık olabileceğini belirten Koncuk, FETÖ’nün maskesinin düştüğü tarihin ise 15 Temmuz gecesi olduğunu açıkladı. Milletin FETÖ miladı olarak 15 Temmuz tarihi olduğuna dikkat çeken Koncuk, siyasi olarak FETÖ’nün gerçek yüzünün 17/25 Aralık tarihinde görülmesine rağmen milletin ve kamu çalışanlarının bunu görmesinin imkanı olmadığına vurgu yaptı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

65 yorum

 1. Eğitim sen lileri atmaya kimsenin gücü yetmedi ben Türk eğitim-sen liydim ihraç oldum Sayın koncuk trübünlere oynuyor dava açmak için sendika avukatına gittiğimde hocam özür dileriz genel merkez ihraç edilenler artık bizim üyemiz değil dedi bu olay kayseri de yaşandı hadi çıksın Sayın koncuk yalanlasın eğitim senin ihraç olan üyelerine her ay 2000 TL yardım yaptığını biliyor muydunuz 15 yılını Türk eğitim-sen de geçirdim ve bana sahip bile çıkmadı

 2. Sayın editörüm. Şimdiye kadar yazdığım her yorumda size teşekkürlerimi eksik etmedim. Yine size teşekkür ederek başlıyorum yazıma. Tek kriterlerin döneceğine dair düşünceleriniz devam ediyor mu? Tekrar paylaşırsanız sevinirim. Çünkü bu tür haberleriniz yüreğimize su serpiyor. Simdiden yorumunuz için tekrar teşekkür ederim. Allah’a emanet olun.

  • ByLock kriteri hariç bu yapılanma ile bağlantısı olmayan herkesin gerek sendika gerek Bank Asya ihraçlarının döneceğini ama bu sürecin mücadele gerektiren sancılı bir süreç olacağını düşünüyoruz.

   • Sayın editörüm, yine incelik yapıp cevap yazmışsınız, sağolun. Yalnız cümlenizi “düşünüyoruz” diye bitirmişsiniz. Bu ifadeden, düşüncenizin aksi de olabilir gibi bir anlam çıkardım. Yani bir ihtimal sözkonusu. Önceki ifadelerinizde kesinlik vardı. Yanlış anladıysam, yanlışımı düzeltirseniz sevinirim. Saygılarımla…

    • Endişenizi, kaygınızı çok iyi anlıyorum. Sadece yorumlardan değil e posta adresinden günde onlar mesaj alıyoruz. Tek tek okunuyor. Nasıl diyelim ne diyelim derken o kadar dikkatli özenli sözcükler seçmeye çalışıyoruz ki. Umut olsun, bu umut bu kargaşada kişinin kaybolup gitmesini engellesin. Aslında kilitlenip kalıyoruz bizlerde. Araştırmalarımız görüşmelerimiz gelen bilgiler arasında azcık bir kırıntı yakaladığımızda suçsuz arkadaşlar için seviniyoruz. O yüzden burada hiçbir ifademizi kesin evet ya da kesin hayır olarak kullanmaktan kaçınıyoruz.

     • Hassasiyetiniz için çok teşekkür ederim Sayın editör. ..Allah razı olsun. Rabbim böyle bir zamanda masum mağdur insanların sesini duyurdugunuz için size iki cihan mutluluğu versin inşallah….Haftanın iki günü umutlu iki günü umutsuz bedbaht geziyorum..Piskolojik olarak bitmiş durumdayım. ..Mesleğime aşıktım resmen. ..Tam gün olan okulumdan çoğu zaman idarecilerle çıkardım.Çalışmalarımı kendi zümrelerim hatta alt sınıf arkadaşlarim bile isterdi. Öğrencilerimi vazifemi çok özledim…Inanin ağlamadığım gün yok. ..Hâlâ velilerimle görüşüyorum…Ben VATANINA , MILLETINE, VAZİFESİNE AŞIK BİR ÖĞRETMENIM…Tek kriter sadece sendikadan ihraç oldum…Eşim de sendika ve 2013 ten beri bir kuruş olmayan kapatılması unutulmuş bir hesaptan ihraç. ..Başka hiçbirşey yok. Ne talimatla para yatırma ne bylok…Anlamıyorum, dayanamıyorum …inşallah tez zamanda Vazifemin başına dönerim….INŞALLAH bakanlıklarda ki komisyonlar çalışıyordur.inşallah en başında dillendirdikleri gibi gri memurluk gibi birsey vb. Çok teşekkür ederim Sayın İsmail Koncuk lütfen sesimizi duyurmaya masumlarin hakkını savunmaya devam edin. Allahım adaletini geciktirme ne olur

 3. Ben bu süreçte bir İsmail Koncuk’u bir de Kılıçdaoğlu’nu unutmayacağım. Herkesin dilsiz şeytana döndüğü bu zamanda biz mağdurların sesi olup hakkı savunmasını bildiler. Yiğitlik gösterdiler. Onlara teşekkür ediyorum. Evet bu çifte standartı biz hep batılılara atfederdik ama şimdi her yerde. Nerdesin adalet? Nerdesin hukuk? diyesimiz geliyor. Ama umuyorum ki bu yapılan bir yanlıştan öte saçmalıktır ve eninde sonunda anlaşılıp bundan dönülecektir. Umudumu koruyorum.

 4. Vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan ölüme gidebilecek olan ben, devletine ve bayrağına zarar verecek en ufak bir oluşumun içerisinde asla bulunamayacak olan ben, fetöcü olmamış ve asla olamayacak olan ben, her namazından sonra idarecilerinin başarısı için dua eden ben, her gün güvenlik güçlerimizin korunması ve muvaffakiyeti için fetih suresini okuyan ben, gece namazlarında ülkemizin aleyhine düzen kuranların kendi tuzaklarına düşmeleri için dua eden ben, öğretmen arkadaşının ısrarlı ricalarını kıramayarak yerini dahi bilmediği bir sendikaya üye olmuşluğu (sonradan istifa etmiştim) nedeniyle çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen, yetkililerinin kendisi gibi vatanseverleri tespit edip görevine iade etmesini, hiç rüyalarından çıkmayan öğrencilerine kavuşmayı dört gözle bekleyen ben. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Herkese selam ve sevgiler.

 5. ismail koncuğa teşekkürler. kılıçtaroğlu da adana mitinginde açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenlerin itibarlarını iade edeceklerini söyledi.

 6. Arkadaslar ihraclar ve aciga almalar konusunda il il farkliliklar oldugunu gordum. acaba okullardan alinan gorus yazilari bunlarda etkili mi? Bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim.

 7. Sayin editor fetö diye aciga alinan ogretmenlerin iadesi yonunde bilginiz var mi? 4 aydan fazla acikta bekleyenler var.

 8. Bir yarayı dile getirmekte fayda var.ihraç olan insanları markete kasiyer olarak bile almıyorlar.Bırak kasiyerliği tarlada bile çalıştırmıyorlar.Tarla sahipleri bile şikayet edilmekten korkuyor.Bu insanlar açlığa mahkum ediliyor.Halepteki çocuklar için üzülüp ağlıyoruz benim çocuklarımın da o çocuklardan farkı yok.Her gün ağlıyorlar biz ne yiyeceğiz Bizim halimiz ne olacak diye…Parmakla gösterilen ahlakta insanlardık.Allaha çok şükürki hala öyleyiz vicdanen okadar rahatımki zerre kadar suçum yok. zulme uğrayan mazlumlardanım .içimiz yandı Hayatımda hiç kimseye beddua etmedim çocuklarımı ağlatmaya hiç kimsenin hakkı yok.Sebep olanları Allaha havale ediyorum

 9. Allah razı olsun Sayın editör ve Sayın sendika başkanı İsmail Bey gibi düşünenlerden. Öyle bir hale geldik ki sanki darbeyi yapan biz öğretmenler gösterilmekte pazarda meyve sebze bile sattırmayacak duruma getirilmektedir. Bu durum içimizde derin yaralar açılmasına, aileler arasında travmalar yaşanmasına neden olmakta.( 5 yaşında anaokuluna giden kızıma dedesi 2 tl vermiş kumbarasına atması için, asansörde çıkarken bana uzattı baba bu parayı sen al, senin daha çok ihtiyacın var. Baba oyuncaklarımı satsam para verirler mi? demesi o çocuğun dünyasında nasıl bir iz bırakacağını varın siz düşünün. Kızımı ve ailemi bu hale düşmesinin TEK NEDENİ 2012 3 – 5 aylığına ısrar üzerine sendikaya üye olmak onun dışında herhangi bir suçum yok) Ben ve benim gibi durumda ihraç olan tüm arkadaşların vatanımıza zerre kadar ihanetin söz konusu bile olmadığını düşünüyorum. Olan varsa cezasını sonuna kadar çeksin ki bir daha bu vatana, bayrağa ihanetin i’si aklından dahi geçmesin.

 10. Allah razı olsun İsmail bey ve öğretmenleriçin sitesinden ihraçlarla alakalı bizleri bir tek siz savunuyorsunuz.2015 kasım ayında istifa ettiğim sendikadan ihraç oldum.İnsanların ekmeğiyle oynamanın bu kadar kolay olduğunu hiç düşünemiyordum.Adalet desen yok kul hakkı desen dikkat eden yok.İmanımız gereği Allah büyük ,Rabbim daha zor imtahanlara sevk etmesin bizi (eşimle çocuklarımla ailemle ) diye sabırla dua ediyorum.

 11. Sayin editor lutfen sorumu cevaplarsaniz sevinirim. 2013-2014 tarihleri arasinda bir yil sendika uyeligi dolmayan ve baska hic birseyi olmayan kisiler su an acikta bekliyorlar. Bunlarin akibeti ile ilgili bir bilginiz varmi. ben de onlardan biriyim ve odemem gereken kredim var. lutfen bilginiz varsa cevap verin

   • Ben 2014 eylülde istifa ettim.Toplam altı ay on gün üyelik.Birde 5 yıldır bankasya kredi kartı kullanıyordum.Ama ilk khk ihraç başka ilde olsaydım şu an açıkta olacaktım.

 12. PKK lılar iade edildi;canını ve malını feda edecek kadar bu ülkeye aşık yüzbinlerce memur ise eften püften sebeplerle ihraç edildi.Mizanda bu yöneticiler sakın bana mağdur edebiyatı yapmasın.

  • Sayin hocam , PKK’lı olup olmadığı konusuna yargı ve soruşturma sonucu karar verilsin bence.Belkide masum dur. Bilemeyiz.sonucta adalet herkes için olmalı.

 13. Allahın Selamı üzerimize olsun. Masumların ve mazlumlarin gayretleri ve sizin bu gayrete verdiğiniz destekler inşallah Kaderin hakkımızdaki hukmune fetva verecek ve masumlar iade olacaklar.Devletimiz inşallah Hakkımızı iade edecek.Rabbim masum ve mazlumlarin haklarını muhafaza etsin.Hasbunallahi ve Ni’mel Vekil.

 14. Bir Ceyhan lı olarak sizinle gurur duyuyorum.Haksızlık karşısında susmadığınız için teşekkürler.

 15. Editör um eğitim-sen liler Ak parti Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu da destek verdi.Bu çifte standart ne zaman bitecek bekliyoruz. Allah ım yardım etsin bana ve benim gibilere

 16. Teşekkürler sayın başkan herkesin dsiz şeytan seviyesine yükseldiği??? bu zamanda hakkı doğruyu adaleti söylediğiniz için… Inşallah bu günlerde geçecek buradan bütün meslektaşlarıma kolaylıklar diliyorum ne yapalım sabır ve duadan başka bir gücümüz yok rabbim her şeyi görüyor biliyor insallah rabbim hepimize dayanma gücü versin beni rahatsız eden çift e standart yapılması ben ve benim gibi binlerce insan bir gecede vatan haini ilan edip sorgusuz sualsiz ihraç edildi. Suçumuz bile söylenmedi en yakınımızdakiler bile şüphe etti benden bu insana çok dokunuyor ben asla devletine milletime memleketime hainlik edemem ben istesem de terörist olamam rabbim göstermesin bunları… insallah karar verenler de görür… beni hiç maaş vermeden bayrağın dalgalandığı herhangi bir yere göndersinler vazifemi yine hakkiyla yapmaya çalışırım ama bu haksızlığı yapmasınlar ben para değil itibar; acıma, af değil adalet istiyorum saygilarimla…

 17. İstifa ettiğim sendikadan ihrac olmamalıydı. İademi bekleyeceğim. Bugün olmaz ise yarın adalet mutlaka gelicek

 18. kurbanlık koyunlar mal pazarında melul melul bekler ya…hah işte öyle, 14 ekimden beri bekliyorum.Wallahi bulaştığım geçerli kriterim yok…zulüm zulüm zulümmmm

 19. Sn Koncuka ve öğretmenlericin sitesine teşekkür ederiz.Allah razı olsun mağdurların sesi olduğu için.Bu günler elbet geçecek bir gün adalet muhakkak yerini bulacak ve bizler kimlerin bize sahip çıktığını,kimöerin bize sırt çevirdiğini,kimlerin bizi hain ilan ettiğini unutmayacağız.

 20. Rabbim Razı olsun sizden, sizde olmasanız kimsenin umrunda değiliz. Emin olun evimiz, yüreğimiz yangın yeri. Rabbim kimseye taşıyamiyacagi yükü yuklemez. Rabbim kolay etsin imtihanimizi, unutmayın ki adaletsizlikte yapanlarin imtihanı. Temmuz 2014 ayrildim sendikadan. Sonuç ihraç, sendikadan ayrılmak bu zalimler le olmamak değilmi? Fetö zalimlerine tepki koymak degilmi? Sayın İsmail hocam, içiniz rahat olsun. Çok haksızlığa ugrayanlar var. Rabbim tekrar razı olsun sizden,işlerinizi kolaylastirsin. .

 21. Allah tez zamanda Allah katında Masumları muhafaza etsin.Haklarında hayırlı kararlar verilsin.Masum muzdarların kırık ve huzunlu kalplerle ızdirari lisanla arşı alaya çıkan duaları inşallah devletin ve milletin ittihadına olur.Adalet geçikmemeli.İbadet tabanında olan ve bulunduğu kurumda birçok baskılar ve mobinglere maruz kalıp sendika gazete dergi banka ve hatta bylock gibi tuzaklara takılan insanlar var.Adam asistan hicalari ne derse o oluyor. Adamin maklesini yayinlatmiyorlar belkide.Kurumlara ücer beser adet zaman gazetesi aliniyor kurum calisanlari abone yapiliyordu.Bunlar nasıl ayrılacak.15 Temmuz bu noktada onemli.Ben şehit ogluyum.O gece abdest alip helalleserek ciktim.Adini bile duymadigim bir programdan aciga alindim.Hattımı kullanan kişiyle konustum. ağustos 2014 te playstorden tamamen iradesi dışında bir kişi tarafindan watsap gibi bir uygulama denerek indirilmiş ve hic kullanmadan ve mesaj alip atmadan cok kisa surede kaldırmış.15 temmuzdan sonrada bu programla ilgili haberler cikinca kendisi bizzat savcıliga gidip telefonunu teslim etmiş ve bildiği herşeyi devletine sadakatle anlatmış.Beni bakanlik açıga aldı hattımı kullananida valilik açığa aldı.Aynı telefon hattından iki kişi açıktayiz.Ben mahkeme belgelerini gonderdim 45 gündür ses yok. İnsallah devletimiz hak üzere çıkar yol bulur.Maide suresi 8.ayet adaletimizin temeli olsun.Bir zümreye olan ofke masum insanlara haksızlık yaptırmasın.Siyaset HAKKA hizmet etmeli.Sayin başkanım sizi takdirle takip ediyorum.

 22. Teşekkürler İsmail Koncuk ve öğretmenleriçin ekibi.Etraf haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlarla doluyken mağdurların sesi olduğunuz için..

 23. Allah razi olsun yeni doğum yaptim bebegime bakip bakip ağliyorum biz bunu haketmedik eşim benim tanidiğim en dürüst insanlardan birisi okul da da herkes bunu söylüyor nasil böyle bir suçlamayla karşilaştik vatanini milletini bukadar seven insanlariz biz ben ve eşim yillardir her namazdan sonra vatanimiz milletimiz için dua ederiz askerlerimize polisimize tüm milletimize dua ederiz düşmanlarin oyunu bozulsun diye dua ederiz aynen bu ifadeleri çocukluğumdan beri kullanirim ama nasil biz vatan haini oluruz Allahim kafayi yemek üzereyim 3gündür eşim rüyalarinda kendini okulda görüyormuş sabah hatirlayinca ağlayarak uyaniyor biz kime ne yaptik anlamiyorum bu şekilde ne kadar dayaniriz knuda bilmiyorum

  • Allah çocuğunuza ve ailenize bundan sonra huzurlu afiyetli günler nasip etsin.Bunlar düzelecek Allah sağlıkla,eşinle,çocuğunla imtihan etmesin.Khk Giden khk döner.
   Benim eşimde ihraç sendikadan 2014 te istifa etmişti.Ben özel bir kreşte çalışıyordum benide işten çıkardılar.
   Müdür hocam ben sizede eşinizede kefilim ama kurunun yanında yaşta yanıyor dedi,birdahaki yıl yine birlikte çalışırız ama bu yıl olmaz.Başka bir ilçede mebe ücretli öğretmenliğe başvurdum çıktı şube müdürüne eşim ihraç dediğimde hocam ben sizi başlatamam başım belaya girer dedi.Bu yapılan haksızlık deyince hocam hakkınızı helel edin benimde çoluk çocuğum var dedi.
   Ben eve dönerken sadece ###### AHHHH ###### dedim

   • Bende öyle yapıyorum ah ediyorum, kapanmış krediden ihraç oldum eşim açıkta, Allah büyük diyorum ama son 2 gündür çok ağlıyorum çoluk çocuğum perişan, inş sonu selamet olur

 24. Ismail bey şu anda sizin sözünüz gecer.. şu gunlerde. Sendika ve bankayi kriterden çıkarttirabilirsiniz. Allah rızası için bunu yaptirabilirsiniz. Ü mitle bekliyoruz.

 25. 33 yaşındayım hayatımda hiç bir şekilde ceza almadım. Devlete karşı hiç bir mitinge katilmadim. İki sene önce istifa ettiğim bir sendikadan dolayı dort aydır açıkta bekliyorum. Öğrencilerime devletin milletin malina zarar vermemeyi anlattım. Hiç bir sorgu hiç bir sual yok. Geri döneceğim umudum da kalmadı. Katil devlet diyenler işlerinin basinda. Çünkü sendikaları onlara sahip çıkıyor. Biz gibi sendikasizlar ne yapsın. Bizi kim savunacak diyorum içimden bir ses Allah diyor.

  • Öyle düşünmeyin hocam ben ev kredisinden ihraç oldum ama geri dönmek için umut değil, Allah’ın izniyle eminim çünkü ben birşey yapmadım, aksine önce vatan dedim

 26. Ismail Koncuk Bey Allah sizden ve ogretmenlericin. den razi olsun. Magdurlarin masumlarin sesi oluyorsunuz insallah diger haber siteleri ve yetkililerde sizler gibi duyarli ve vicdan sahibi olurlar

 27. İsmail Beye teşekkürler.Böyle haberlerle konuyu gündemde tutmaya çalışan öğretmenlerıcın sitesine çok ama çok teşekkürler.Gerçekten bizlerin sesi oldular sağolun sayın editör.İhraçlarda dönüşler olacaksa bunda pay sahibi olacağınızı düşünüyorum.Görülüyorki İhraçlarda dönüşlerde çok cimri davranılıyor çünkü asıl niyet fetö temizliğiydi.Diğer gruplar sadece göstermelikti ki onlarda geri döndüler.Sen fetöcümüsün değilmisin önemli değil senin ihracın temizlik.Adalet bu kadar işte.Allah büyük bakmışız ki bir sabah ismimiz iade KHK sında.Devletten yetkililerinden bekliyor ve istiyorum.

 28. Devleti bir kez bile protesto etmedim. Katil devlet değil canım devletim diye bağırdım. Ölmek gerekirse uğrunda ölürüm diye yemin ettim. Keşke Eğitim Sen li olsaymışım. Sahip çıkanımız olurdu.

 29. Sayın başkanım Allah seni bahtiyar eylesin. Eğitimsenin yürüttüğü çalışmaları bizim için sizden bekliyoruz. İnşallah sizden müjdeli haberler bekliyoruz.

  • Sayin Başkanım,sizden Allahaısmarladık razı olsun.Egitim sen üyelerine sahip çıktı. Büyük ölçüde başarılı oldu.Biz ise yasal olan başka bir sendikadan dolayı (Anayasa 51 ) istifa etmemiz rağmen ihraç olduk.Bize sahip çıkacak Allah ve sizin gibi vicdan sahibi olanlardan başka kimse yok.sendikacilik nedir ? Sendikanız gösterdi. Devamını bekliyoruz. Benim çocuklarımın soğuktan hasta olmasına sebep olanları Allahaısmarladık havale ediyorum.Bu nasıl Adalettir?İMTİYAZ DEĞİL – ADALET İSTİYORUM.

 30. Yanıyor. Evler yanıyor. Yürekler yanıyor. Bu kriterlerle ekmek parası elinden alınan insanların hayatları yanıyor. Kimseden merhamet beklemiyoruz. Adalet istiyoruz. Bu kriterler adil değil. Hak yeniyor. Vebal alınıyor. Ailelerin bağrı yanıyor. Kriterler tekrar gözden geçirilmeli. Sonra belirlenen adil kriterler doğrultusunda vatana ihanet eden tesbit edilmeli. Yoksa belirlenen bu kriterler binlerce ocağı çökertecek. Vakit geç olmadan vicdanlar ve akıllar sağduyular devreye girmeli.

 31. Bu arada sayın Koncuk adalet timsali duyarlılığına hayran kaldım. En içten tebriklerini sunarım. Vatana ve millete çok güzel işler yapacağına inancımı pekiştirdi.Allah yolunu açık etsin

 32. Devlet yetkilileri de 15 temmuzdan sonra toplumdan af dilediğine göre, devlet vatandaştan istihbari olarak her konuda üstün olduğuna göre, bence de 15 temmuz milad olmalı. Toplumun vicdani rahatsız

  • Kesinlikle milat: 15 Temmuz olmalı… bu tarihe kadar hukuken FETÖ yok! Mahkeme kararı gerekiyor çünkü… Siyaseten ve şifahen söylemler elbette var! İhraçların en büyük handikabı da bu siyasi değerlendirme !!! KHK.da ne diyor: “iltisakı,üyeliği,irtibati…DEĞERLENDİRİLEN” ifadesi somut delile ihtiyaç duymadan İDARİ olarak ihracımıza zemin hazırladı! Yoksa hukuken(CEZA HUKUKU) ceza veremezler!!! + sn.cumhurbaşkanımız o gece eniştesinden öğreniyor silahlı kalkışmayı + FETÖ.nün emekli maaşı ne zaman kesildi!!!

 33. sayin editor Son haberlerle umudum kirildi. egitimseni takdir ediyorum uyelerine sahip cikti korudu kolladi helal olsun onlara. bizim arkamizda kimsemiz yokki sahip ciksin.benim sendikayla isim yokken hatta sendikaya karsi biri iken sahte imzayla uye yapmislar anlayincada istifa ettim ama suclu terorist ilan edildim. hakkimla alinterimle ogrt. oldum. hakkimi helal etmiyorum Bana cocuklarima yasattiklarinin aynisini yasamadan olmesinler Allah buyuk.

  • Hocam umudunuz kırılmasın burası Türkiye gece 12 de 28 bin kişiyi ihraç ettiği gib,ohalin son günlerinde fetö affı ! ile geri alır.Bu günlerde gelir geçer.
   ############ Ama biz af değil iadeyi itibar istiyoruz##########

   • Bizede MHP sahip çıksın istiyoruz ama sayın Bahçeli herkesten daha hiddetli, hiç dinlemiyor bile, Ama sayın Koncuktan Allah razı olsun, kimsesizlerin kimsesi oldu, acaba sayın Koncuk, Bahçeli ile bu konuyu hiç konuştu mu? Çok merak ediyorum

    • Sayin editor ihraclarin yuzde 80 i belki daha fazlasi da mhp ye ve ak partiye oy verdi. Ama onlar bizi dinlemeden isten atti. Ekmek bile alamiyoruz evimiz3. Bu duruma soktular bizi. Allah buyuk ben hakkimi helal etmiyorum.

 34. Allah bu adamdan razı olsun iki cihanda muvaffak etsin.Aman bişey söylersek bizide ihraç ederler diye nefes almayanların zamanında bunları söylüyor.
  #####Artık ihraçlar için birşey yapılsın darbeye fiili katılan,darbe planı yapanlar,15 temmuzdan sonra bunlarla yan yana bile yürüyenler cezalandırılsın.
  AMA DARBEDEN HABERI OLMAYAN GARIBAN ÖĞRETMEN,POLIS,MEMUR CEZASI VARSA HAPSE GIRSIN YOKSA GÖREVE IADE EDILSIN
  BEN ANLAYAMADIM BUNLAR SUÇLUMU DEĞILMI ?

 35. Bütün Eğitim Sen üyeleri iade edildi bizler feto dan ihraç edildik. Gerekçe ikisinde de aynı Sendika. Üstelik ben dahil bircok kisi istifa etmış oldugumuz halde Sendikadan dolayı ihraç edildik nasıl iştir anlamadim ALLAH tan hayırlısı ama gerçekten çifte standart ve adaletsizlik.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM