İsmail Koncuk; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini halen yapmadı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığının halen diplomaya bağlı alan değişikliği için adım atmadığını hatırlatan Koncuk, İsmet Yılmaz’ın gerekli talimatı vermesi gerektiğini vurguladı.

İsmail Koncuk; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini halen yapmadı

İsmail Koncuk; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini halen yapmadı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılı diplomaya bağlı alan değişikliği atama duyurusu halen yapılmadı. Geçtiğimiz haftalarda diplomaya bağlı alan değişikliği için MEB’in hazırlıklara başladığını belirten İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından bu konuda yeni bir açıklama yaptı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı yaptığı açıklamada MEB’in alan değişikliğine sıcak baktığını belirtirken buna rağmen halen bir açıklama yapılmadığına değindi.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMALIDIR

Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk diplomaya bağlı alan değişikliğinin yılan hikayesine döndüğünü ifade ederek, Türk Eğitim-Sen olarak diplomaya bağlı alan değişikliğin her yıl belirli kontenjanlar dahilinde yapılması gerektiğini savunduklarını belirtti. Her yıl yapılacak alan değişikliğinin bu sayede talepleri en aza indireceğini de vurgulayan Koncuk, alan değişikliği konusunda yaptıkları açıklamalar ve başvurular ile gerekli yolu MEB’e de gösterdiklerini belirtti.

RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ

Bakanlığın diplomaya bağlı alan değişikliği konusuna sıcak bakmasına rağmen bugüne kadar neden bir resmi açıklama yapılmadığının altını çizen İsmail Koncuk, alan değişikliği konusunda yapılması gerekenlerin çok zor olmadığını ifade etti. MEB’de yaşanan isteksizliğin nedenini bulmak gerektiğini belirten Koncuk mesele gerçekten problemi çözmekse alan değişikliğinin en kısa sürede yapılması gerektiğini vurguladı.

İSMET YILMAZ TALİMAT VERMELİDİR

MEB’in 2017 yılı diplomaya bağlı alan değişikliği duyurusu ve diğer işlemler için gerekli açıklamayı yapması gerektiğini ifade eden İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın alan değişikliği konusunda net bit talimat vermesi gerektiğini belirtti. Alan değişikliği konusunda taleplere göz yummanın mümkün olmadığını, bunun artık çözülmesi gerektiğini açıklayan Koncuk, alan değişikliği konusunda MEB’in son noktaya geldiğini ancak adım atılmadığını, diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda engel olanların kim olduğunun cevabının verilmesi gerektiğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM