İsmail Koncuk; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini yapmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı’na diplomaya bağlı alan değişikliği hususunda İsmail Koncuk’tan çağrı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, MEB’in alan değişikliğini yapması gerektiğini belirtti.

İsmail Koncuk; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini yapmalıdır

İsmail Koncuk; MEB diplomaya bağlı alan değişikliğini yapmalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda açıklama yaptı. 2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması beklenen alan değişikliğinin yapılmadığının altını çizen Koncuk, MEB’in alan değişikliği hususunda ne yaptığını bilmediğini açıkladı.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMALIDIR

Twitter hesabından açıklamalar yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEB personellerinin taleplerine kulak tıkandığını vurguladı. Diplomaya bağlı alan değişikliği, ikinci il dışı atama, il içi özür grubu mağduriyetleri hususunda MEB’in talepleri yerine getirmesi gerektiğini belirten İsmail Koncuk bilhassa alan değişikliğinin uygulanmasını istedi.

İLK ATAMADA YAŞ SINIRI MAĞDURİYETİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk atamada 40 yaş sınırının kaldırıldığını, bu sınırlamanın kaldırılmasından sonra 40 yaş üstü 129 öğretmen atandığını açıklayan İsmail Koncuk, yargı tarafından ise bu kararın bozulduğunu ve 129 öğretmenin atamasının iptal edilmesi ile karşı karşıya kalındığını ifade etti. Yönetmelik değişikliği sonucu atanan bu öğretmenlerin atamalarının iptal edilmesinin adil olmayacağını vurgulayan Koncuk, bu konu ile ilgili görüştüğü MEB üst düzey yetkililerinin de soruna çözüm bulmaya çalıştıklarını kendisine söylediğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığının 129 öğretmenin durumu ile ilgili çözüm bulacağına inandığını açıklayan Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve ilgili MEB bürokratlarının konuyu takip ettiklerini bildiğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığının İl Milli Eğitim Müdürleri il bu sene yaptığı toplantının Bitlis’in Ahlat ilçesinde gerçekleştirilmesini de takdir ettiğini söyleyen İsmail Koncuk “MEB’in bu yıl il milli eğitim müdürleri toplantısını, Türk’ün Anadolu’ya giriş kapısı Ahlat’ta yapması takdire şayandır. Kutluyorum” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM