İsmail Koncuk; MEB sözleşmeli öğretmenlerin beklentilerini karşılamalı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin özür grubundan yer değiştiremesinden dolayı oluşan mağduriyete değindi.

İsmail Koncuk; MEB sözleşmeli öğretmenlerin beklentilerini karşılamalı

İsmail Koncuk; MEB sözleşmeli öğretmenlerin beklentilerini karşılamalı

Sözleşmeli öğretmenler eş durumuna bağlı özür grubu ataması başvurusunda bulunamıyorlar. Bundan dolayı da evli olan ya da evlenecek olan öğretmenler eş durumu tayini isteyemeyeceklerinden dolayı mağdur duruma düşüyorlar. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sık sık dile getirdiği sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu mağduriyetine tekrar değindi ve Milli Eğitim Bakanlığı’na seslendi.

İSMAİL KONCUK; BEKLENTİLER KARŞILANMALIDIR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayı hatırlattı. Koncuk, mağdur olan ve yer değiştiremeyen öğretmenler adına adım atan MEB’in sözleşmeli öğretmenlerin beklentilerini de karşılaması gerektiğini vurguladı. 30 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan basın açıklamasında sözleşmeli öğretmenlere yer verilmemesini değerlendiren Koncuk, sözleşmeli öğretmenlerin umutla beklenti içerisinde olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi ve beklentilerin karşılanması gerektiğini ifade etti..

HAYIRLI BİR İŞE ZARAR VERİLMEMELİDİR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 5 Eylül salı günü değerlendirme, 8-12 Eylül tarihlerinde ise başvuruların alınacağının anlaşıldığını belirten İsmail Koncuk, yapılan açıklama doğrultusunda isteğe bağlı 2. İl dışı, 2. il içi, il dışı özür tayinlerinin mutlaka uygulanması gerektiğini aksi durumların yapılan açıklamaya ters olacağını ifade etti. İl içi özür grubu mağdurların endişeli olduğunu da vurgulayan Koncuk, MEB tarafından yayınlanan yazıdan kaynaklı bu durumun düzeltilmesi gerektiğini belirtti. Açıklamaya ters bir değerlendirmenin Milli Eğitim Bakanlığını zor bir durumda bırakacağının altını çizen İsmail Koncuk öğretmenler adına oluşan memnuniyet sürecinin zedeleneceğine işaret etti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklamalar;

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM