İsmail Koncuk; MEB’e hatırlatalım ikinci il dışı atama için takvim daralıyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ikinci il dışı atama için Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu ve öğretmenlerin taleplerini hatırlattı.

İsmail Koncuk; MEB’e hatırlatalım ikinci il dışı atama için takvim daralıyor

İsmail Koncuk; MEB’e hatırlatalım ikinci il dışı atama için takvim daralıyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ogretmenlericin.com olarak geçtiğimiz günlerde yaptığımız 2.il dışı atama ile ilgili haberi twitter hesabından paylaştı ve öğretmenlerin ikinci il dışı atama taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğine değindi. Koncuk, 2017 yılı Kurban Bayramı tatili nedeniyle atama takviminin geciktirilmemesi gerektiğini açıkladı.

İSMAİL KONCUK: HATIRLATIYORUZ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, twitter hesabından yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamaya değindi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin açıklamasında öğretmenlerin ikinci il dışı atama talebini değerlendirebileceklerini açıklarken Ağustos 2017 özür grubu ataması sonrasına işaret etmiş, özür grubundan sonra 2.il dışı atama olma ihtimalinin altını çizmişti.

2.İl Dışı Atama Açıklaması
İKİNCİ İL DIŞI ATAMA İÇİN TAKVİM DARALIYOR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı açıklamasının devamında “Sn Tekin 2.ildışını değerlendireceklerini söylemişti, ancakBayram tatilinin10 güne çıktığı unutulmamalıdır.Takvim gecikmeden açıklanmalıdır.” ifadesini kullanırken, 2017 yılı Ağustos ayı özür grubu atama sonrasında yapılması düşünülen öğretmenlerin ikinci il dışı ataması için takvimin gecikmemesi gerektiğini açıkladı.

TES Başkanı Koncuk

Öğretmenler İçin olarak ikinci il dışı atama hakkında öğretmen arkadaşlardan gelen talepler doğrultusunda bu konuya mümkün olduğu kadar yer vermeye çalıştık. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un da dile getirdiği gibi bu konuda takvim daralıyor. Milli Eğitim Bakanlığının birkaç gün içerisinde bu konuyla ilgili adım atacağını düşünüyoruz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM