İsmail Koncuk; Memur-Sen iş bırakma eylemi yaparsa destekleriz

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk hükümet tarafından 2018 ve 2019 yılları için verilen zam teklifini eleştirdi. Koncuk 1 milyona yaklaşan üyeye sahip Memur-Sen’in iş bırakma eylemi yapması durumunda gereken desteği de vereceklerini açıkladı.

İsmail Koncuk; Memur-Sen iş bırakma eylemi yaparsa destekleriz

İsmail Koncuk; Memur-Sen iş bırakma eylemi yaparsa destekleriz

14 Ağustos Pazartesi günü zam teklifini sunacağını açıklayan Kamu İşveren Heyeti, 2018-2019 yıllarını kapsayan Toplu Sözleşme görüşmelerinde 2018 yılı ve 2019 yılı için memura verilecek zam teklifini sundu. 2018 yılında 3+3, 2019 yılında ise 3+3 şeklinde zam teklifinde bulunan heyetin teklifi eleştiri oklarının hedefi oldu.

İSMAİL KONCUK; MEMURLARA SAYGISIZLIKTIR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklamada hükümet adına verilen zam teklifinin 20 milyon kişiye büyük saygısızlık olduğu belirtildi. Gerek kamu çalışanları gerekse de onların aileleri için bu teklifin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Koncuk, toplu sözleşme görüşmeleri masasında bu teklifin telaffuz edilmesini doğru bulmadığının altını çizdi. Öğretmen, doktor, polis, kamu çalışanı memurlar için bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından hükümetin zam teklifi sunulmuştu.

SENDİKACILIK BERABER MÜCADELE ETMEKTİR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk hükümetin teklifini eleştirirken bunda sorumluluk payının yetkili sendikada da olduğunu belirtti. Toplu sözleşme görüşmelerinde masada sendikacılığın da önemli olduğuna değinen Koncuk, Memur-Sen’in talepleri arasında yer alan ve yetkili sendika üyelerine fazla toplu sözleşme ikramiyesi verilmesi maddesini hatırlattı. Bu tarz ayrımcılık içeren tekliflerle toplu sözleşme masasına oturulduğu takdirde önlerine konulan 3+3 zammın şaşırtıcı olmayacağını belirten İsmail Koncuk, “bütün kamu çalışanlarına hak aramak yerine, beraberce mücadele etmek yerine “Sendikamın kasası dolsun” diye dayanışma aidatı talep edersen yüzde 3+3 ile muhatap olursun” ifadesini kullandı.

MEMUR-SEN İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPARSA DESTEKLERİZ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yetkili sendikaların derslerine iyi çalışması gerektiğini belirtirken, Memur-Sen’in bu konuda yapacağı iş bırakma eylemine destek vereceklerini açıkladı. İsmail Koncuk, sendikacılığın tuttuğunu koparmak olduğunu, siyasi partinin kuruluş yılı ile yapılan hesabın sendikacılık üslubu olmadığını ifade etti. Hükümetten memur için istediğini istemesini bileceksin diyen İsmail Koncuk, 1 milyon üyeye sahip Memur-Sen tarafından iş bırakma eylem kararı alınması halinde Türkiye Kamu-Sen olarak yapılacak iş bırakma eylemini destekleyeceklerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM