İsmail Koncuk; Memur-Sen toplu sözleşme başlamadan ayrımcılığa başladı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2018-2019 yıllarını kapsayacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen tarafından teklif edilen yetkili sendika üyeleri ile diğer sendika üyeleri ikramiye ücreti farkına tepki gösterdi.

İsmail Koncuk; Memur-Sen toplu sözleşme başlamadan ayrımcılığa başladı

İsmail Koncuk; Memur-Sen toplu sözleşme başlamadan ayrımcılığa başladı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Memur-Sen tarafından dün açıklanan tekliflerden olan toplu sözleşme ikramiyesi konusunda açıklama yaptı ve Memur-Sen’i eleştirdi. Koncuk, toplu sözleşme görüşmeleri daha başlamadan kamu çalışanları arasında ayrımcılık yapıldığının altını çizdi ve bunun ayrıştırma olduğunu vurguladı.

YETKİLİ SENDİKA ÜYESİNE FAZLA ÜCRET

Memur-Sen’in 27 maddelik toplu sözleşme talepleri içerisinde 8 numaralı maddede yer alan sendika üyelerine her üç ayda bir ödenen toplu sözleşme ikramiyesinin 77 tl’den 102 tl’ye yükseltilmesi ve yetkili sendikaların üyelerine bu ücretin bir kat artırımlı (204 tl) ödenmesi teklifi yer almıştı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’ta tiwtter hesabından yaptığı açıklamada bu durumu eleştirdi.

KONCUK: YAZIKLAR OLSUN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı açıklamasında;

Yahu ayıptır, insanları yeteri kadar ayrıştırmadınız mı?Bir insan sendika üyeliğini hür iradesi ile seçer.Bunu dahi çok görüyorsunuz.Yazık! Herkes şunu iyi bilmelidir” Türk memuru 3-5 kuruşa tenezzül edecek insanlardan oluşmuyor.”Bu teklifinizin ne anlama geldiğini iyi biliyoruz.Daha Toplu Sözleşme başlamadan, ayrımcılık yaparak, tartışma başlatanların, memura da emekliye de vereceği bir şey yoktur.Yazıklar olsun.

İfadesini kullanırken, Memur-Sen’in bu teklifi yıllardır talep ettiğini ve başaramadığını hatırlattı. Memur-Sen’in toplu sözleşmede bu talebini yine karşılıksız kalacağına işaret eden Koncuk, bu hususta aklı selim galip gelecektir açıklamasını yaptı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. heralde masadan tek bu olay çıkacak gibime geliyor. zam alamazlar, ek ders adaletsizliğini de düzeltemezler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM