İsmail Koncuk; Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz unutulmazlar arasına girdi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı eleştirdi ve hayata geçirdiği uygulamalarla ilgili Yılmaz’ın olumsuz bir biçimde tarihe geçtiğini açıkladı.

İsmail Koncuk; Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz unutulmazlar arasına girdi

İsmail Koncuk; Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz unutulmazlar arasına girdi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın göreve başladığı günden şu ana kadar yaptıklarında aklına gelenleri yazdığını belirtti. Koncuk maddeler halinde yazdığı hususların MEB personel camiası için olumsuzluklar olduğuna değinirken Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’ın unutulmaz Milli Eğitim Bakanları arasına girdiğini açıkladı.

ÖĞRETMENLİK MÜLAKATLI OLDU

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı öğretmenlik ilk defa mülakatlı bir meslek haline geldi açıklamasını yaparken Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz yaptıklarıyla unutulmazlar arasında yerini aldı dedi. MEB bünyesinde müfettişlik sistemi kaldırıldı açıklamasında bulunan Koncuk binlerce maarif müfettişinin boş oturan insanlar durumuna getirildiğini vurguladı. Kaldırılan müfettişlik sisteminin yerinin ise 500 kişi ile doldurulmaya çalışıldığına değinen İsmail Koncuk ilk defa bir bakanın “ya işiniz ya eşiniz” söyleminde bulunduğunu vurguladı.

TARİHTE BİR İLK; YA İŞ YA EŞ

Anayasanın 41. Maddesinin uygulanmasının devletin görevi olduğunu belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı bakan Yılmaz’ın ya işinizi ya eşinizi tercih edeceksiniz sözü ile bunun da unutulduğunu açıkladı. Öğretmen atamalarında uygulanan sözlü mülakatta Milli Eğitim Bakanı tarafından +5, -5 açıklamasının komisyonlar tarafından dikkate alınmadığının altını çizen İsmail Koncuk Bakan İsmet Yılmaz’ın verdiği talimatın uygulanmamasını sorgulamadığını belirtti.

YARGI KARARLARI UYGULANMADI

Okul müdürleri, şube müdürleri ile ilgili yargı kararlarının hukukçu bir bakan döneminde bile uygulanmadığını açıklayan İsmail Koncuk, uygulandı diye belirtilen kararlarının da göstermelik olduğunu ifade etti. Torpilli yönetici atama görevlendirmelerine MEB tarafından sessiz kalındığını belirten Koncuk paralel yetki konumunda olan sözde bir sendikanın yerel çetelerine göz yumulduğunu açıkladı.

AİLE BİRLİĞİ SAĞLANAMADI

İl içi özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin aile birliğinin sağlanamadığına değinen Koncuk bu konuda da çözüm odaklı hareket edilmediğine işaret etti. Öğretmenler için aile bütünlüğünü sağlamak adına yol bulunamadığını belirten İsmail Koncuk seyretmekten başka bir şey yok dedi.

BAKANLIK ZOR İŞ!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz döneminde yaşanan olumsuzlukları sıralamaya devam eden İsmail Koncuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirtilen 10 bin öğretmen ataması açıklamasının da havada bırakıldığını ifade etti. Ağustos 10 bin öğretmen ataması konusunda Milli Eğitim Bakanının sözün tutulması için bir gayret sarf etmediğini belirten Koncuk 2017 yılı alan değişikliği konusunda da umutlu olmadığını vurguladı. Rehber öğretmenler için getirilmesi düşünülen yönetmeliği de eleştiren Koncuk evlere şenlik bir Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımız oldu, ders kitaplarımızın her gün bir başka güzelliği çıkıyor! ifadesini kullandı. İsmail Koncuk açıklamasının sonunda şu ifadelere yer verdi; Bunlar benim aklıma gelenler, gelmeyenleri de siz hatırlatın ki, Sayın Bakanın tarihi başarıları eksik kalmasın. BAKANLIK ZOR İŞ GERÇEKTEN!

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sevgili editörüm, akp milletvekili cuma ictenin, krt tv’ye yaptiğı açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz. Onun bu konuşmasını haber yapar mısınız?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM