İsmail Koncuk; mülakatın olduğu yerde liyakatten bahsedemeyiz

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yönetici görevlendirme yönetmeliği hakkında açıklamalarda bulundu.

İsmail Koncuk; mülakatın olduğu yerde liyakatten bahsedemeyiz

İsmail Koncuk; mülakatın olduğu yerde liyakatten bahsedemeyiz

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme yönetmeliği değişikliği ile ilgili çıkan haberler hakkında değerlendirmede bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk mülakatın olduğu yerde liyakatten bahsetmek imkansız dedi.

EĞİTİMDE YÖNETİCİ SEÇME KONGRESİ

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından okullara 28/12/2017 tarihli ve 22539520 sayılı resmi yazı gönderilmiş ve yazı içeriğinde Eğitimde Yönetici Seçme ve Yetiştirme Kongresi yapılacağı belirtilmiştir. Okullara gönderilen resmi yazıda ilgili hususlar hakkında görüş bildirmek isteyen öğretmenler için bildirim formu hazırlanarak doldurulması istenmiştir.

HER ZAMAN KATKI VE DESTEK İÇİN HAZIRIZ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığından kendilerine bu konuda bir talep gelmediğini belirterek yönetici atama yönetmeliği için sendika olarak her türlü katkıyı ve desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Liyakatli bir yönetici atama sisteminden yana olduklarının altını çizen Koncuk, sadece MEB personelleri için değil tüm kamu kurum ve kuruluşlarda kamu personelleri için yazılı sınav esas olmak kaydı ile bir düzenleme yapılmasından yana olduklarını ifade etti.

MÜLAKAT VARSA LİYAKAT YOKTUR

“BİR OKUL, MÜDÜRÜ KADAR BAŞARILIDIR.” sözünü hatırlatan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk bir okul öğretmenleri ne kadar iyi olursa olsun idarecileri iyi olmayan ve iyi yönetilemeyen okulun başarılı öğretmenlerinin motivasyonunun da bir süre sonra düşeceğini ifade etti. İyi bir yöneticinin okul ve öğretmenler adına başarının temeli olduğunu belirten İsmail Koncuk yöneticilik yazılı sınava göre olmalıdır dedi.

“Mülakat demek torpil demek” görüşün herkes tarafından bilindiğini hatırlatan İsmail Koncuk Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak her türlü mülakat uygulamasına karşıyız dedi. “Mülakatın olduğu yerde “Liyakat”ten bahsedemeyiz.” açıklaması yapan Koncuk yöneticilerin görev yeri değişebilir ancak yöneticiler liyakat esaslarına göre seçilmişse yöneticilikleri de devam etmelidir dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk