İsmail Koncuk; mülakatla öğretmen ataması iktidara düşman yaratıyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 4.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde mülakatla öğretmen ataması konusuna değindi. Koncuk, mülakatla yapılan öğretmen atamasının can yakar bir boyuta geldiğini vurguladı.

İsmail Koncuk; mülakatla öğretmen ataması iktidara düşman yaratıyor

İsmail Koncuk; mülakatla öğretmen ataması iktidara düşman yaratıyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı toplu sözleşme görüşmelerinde mülakata dikkat çekti. Koncuk açıklamasında MEB personelleri içerisinde gerek yönetici atamada gerekse de öğretmen atamalarında yapılan mülakatın can yakan bir duruma geldiğini vurguladı. Mülakatın kaldırılmasını isteyen İsmail Koncuk, bunun iktidara kazanç sağlayıcı bir siyasi politika olmadığını da belirtti.

İSMAİL KONCUK; MÜLAKAT CAN YAKIYOR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk toplu sözleşme görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada öğretmen alımında, memur alımında yapılan mülakat uygulamasının artık can yakan bir boyut kazandığını ifade etti. Yönetici atama mülakatlarının can yakan bir duruma geldiğine de değinen İsmail Koncuk, mülakatla birlikte torpil vurgusu da yaptı.

KPSS’DE 90 ALAN TORPİL ARIYOR

KPSS’ye giren öğretmen adaylarının çok yüksek puan almasına rağmen torpil arayışına girdiğine değinen Koncuk, “KPSS’de 90-95 puan almış çocuklarımız ile artık torpil arayarak öğretmen olma yolunu buluyor.” ifadesini kullandı. Öğretmenlerin KPSS’den aldığı puanın öneminin, ağırlığının kalmadığını vurgulayan İsmail Koncuk, sözlü sınavdan alınan puana göre öğretmen ataması yapıldığını belirtti.

BU MASADA BUNU ÇÖZELİM!

Kendisini dinleyenlere seslenen Koncuk, gelin bu masada bunu çözelim ve mülakata dayalı atama sistemini kaldıralım açıklamasını yaptı. Tek atama biçiminin KPSS’den alacağı nota göre yapılmasını isteyen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bunun bu masada hükme bağlanmasını istedi.

HÜKÜMET DÜŞMAN YARATIYOR

Mülakatla yapılan atamaların ve görevde yükselmelerin siyaseten de getirisinin olmadığını belirten Koncuk, artık can yanıyor dedi. Bu durumun iktidar tarafından görülmesi gerektiğinin altını çizen İsmail Koncuk, mülakatın “düşman yaratmaktan başka siyasi iktidara bir fayda sağlamadığını” belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM