İsmail Koncuk; neye, kime hizmet ettiğini bilmeyen ‘makamcı’ kafalar var

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk; sendikamsı yapılarla bizi karıştırmayın, biz aydınlar hareketiyiz ifadesini kullandı. Makam, koltuk için hizmet ettiği yeri bilmeyen kişilerin olduğuna dikkat çeken Koncuk kamu personellerinin sendika seçimi yaparken dikkat etmesi gereken noktalara değindi.

İsmail Koncuk; neye, kime hizmet ettiğini bilmeyen ‘makamcı’ kafalar var

İsmail Koncuk; neye, kime hizmet ettiğini bilmeyen ‘makamcı’ kafalar var.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Türkiye Kamu-Sen hakkında açıklamalar yaparken, sendikamsı yapılar diye tabir ettiği sendikaları eleştirdi. Koncuk, Türkiye Kamu-Sen ‘bir aydınlar hareketidir’ ifadesini kullanırken makamlarını korumak oturdukları koltuktan kalkmamak isteyenlerin her türlü zilleti sineye çekerek acınası bir halde olduklarını açıkladı. Kirli paralel yapılar ve sendikamsı yapılarla Türkiye Kamu-Sen’in karıştırılmaması gerektiğine değinen Koncuk, Türkiye Kamu-Sen bir aydınlar hareketidir dedi.

ATATÜRK’ÜN ADINI DUYMAK İSTEMEYEN HAİNLER VAR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, tarihte vatan millet zararına çalışan cemiyetleri hatırlattı. Zararlı cemiyetlere o dönemde üye olanların bu topraklarda yaşayan “bizde görünen” kişiler olduğunu belirten İsmail Koncuk, o dönemde Amerikan mandası isteyenin de olduğunu, İngiliz Muhipler Cemiyetine üye olanın da olduğunu ifade etti. Şu anda ise kişilerin göz göre göre dönemin zararlı cemiyetlerine üye olduğunu vurgulayan Koncuk, Atatürk’ü eleştiren, Atatürk’e tahammül edemeyen hainlerin olduğu oluşumlara üye olunduğunu belirtti. 15 Temmuz hain darbe girişiminden ders çıkartmayarak, birlik ve beraberlik içerisinde olmayan, zararlı cemiyetler gibi çalışmaya devam edenlerin olduğunu belirten Koncuk, Atasına geçmişine, ecdanına laf atıp eleştirenlerin geleceğinin tehlikeye gireceğini vurguladı.

MİLLİ BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ

Türkiye Kamu-Sen’in MEB personeli, kamu personeli, kamuda çalışanlar için önemli bir yere sahip olduğunu ve her zamanda önemli bir konumda olacağını açıklayan Koncuk, Türkiye Kamu-Sen ve bünyesindeki sendikaların aynı zamanda milli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade etti. Milletin savunduğu tüm değerleri Türkiye Kamu-Sen’in de savunduğunu açıklayan Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’in mücadelesinin kuru bir mücadele olmadığını belirtti.

BİZİMLE OLUN, BİZİMLE KALIN

15 Mayıs sendika yetki döneminin yaklaştığını vurgulayan Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’in kirli sendikacılıkla karıştırılmamasını, paralel sendikamsı yapılardan uzak tutulmasını belirtti. Türkiye Kamu-Sen’in bir aydınlar hareketi olduğunu yineleyen Koncuk, dünü unutmadan gelecek penceresinden de gözümüzü ayırmayacağız dedi. Kamu personellerine seslenen Koncuk bizimle olun, bizimle kalın açıklaması yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM