İsmail Koncuk öğretmenlere hakaret eden yazara gerekeni söyledi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Sabah gazetesi yazarı Şeref Oğuz tarafından kaleme alınan “Kurmay öğretmen” yazısında öğretmenlere hakaret içeren sözleri eleştirdi.

İsmail Koncuk öğretmenlere hakaret eden yazara gerekeni söyledi

İsmail Koncuk öğretmenlere hakaret eden yazara gerekeni söyledi

Son dönemde öğretmenler ile ilgili çok sayıda eleştiri görmeye başladık. Sabah gazetesi köşe yazarı Şeref Oğuz ise eleştirisini öğretmenleri küçümseyen ve hakaret eden bir düzeye taşıdı. Sosyal medyada kısa süre içerisinde Oğuz’a öğretmenler tarafından tepkiler gelirken Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’ta öğretmenlere gevşek diyen gazeteciye gereken cevabı verdi.

ASIL GEVŞEKLİK BUNU SÖYLEMEKTİR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk öğretmen hakkında ahkam kesen kişilerin gazetecilikten uzak yalaka bir tutum içerisinde olduğunu belirtti. Kamu personellerini, doktoru, öğretmeni suçlamanın moda olduğunu ifade eden Koncuk böyle kafalara yuh olsun dedi. Bu türlerden çok olduğunu vurgulayan İsmail Koncuk bu kişilere cevap vermek mi vermemek mi doğru olur diye düşündüğünü ancak öğretmenler tarafından ısrarla cevap vermesi istendiğinden dolayı yanıt verdiğini belirtti.

SEN GERÇEK GAZETECİ OLSAYDIN….

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Sabah gazetesi yazarına sen eğer gerçekten gazeteci olmuş olsaydın orta vadeli planda öğretmenlerden önce vatandaşa atılan kazıkları görürdün ifadesini kullandı. Gazeteci Şeref Oğuz tarafından dile getirilen öğretmen akademisi hususuna da değinen Koncuk, “Öğretmen akademisi elbette kurulsun, itirazımız yok ancak bunu söylemek için 1 milyon öğretmene hakaret etmek IQ seviyeni de gösteriyor.” dedi.

EN GEVŞEK ÖĞRETMEN NESLİ

Gazetecilerin öğretmen yetiştirme sistemini eleştirebileceğini, yerden yere vurabileceğini ifade eden Koncuk, “en gevşek öğretmen nesli” ifadesinin kullanılmasının ise asıl gevşeklik olduğunun altını çizdi. Öğretmen aşağılamakla adam olunamayacağını da belirten İsmail Koncuk “Sana yazıklar olsun, öğretmeni aşağılamak seni adam yapmaz. Olsa olsa seni gazeteciliğin yüz karası yapar. Senin gibi kafalara yuh olsun!” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM