İsmail Koncuk; OHAL inceleme komisyonu kriterleri değişmedi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 4.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde açıklamalarda bulundu ve taleplerini iletti. Koncuk aynı zamanda OHAL inceleme komisyonu başvurusu ve komisyonun çalışma usulü hakkında da açıklamalarda bulundu.

İsmail Koncuk; OHAL inceleme komisyonu kriterleri değişmedi

İsmail Koncuk; OHAL inceleme komisyonu kriterleri değişmedi

OHAL inceleme komisyonu başvurusu 17.07.2017 tarihinde başladı, komisyon başvuruları 14.09.2017 tarihine kadar önce internet üzerinden sonra elektronik başvuru formunun ıslak imzası ve evrakları Valilik kanalı ile kabul edecek. Meslekten ihraç edilen 111 bin kamu personeli, kapatılan kurumlar, haklarında KHK ile işlem yapılan kişiler olmak üzere OHAL komisyonuna yapılacak başvuru sayısının en az 120 bin olması beklenirken, 2 haftalık süreyi geride bırakan başvurularda 20 binden fazla başvuru olduğu açıklanmıştı.

İSMAİL KONCUK; KRİTERLER DEĞİŞMEDİ

15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum diyen Koncuk, 15 Temmuz hain darbe girişiminde gazi olan vatandaşlarımızı da saygı ile selamlıyorum dedi. Ayrımcılığın ortadan kaldırılması ve birlik beraberlik ile bu tür alçakça durumların yaşanmasına engel olunabileceğine değinen İsmail Koncuk, ayrıcalık verildiği takdirde kurumların, askeriyenin ayrıcalık verilen kişilerin eline geçeceğini belirtti. 15 Temmuz’dan sonra kamuda ve kamu personelleri içerisinde yaşanan bir travma olduğuna dikkat çeken Koncuk, bu travmanın halen devam ettiğini açıkladı.

OHAL inceleme komisyonu kurulduğunu ve başvuruların başladığını hatırlatan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, komisyona belirli yetkilerin verilmediğini, ihraçlarda uygulanan kriterlerin esnetilmediğini, kriterlerin değişmediğini vurguladı. Bu durumda komisyon tarafından verilen kararlarda mağdur olan kişiler için olumlu bir sonuç çıkacağını düşünmediğinin altını çizen Koncuk, OHAL komisyonu üyeleri ve komisyon için belli yetkilerin verilmesi gerekiyordu dedi. Bu yetkilerin verilmesi durumunda masum insanların görevlerine dönmesinin yolu açılacaktı ifadesini kullanan İsmail Koncuk, OHAL komisyonu yetkilerine ve kriterlere dikkat çekti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk toplu sözleşme görüşmelerinde ilk günde meslekten ihraç edilen MEB personelleri ve kamu personelleri için şu açıklamayı yaptı;

İsmail Koncuk Açıklaması

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. İade etmeyecekler.yasal şekilde kurulmuş derneğe üyelikten ihraç edildim 15 temmuz hain darbe girişiminden 8 ay önce istifa ettim hiç bir kriterim yok sonuç:ihraç.Komisyon iade etmicek AİHM den çıkan tazminat karatıylada çatır çatır tazminatımı alacağım.Devlet adaletiyle vardır.

  2. Ben bir egitim-bir-sen liyim ama sizden ALLAH Razı Olsun Başkanım iş sadace taraf savunmak değil hakkı adaleti savunmaktir bu gunler yarın kara bir leke olarsk anılacaktir.

  3. Allah razı olsun hep sağduyu ve adalet vurgusu yaptınız. Var olun sayın başkan. Inanin komisyona başvuru yapmak bile gelmiyor içimden. Sonuç belli. Mahkeme başvurusu yapabilmek için başvuru yapacağım. Bütün sendika temsilcileri katilsa bu komisyona o zaman anlaşılır yapılan hukuksuz ihraç lar. Bizi unutma başkanım saygilar.

  4. 2008 yılında 24 yıl 10 aylık öğretmen iken görevime haksız yere son verildi. Bir günlük adli cezam veya bir günlük sabıkam bile yoktur. Magduriyeti halen sürüyor. Ben de bir fetö magduru olarak istanbul hava alanı yakınındaki basın expres caddesinde ailem ve çocuklarım ile birlikte tankların önüne çıktım. Allah şahittir ki az da olsa kanım döküldü. Darbe gününe ait resimlerimiz de vardır. Oğlum un üstüne çıktığı resimli numaralı tank resmi de halen yanımda mevcuttur. Ohal inceleme komisyonuna başvuru hakkım bile yoktur. Mağduriyetim halen devam ediyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM