İsmail Koncuk; OHAL komisyonu başvuru almaya başlamalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk geçtiğimiz aylarda yaptığı OHAL komisyonuna sendikalardan üye verilmesi hususunu yineledi. Koncuk komisyonun biran önce kurulmasını ve başvuruların alınmasını vurguladı.

İsmail Koncuk; OHAL komisyonu başvuru almaya başlamalıdır

İsmail Koncuk; OHAL komisyonu başvuru almaya başlamalıdır

İsmail Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada OHAL inceleme komisyonunun halen kurulmadığına dikkat çekti. Koncuk açıklamasında komisyonun biran önce kurulması gerektiğini ifade ederken, OHAL komisyonunun kurularak başvuruları almaya başlamasının önemini vurguladı. Türkiye Kamu-Sen Başkanı açıklamasında komisyon üyelerinin belirlenmesinde geçmiş dönemlerde sunduğu öneriyi hatırlattı.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLAMALIDIR

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk aylardır açıkta bekleyen binlerce memur olduğuna değinirken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEB personeli için sosyal çevre araştırması yapıldığını belirtti. MEB’in yaptığı sosyal çevre incelemesinin dışında olumlu ve somut bir adım atılmadığına işaret eden Koncuk, Üniversitelerin, kurumların, Valiliklerin neyi beklediğini anlamakta zorluk çektiğini açıkladı. Meslekten ihraç edilen kamu personelleri, açıkta bekleyen kamu çalışanları için hükümet tarafından genel bir metod belirlenmesi gerektiğini vurgulayan İsmail Koncuk, bu metodun belirlenmemesi halinde ileriye dönük bir hamle yapılamayacağını ifade etti.

KİMSE NE OLDUĞUNU, NE YAPILACAĞINI BİLMİYOR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk mahkemeler tarafından FETÖ terör örgütü ile ilişkilendirilemeyen ve takipsizlik kararı verilenlerin dahi görevlerine iade edilmediğini açıkladı. Kamuda bu konularda kimse ne olduğunu ne yapılacağını bilmemektedir diyen Koncuk, OHAL komisyonu başvuruları öncesinde en azından dilekçelerin toplanmasının yarar sağlayabileceğini ifade etti. Kurulması gereken ancak hale kurulamayan OHAL inceleme komisyonu için taleplerin dahi alınmaya başlanmadığını belirten Koncuk, komisyonun göreve başlaması gerektiğini açıkladı.

3 BÜYÜK SENDİKA 10’AR HUKUKÇU KOMİSYONA GÖNDERSİN

İsmail Koncuk yaşananların umursanmaması durumunun uzun süre devam edemeyeceğini açıklarken, bu sürecin vicdanları rahatsız edeceğini belirtti. 685 sayılı KHK sonrası açıklama yapan ve OHAL komisyon üyeliği için öneri sunan İsmail Koncuk, aynı önerisini tekrarladı. Türkiye Kamu-Sen, Memur-Sen ve KESK olmak üzere üç büyük sendikanın OHAL inceleme komisyonuna 10’ar hukukçu göndermesi önerisini belirten Koncuk, komisyona gönderilecek kişilerin maaşlarını ve masraflarını sendika karşılasın dedi. Önceden de yaptıkları bu öneriye olumlu/olumsuz dönüş olmadığına değinen Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’in memurlarla ilgili her türlü komisyona temsilci gönderme istediğini yineledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. isim musa olsa ibrahim olsa ki ne fikirler nemrudi , dil firavunca olunca ne demeli bilemedim ama var bir cevabım aç izle savunduğun insanlar hükümet ne çvgüler , methiyeler , naatlar dizmişler o şahsa şimdi bunlar masum , aldanmış , affedilmiş biz mi suçluyuz yasal bir sendikaya üye olduk diye , falanca gazeteyi alıp okuduk diye ki kaç kere ödül vermişti devlet erkanı , falanca yardım kuruluşuna YETİME YARDIM ETTİK DİYE BİZ Mİ SUÇLUYUZ ? MECLİS ÖZEL İZNİ 15 TEMMUZDAN 3 AY ÖNCE İPTAL EDİLDİ , YİNE SORARIM SANA VE SEN GİBİLERE BİZ Mİ SELAM SALDIK HER SEÇİM ZAFERİNDEN SONRA ? 15 TEMMUZDAN 50 GÜN ÖNCE İLK DEFA FETÖ DENDİ MGK DA VARSA BU SÜREÇTE VE 15 TEMMUZ SONUNDA MAHKEMELER KURULUR CEZA NE İSE TESPİT EDİLİR YOK GERİYE GİDERİM BEN ARKADAŞ DERSE SAVCI FEZLEKE DÜZENLER PENSİLVANYAY GİDEN MİLLET VEKİLLERİNDEN HER FIRSATTA DESTEK VE İMKAN VERENLERİ SUÇLAR ONLARDA YARGILANIR GAZETEYE ABONE OLAN 1 MİLYON KİŞİDE SAMAYOLUNU İZLEYENLER DE KİMSE YOKMUYA YARDIM VERENLER DE AMA BU SANA VEYA BAŞKASINA DÜŞMEZ .

 2. Tek kriter, cift kriter durumlarindan hain,terorist,devlet dusmani cikar mi ?Insamlar devletin dsteginde olan,izin verdigi,yasaların suc saymadigi durumlrdan hukukun delil bile diyemeyecegi durumlardan hain ilan edildi.O yuzden kriterler anlatilirken tek,cift demek yerine kukuktan bahsetmemiz gerekir herkesin!!!Cunku bakin islerine gelince nasilda YSK kararları kesindir,tartisilmaz diyorlar…Yapulanlar hukuka uygun olmalı.Bu surec OHAL den dolayi oldu.yoksa izin verilen,aidatini bile odedigi sendikadan,devlet guvencesinde olan bankadan,hain olunmax.Ama Allah buyuk,devletimizde buyuk inşallah.Millete devlete bayraga kotuluk etmeyenler,kursun sukmayanlar,adli ve idari ceza almayanlar,masumdur masumdur masumdur.Kendi vicdaniniz rahatsa ki oyle, devletimizde inşallah er yada gec bunu dikkate alacaktir.Ancak biraz daha hizli,cunku insanlar perisan,ac,acikta,emziremeyen anneler,sutu kesilen analar var,siginacak yerleri olmayan binlerce masum var.el insaf lutfen.

 3. Arkadaslar basinda yer alan habere gore yeni cikacak khk de kurulamayan komisyona bazi rotuslar yapilarak yeniden duzenleme yapilacagi belirtilmis Allah yardimcimiz olsun (cumhuriyet gazetesi)

 4. Bizi unuttun sanmıştım ismail başkan bunların Komisyonları da yalan bişey çıkmaz siz de KESK gibi ses getirecek faaliyetlerde bulunsaniz

 5. Insanlari acliga,yokluga,itimislige,hain damgasini da yapistirdilarki bunu asla kabul etmiyorum nasil bir daha bu insanlar topluma kazandirilacak…kimseden ses yok, insanlara is ,aş veren yok,korkuyor herkes, korkutuluyor, bunlarin esi,evlatlari,emziren cocuk.anneleri ne halde..sendikadan vatan haini,banka hesabindan terorist olur mu?Allah askina,vicdanlarinizin yerini sorsak arayacak kadar unuttunuz mu yerini?

 6. Sayın editör sendika üyeliğinden başka bir şeyi olmayan adli hiç bir işlem geçirmemiş insanlar geri döner mi? acaba komisyonun geç kalmasının nedeni yeni bir iade KHK sımı bekleniyor.Yeni her şey ortada para yok propaganda yok yurt yok abi abla yok sadece düz bir sendika üyeliği.

  • Arkadaşlar ergeç döneceğiz.Yılların yapılanması bir anda çözülemez.Sabredelim.Rabbimin adaletine güvenelim…Bu vatan hepimizin.

 7. Sayın koncuk inanın artık ölsek de kurtulsak moduna geldik bittik tükendik Allah yüzümüze bakarsa bir şeyler olur yoksa ölüme terkedildik dayanacak gücüm kalmadı yakın zamanda dönemezsek kim bilir ne hale geleceğiz bir sendika üyeliği yüzünden ölüme terkedildik

 8. Yasal Sendikaya üyelik sucsa, Hükümet; “sendikaya uye olmak suçtur” Demesi gerekmez mi? Neden diyemiyor o zaman?

 9. Butun ogretmen sendikalari biraraya gelip ortak bir aciklama yapmali sendikanin anayasaya gore bir hak oldugu uye olmanin suc olmadigi dillendirilmelidir bu konunun surekli gundemde tutulmasi saglanmalidir sucsuz ve masumlarin bir an once goreve donmesi bir an once saglanmalidir

  • sadece sendika değildir olay.. sendika kılıftır. benim tanıdıgım tüm aktifsenliler aynı zamanda fetöcüydü. yani o zaman hizmet diyorlardı. sendika fetönün bir işareti sadece. o zaman hepsi hocaefendi de hocaefendi der dururlardı. şimdi kalkmış hatır için üyelik diyorlar. hatır için üye olup, hiçbir sohbete katılmayan, gazete almayan, himmeti olmayan varsa iyice araştırılıp fetö ile alakasız ise affedilebilir ama neden aktife üye oldugu iyi sorgulanmalı. aktife üye olmak suç değil ama oraya üye olanlar fetöcü bunu unutmayalım. 15 temmuzda ağır bedeller ödedik, fetöye merhamet edilmesin..

   • Musa sen kripto fetöcü müsün? Eski bir sendika üyeliğim var. Bu yüzden açığa alınıp 672. khk ile ihraç oldum. Senin aklına göre açıklama yapayım. Eğer fetöcüler darbe yapmış olsay dı bu seferde onlar sen hainsin deyip işten atacak belkide hapiste çürüteceklerdi. Söyle bakalım şimdi ben şimdi hain fetö örgütünden mi oluyorum. Lütfen insanların ne zorlukla yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını bilmeden afra tafra yapmayalım. Hem vicdanen hemde dinen büyük mesuliyeti var musa bey. Size duyrulur!!!!!!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM