İsmail Koncuk; özür grubu mağduriyetinde sözleşmeli öğretmenler unutuldu

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Genel Başkanı İsmail Koncuk 30.08.2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasını değerlendirdi.

İsmail Koncuk; özür grubu mağduriyetinde sözleşmeli öğretmenler unutuldu

İsmail Koncuk; özür grubu mağduriyetinde sözleşmeli öğretmenler unutuldu

30 Ağustos 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) basın açıklamasında isteğe bağlı yer değiştirmelerde yer değiştiremeyerek mağdur olan öğretmenler için yapılan duyuru metnini değerlendiren Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Genel Başkanı İsmail Koncuk, mağdurlar adına Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ettiğini belirtirken sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetinin unutulduğunu vurguladı.

BİNLERCE ÖĞRETMEN MUTLU OLDU

İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığının 2. İl dışı, il içi ve dışı özür tayinleri ve alan değişikliği konularında yaptığı açıklamanın beklenen ve sevindirici bir açıklama olduğunu ifade etti. MEB tarafından yapılan açıklamalardan diplomaya bağlı alan değişikliği hususunun uzun zamandır beklendiğinin altını da çizen Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk, açıklamada yer alan durumlardan dolayı mağduriyet yaşayan binlerce öğretmenin mutlu olduğunu vurguladı.

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİ UNUTTU

MEB tarafından bugün yapılan açıklama neticesinde bu durumları bekleyen öğretmenlere şimdiden hayırlı olsun dileklerini ilettiğini belirten İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından unutulan bir kesimin de sözleşmeli öğretmenler olduğunu açıkladı. Sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu ve yer değiştirme mağduriyetine değinen Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda da bir adım atamasını ısrarla istediklerini belirtti.

 2.İL DIŞI ATAMA YAPILACAK

MEB basın duyurusunda ikinci il dışı atama hususunun tam anlaşılamadığını belirten İsmail Koncuk, sonraki twitlerinde MEB yetkilileri ile görüşme yaptığını ve 2017 yılı ikinci iller arası isteğe bağlı yer değiştirme atamasının yapılacağını ifade etti. Duyuruda yer alan hususlar hakkında Milli Eğitim Bakanlığının detaylı açıklamalar yapacağına değinen Koncuk, detayların netleşmesi ile birlikte eksikliklerin konuşularak düzeltileceğini ifade etti.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklama;

TES İsmail Koncuk
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM