İsmail Koncuk; Rehber öğretmenler için hazırlanan yönetmelik kabul edilemez

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk rehber öğretmenlere yönelik bir yönetmelik değişikliği yapılacağı yönünde bilgi aldığını belirtti.

İsmail Koncuk; Rehber öğretmenler için hazırlanan yönetmelik kabul edilemez

İsmail Koncuk; Rehber öğretmenler için hazırlanan yönetmelik kabul edilemez

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk Rehber Öğretmenler için yönetmelik hazırlığında olunduğuna değindi ve bu yönetmeliğin kabul edilemez olduğunu açıkladı. Hazırlanan yönetmeliğin Rehber Öğretmenlerin sorumluluğunun dışında, görevleri ve fonksiyonları ile bağdaşmadığını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığında MEB personelleri için hazırlanan mevzuatların ve yönetmeliklerin hazırlanmasında şeffaf davranılması gerektiğini vurguladı. Koncuk, açıklamasında MEB bürokratlarını da eleştirdi.

REHBER ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİ

Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Rehber Öğretmenler için yönetmelik hazırlandığının söylendiğine değinirken, hazırlanan yönetmelikte rehber öğretmenlerin görevleri dışında asıl yapması gereken işlerden başka sorumluluk ve görev verilemeyeceğini açıkladı. Hazırlanan yönetmelik için paydaşlardan görüş alınması gerektiğinin altını çizen İsmail Koncuk, kapalı kapılar arkasında hazırlanan yönetmeliklerin fayda etmeyeceğini vurguladı.

SIRÇA KÖŞKLERDE HAZIRLANAN YÖNETMELİKLER!

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk, öğretmen olmayan bürokratları kastederek tebeşir tozu yutmamış MEB bürokratlarının sırça köşklerde hazırladıkları yönetmeliklerin sağlıklı olmadığını, MEB’in, öğretmenlerin kanayan yaralarına merhem olmadığını vurguladı. Verimliliği düşüren bu tarz yönetmeliklerin sağlıklı bir hale dönüştürülmesi için tüm eğitim paydaşlarından görüş alınarak düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk’un yaptığı açıklama;

İsmail Koncuk

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM